novakovk
19.04.11,13:43
Dobry den, chcela by som sa spytat, ci zmena sofveru predstavuje aj zmenu metody uctovania a ci je potrebne, ak je to v priebehu roka urobit aj mimoriadnu uctovnu zavierku?
Onko
19.04.11,13:20
Dobry den, chcela by som sa spytat, ci zmena sofveru predstavuje aj zmenu metody uctovania a ci je potrebne, ak je to v priebehu roka urobit aj mimoriadnu uctovnu zavierku?

Zmena softvéru nie je automaticky zmena metódy, to by bolo len v prípade, ak napríklad v jednom sa účtujú sklady metódou A a v druhom metódou B a podobne. No ak sa používa rovnaká metodika, tak bude iba časť účtovného denníka z jedného a časť z druhého softvéru. Len treba zabezpečiť, aby druhý softvér zahrnul to výkazov aj obraty z prvého softvéru.
novakovk
20.04.11,06:41
Dakujem za odpoved. Este by som potrebovala vediet, ci teda som pri zmene softveru povinna robit mimoriadnu zavierku, alebo je lepsie ju urobit aj v pripade, ked to nie je povinne?
Tweety
20.04.11,07:18
Dakujem za odpoved. Este by som potrebovala vediet, ci teda som pri zmene softveru povinna robit mimoriadnu zavierku, alebo je lepsie ju urobit aj v pripade, ked to nie je povinne?
Nie, nie je povinnosť mimoriadnej uzávierky. Ale inv. účtov by som urobila.
Stefan2005
20.04.11,07:28
... zmena metódy, to by bolo len v prípade, ak napríklad v jednom sa účtujú sklady metódou A a v druhom metódou B a podobne.....

... ak by v priebehu roka ÚJ účtovala (zmenila) spôsobom A i spôsobom B, hodnotí sa to ako chyba v účtovaní v triede 1 zásoby...