zuzkafff
19.04.11,17:34
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa mi podľa nového školského zákona uzná ako náhrada 1.atestácie rozširujúce štúdium informatiky? Toto štúdium som začala v septembri 2008 a skončím štátnou skúškou v júni 2011. Momentálne už učím vkuse šiesty rok. Ďakujem za radu!
Sabadka
20.04.11,04:40
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa mi podľa nového školského zákona uzná ako náhrada 1.atestácie rozširujúce štúdium informatiky? Toto štúdium som začala v septembri 2008 a skončím štátnou skúškou v júni 2011. Momentálne už učím vkuse šiesty rok. Ďakujem za radu!


Nie. Nový školský zákon na Vaše vzdelanie vplyv nemá. Určite ste myslela zákon 317/2009 o pedagogických a odborných zamestnancoch a následne vyhlášku 437/2009 ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady pedagogických a odborných zamestnancov. Podľa citovaného zákona a vyhlášky už takzvané náhrady za atestácie neexistujú. Rozširujúcim štúdiom si len doplníte svoju kvalifikáciu. Ak chcete získať 1. atestáciu, musíte nazbierať 30 kreditov a absolvovať prípravné atestačné vzdelávanie, v rozsahu 60 hodín. Podrobnejšie to máte rozpísané v zákone 317/2009 od § 49.