monika6030
19.04.11,15:37
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať,že či sa dá ešte niečo spraviť ak som pracovala ako brigádnička ale môj zamestnávateľ mi nespravil daňové priznania, ani mi nedal vedieť, že si ho mám spraviť sama a teraz mi teda neprišla návratka z dane. Dá sa ešte nejakým spôsob získať túto návratku?

dakujem
KEJKA
19.04.11,13:39
zam-eľ nerobí DPFO
požiadala si o RZD?
ak si nepožiadala, mal ti poslať potvrdenie o príjme - poslal?
Bez potvrdenia sa nepohneš dalej.
Tweety
19.04.11,13:40
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať,že či sa dá ešte niečo spraviť ak som pracovala ako brigádnička ale môj zamestnávateľ mi nespravil daňové priznania, ani mi nedal vedieť, že si ho mám spraviť sama a teraz mi teda neprišla návratka z dane. Dá sa ešte nejakým spôsob získať túto návratku?

dakujem
Ak si pracovala na dohody(PP nebol) a nepožiadala svojho zamestnáv. do 15.2. o ročné zúčtovanie dane, mala si si sama podať DP a prípadný preplatok by sa Ti bol vrátil.
veronikasad
19.04.11,13:42
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať,že či sa dá ešte niečo spraviť ak som pracovala ako brigádnička ale môj zamestnávateľ mi nespravil daňové priznania, ani mi nedal vedieť, že si ho mám spraviť sama a teraz mi teda neprišla návratka z dane. Dá sa ešte nejakým spôsob získať túto návratku?

dakujem
zamestnávatel nerobí žiadnemu zamestnancovi daňové priznanie.

Zamestnanec môže požiadať zamestnavatela o vykonanie ročného zúčtovania dane do l5. 2. nasl. kal. roka - na predpísanom tlačive. Ak si tak neurobila, zamestnávatel ti mal do 10.3. poslať potvrdenie o zdanitelnej mzde, na základe ktorého si si mala (alebo mohla, ak ti nevznikla povinnosť), do 31.3. podať DP sama.

Ak to urobíš teraz, dostaneš od DU pokutu za neskoré podanie DP.
monika6030
19.04.11,13:49
poslali mi potrvdenie o vykonani prace a prijmoch.... cize na zaklade toho som mala podať si DP sama ..... a ak som nie, je tu este nejake riesenie ?
KEJKA
19.04.11,13:50
podáš teraz, hoci oneskorene.
daň -preplatok, ak ti vznikol, ti vrátia.
nestresuj.
Tweety
19.04.11,13:51
poslali mi potrvdenie o vykonani prace a prijmoch.... cize na zaklade toho som mala podať si DP sama ..... a ak som nie, je tu este nejake riesenie ?
ÁNo, na základe spomínaného potvrdenia o príjmoch zo ZČ si mala podať DP. Podať ho môžeš ešte stále.
monika6030
19.04.11,13:56
dakujem velmi pekne ste ma upokojili
veronikasad
19.04.11,14:35
poslali mi potrvdenie o vykonani prace a prijmoch.... cize na zaklade toho som mala podať si DP sama ..... a ak som nie, je tu este nejake riesenie ?
Pozri do potvrdenia a napíš :

- uhrn príjmov
- výšku zrazenej dane