_smejo
19.04.11,19:24
Davajte si vsetci pozor na Petra z Kosutov. Je uplne nespolahly, oklamal ma o peniaze a uz nezdviha telefon ani inak nekomunikuje.
Cely pribeh:
Koncom februara som sa s nim dohodol na vystavbe oplotenia okolo domu. Dohodli sme na termine do konca marca. Vsetko sme si spisali do zmluvy. Ale pan Peter K.do konca marca vykopal len jamu na zaklady a nasledne zalial zaklady. Po tom co sme sa stretli a oznamil som mu ze mu davam este 10 dni a potom mu budem uctovat zmluvnu pokutu za oneskorenie povedal ze do tych 10 dni to stiha. 10. aprila som mu volal a povedal mi ze odstupuje od zmluvy a ze mi vrati nejake peniaze zo zalohy + kompenzaciu, ze sa stretneme dalsi tyzden a dohodneme sa. Samozrejme sa nase stretnutie prekladalo asi tri krat lebo pan Peter K. to proste stale prekladal. Nakoniec sme sa stretli a moj udiv z tohto podnikatela narastol obrovskou rychlostou, najskor mi povedal ze mi vrati iba 400 eur pretoze 1600 ho stalo vybudovanie zakladov. Na co som sa spytal co bolo take drahe mi povedal ze 900 eur stal beton, 500 dal kopacom ( tuto som sa ho spytal ze preco to dal kovat ludom ked JCB by mu to vykopalo za 2 hodiny a stalo by ho to 60e mi povedal ze na druhy den zistil ze to by bolo asi lepsie riesenie ale nechcel brat tym kopacom pracu) a 200e za manazment. Na to som mu povedal ze za toto vsetko mu dam max 1000e a spytal som sa ho preco to vlastne nechce dokoncit. Jeho odpoved bola ze vsetko je moja chyba lebo so mnou sa vobec neda, lebo ze sme sa sice dohodli na 4300eur ale on ratal ze mu dam 6000eur a ze zbadal ze mu ziadne na viac peniaze nedam takze stoho musi vycuvat. Tak som pozadavol aby mi vratil 1000eur. Samozrejme on peniaze uz nemal a priznal sa mi ze ich pouzil na inu zakazku. Tak sme sa dohodli ze mi ich vrati do tyzdna.... samozrejme nevratil a teraz uz ani nezdviha telefon. Este statie ze celu vec mam na papieri a mozem sa s nim sudit....
220870
19.04.11,17:29
Ešte keby ste tak napísali dĺžku šírku a hĺbku vykopaného a zabetonovaného základu.
_smejo
19.04.11,17:35
dlzka 93m a sirka max 30cm, hlbka od 40 do 60 cm
arizona
19.04.11,17:40
mimotemy

Upravila som Ti tvoj prispevok a meno pana Petra som zmazala.

My nevieme posudit, ci je to naozaj pravda,alebo,kde sa stala chyba a ani ziadne blizsie podrobnosti.
Pozname iba tvoj "pribeh", ktory napisala nejaky NICK.:eek:

Ked si chcel pridat doveryhodnosti svojmu prispevku, mohol si uviest aspon skutocne meno, bolo by to ferovejsie...

