bubkoch
19.04.11,14:31
mozno neuveritelny problem, ale fakt neviem co dalej ...
mal som poruchu na aute ("klepotanie" motora), dal som ho do značkoveho Opel servisu, auto opravili (vymenili zdvihatka ventilov, rozvody a vačkovy hriadeľ), motor siel ako novy, tichučko ...
ale len jeden den, na druhy den som ho nastartoval a po par metroch jazdy zrazu zdochol, a uz nesiel naštartovať ...
odťah späť do servisu, tam už 3 tyzdne skumaju prečo nejde naštartovat, a ak nahodou raz za den naskoči, tak za par sekund zasa zdochne
skušaju všetko možne, volali aj vyrobcovi do nemecka co s tym, no neporadil im vraj nic co by uz oni nevyskusali ...

auto stoji uz 3 tyzdne v servise, servis nevie auto opravit a ja som bez auta ... co dalej ?

cakat ze ho opravia, lebo neviem ci zavada nema suvis s predtym vykonanou opravou ? dokedy ? volam tam skoro kazdy den, stale cosi skusaju, a stale nevedia najst pricinu neštartovania
alebo mam auto odtiahnut k inym odbornikom ? a potom platit znalca ci zavada suvisela s povodnou opravou a prip. sa sudit s povodnym servisom o nahradu skody ?
alebo nieco ine ?
dana9
19.04.11,12:51
ahoj, otazne je kupoval si vozidlo ako spolocnost alebo fyzicka osoba?

ak ako fyzicka osoba, poziadaj o bezplatne poskytnutie nahradneho vozidla, nakolko v kazdom pripade, bez ohladu na znenie kupnej zmluvy/obchodnych/zarucnych podmienok
mas narok na nahradu skody

ostatne zavisi od toho ci si po alebo fo
Chobot
19.04.11,12:52
mozno neuveritelny problem, ale fakt neviem co dalej ...
mal som poruchu na aute ("klepotanie" motora), dal som ho do značkoveho Opel servisu, auto opravili (vymenili zdvihatka ventilov, rozvody a vačkovy hriadeľ), motor siel ako novy, tichučko ...
ale len jeden den, na druhy den som ho nastartoval a po par metroch jazdy zrazu zdochol, a uz nesiel naštartovať ...
odťah späť do servisu, tam už 3 tyzdne skumaju prečo nejde naštartovat, a ak nahodou raz za den naskoči, tak za par sekund zasa zdochne
skušaju všetko možne, volali aj vyrobcovi do nemecka co s tym, no neporadil im vraj nic co by uz oni nevyskusali ...

auto stoji uz 3 tyzdne v servise, servis nevie auto opravit a ja som bez auta ... co dalej ?

cakat ze ho opravia, lebo neviem ci zavada nema suvis s predtym vykonanou opravou ? dokedy ? volam tam skoro kazdy den, stale cosi skusaju, a stale nevedia najst pricinu neštartovania
alebo mam auto odtiahnut k inym odbornikom ? a potom platit znalca ci zavada suvisela s povodnou opravou a prip. sa sudit s povodnym servisom o nahradu skody ?
alebo nieco ine ?

Aké staré je auto?
bubkoch
19.04.11,12:54
auto je 7-rocne, davno po skonceni akejkolvek zaruky, vo vlastnictve fyzickej osoby ...
dana9
19.04.11,13:16
da sa to brat ako zaruka na prvu opravu - zaplatil si za opravu a ona sa prejavila znovu , je teda otazne ci tie prve ukony boli dovodne ked sa to nepodarilo odstranit,

pravda je ze niekedy sa auto opravuje viac krat, odstranuju sa najpravdepodobnejsie vady a tak, to asi chlapom nemusim vysvetlovat :-)

v kazdom priade by som to asi zatial nechala na znackovy servis, aspon prvotnu diagnostiku, maju lepsie vybavenie a vias skusenosti (mali by mat :-))
nech povedia co tomu je a potom sa rozhodni ci to chces riesit u nich alebo cez neznackovy servis

ako znie zakazka?

aby to nezacali automaticky aj opravovat, nech to najskor len identifikuju
KoxXxo
19.04.11,16:59
A kde ho máš: v Blave, Nitre,...?
bubkoch
19.04.11,18:21
A kde ho máš: v Blave, Nitre,...?
kosice ... preco ?
buchač
21.04.11,17:16
kosice ... preco ?

....SWAM ....???
bubkoch
21.04.11,17:30
....SWAM ....???

ano :mee:
buchač
21.04.11,17:41
ano :mee:

...veľa hodín už je ...:rolleyes:

Ak nezabudnem ;) , zajtra cinknem známemu , opýtam sa ho , či by nebol ochotný - teda , ak súhlasíš ....
Skúsim do problematiky uviesť , potom ďalej podľa okolností ...


P.S.:
...šrac robil v Auto Gabriel ...;)