/ Uz sa nam tu par krat stalo, ze sa ozvala aj druha strana pribehu so svojou, odlisnou verziou... /
220870
19.04.11,17:40
Beton stál cca 1500€,výkop cca 500,bez odvozu hliny.betonáž ak je dobrý pristup a môže to tam vypustiť priamo domiechavač cca 150-200€,ak to betonovali ručne tak + min 200€
_smejo
19.04.11,17:45
Domiesavac s dovozom stal presne 900e teda podla toho co on hovoril a kolko by tam stravilo to jcb aby to vykopalo.... vsak 30e na hodinu, to mi chces povedat ze by tam stravilo skoro 17 hodin?
_smejo
19.04.11,17:46
Moje meno je Marian Skubla a pre uplnost dodvam ze som panovi petrovi z kosutov poslal link na tuto disku nech sa moze aj on vyjadrit
220870
19.04.11,17:59
JCB-kári berú od 40 do 60 podľa regionu a sezóny.Kubík betonu s dovozom domiechavačom podľa vzdialenosti a druhu betonovej zmesi cca 60 €m3. trochu som sa uklikol na kalkulačke pri tých 1500.Výkop ručne sa účtuje cca 25-35 €/m3 bez DPH.Ak máte zmluvu na dielo tak by mala obsahovať približný alebo presný rozpočet dopredu.Neviem aké ceny sú u vás v regióne.Ale ak to nemáte presne vyšpecifikované v nejakom rozpise v zmluve a pod tak nič nenasúdite.Stavebná fa sa v takom prípade nemusí držať priemerných cien a môže pýtať aj o 100% viac ako je priemer regiónu.
_smejo
19.04.11,18:06
No u nas je presne cena 30eur za hodinu a v cene diela sme mali dohodnutu presnu sumu a tu by on nemal prekrocit, a chcem pripomenut ze sumu 4300 eur navrhol on a v tejto sume bolo, vykop zakladov, zaklady, murik z tvarnic - 4 rady, poplastovane pletivo a praca. Takisto som ho ja nenutil brat tuto zakazku a prinajmensom ide o velmi neferove jednanie z jeho strany
_smejo
20.04.11,17:25
Aby som bol ferovy, tak musim povedat ze dneska mi pan Kloc volal a prislubil ze mi peniaze do 29.4. urcite vrati.... tak uvidim
_smejo
28.04.11,16:15
Takze dneska mi pan Kloc vratil peniaze... tak sa da povedat ze moj problem sa vyriesil ;-)
Oliwa
28.04.11,17:16
Žeby pán K. chodil na Poradu a pohlo sa v ňom svedomie? :rolleyes: Každopádne gratulujem k vyriešeniu problému :)... Na súdoch toho majú až-až... :(
marleau
29.04.11,15:12
Navrhujem,aby slovenské súdnictvo povinne čítalo poradu a učilo sa,ako rýchlo,dobre a hlavne lacno vyriešiť prípady.
Oliwa
29.04.11,17:56
Navrhujem,aby slovenské súdnictvo povinne čítalo poradu a učilo sa,ako rýchlo,dobre a hlavne lacno vyriešiť prípady.
No neviem či súdnictvo... skôr všetci potenciálni navrhovatelia a odporcovia... :)
A súdy by boli zbytočné... ;) minimálne tie v občiansko-právnom konaní...
Halli
29.04.11,18:10
Jáááj aký pekný príbeh na piatkový večer, kiežby to fungovalo takto všade.
Normálne ma potešilo, že sa dejú aj takéto pozitívne veci okolo nás. http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/23.gif
bjuty smis
30.04.11,05:30
ked mne robili výkop, za 10 min. som mal 3 ponuky po 20.-€ na hodinu, nakoniec mi to spravil kámoš zadarmo...teda jeho zamestnanec...100m robil asi 2 hodiny....nenechajte sa oklamať.....
Ajk&
30.04.11,05:50
Presne toto som chcela povedať: pozorovala som partiu veľmi šikovných murárov ako robili susedovi na stavbe - samozrejme na zmluvu o dielo. Murári mali z toho trošku, štát dostal svoj leví podiel .....
No a potom som partiu pozvala na pivo ja a dohodli sme sa....... odvtedy sused na mňa krivo zazerá a nezdraví ma. Neviete prečo?
Tak im treba obom: aj susedovi ale aj štátu !!!!
andiablo
30.04.11,06:04
Presne toto som chcela povedať: pozorovala som partiu veľmi šikovných murárov ako robili susedovi na stavbe - samozrejme na zmluvu o dielo. Murári mali z toho trošku, štát dostal svoj leví podiel .....
No a potom som partiu pozvala na pivo ja a dohodli sme sa....... odvtedy sused na mňa krivo zazerá a nezdraví ma. Neviete prečo?
Tak im treba obom: aj susedovi ale aj štátu !!!!
no tak toto sa nerobí. A inak so susedom budeš celý život a takto si si ho znepriatelil. No do buducnosti si si zarobil na problemy. Ak budeš niečo potrebovať tak sused ti to veľmi oplatí
Ajk&
30.04.11,06:26
A mne to štát môže urobiť? Prečo to štát neurobí aj bohatým vplyvným politikom, ktorí majú lepší prehľad ako a kde k čomu lacno prísť, ale to urobí len mne čo zo svojich zdanených peňazí si musím dať niečo opraviť.
Ná nech !!!
jar88
30.04.11,10:01
no tak toto sa nerobí. A inak so susedom budeš celý život a takto si si ho znepriatelil. No do buducnosti si si zarobil na problemy. Ak budeš niečo potrebovať tak sused ti to veľmi oplatí
Ale robí sa to priateľu, práve takto sa to robí.
A ten, kto to tak nerobí, ten jednoducho NEROBÍ a je na podpore od štátu.
andiablo
01.05.11,07:42
Ale robí sa to priateľu, práve takto sa to robí.
A ten, kto to tak nerobí, ten jednoducho NEROBÍ a je na podpore od štátu.
myslel som že prebrať chlapov od suseda to o černote je samozrjeme
220870
01.05.11,08:18
Veď nepreberá frajerku.
Oliwa
01.05.11,15:17
:D:D:D... a ani som ešte som nepočula, žeby niekto zlákal frajerku - pozvaním na pivo... :) A ešte nie je celkom jasné, či tí murári zobrali fušku až keď dokončili u suseda - alebo mu zutekali z rozostavanej stavby... ;):rolleyes::(