petka24
04.01.06,20:49
Čaute všetci, potrebovala by som poradiť.
Zákazník kupuje tovar (šatky na sklad) a dáva ich malovať, resp. niektoré maľuje manželka. Neviem, si poradiť s účtovaním, či to účtovať ako materiál, vyčísliť nejakú cenu - alebo urobiť kalkuláciu. Neviem, nemám s tým skúsenosti, poraďťe. Lebo ostatné šatky účtujem ako tovar, a nemám s tým problém, len ich začali maľovať a to už nie je tovar....
Ďakujem pekne
ondrejvla
04.01.06,20:13
Čaute všetci, potrebovala by som poradiť.
Zákazník kupuje tovar (šatky na sklad) a dáva ich malovať, resp. niektoré maľuje manželka. Neviem, si poradiť s účtovaním, či to účtovať ako materiál, vyčísliť nejakú cenu - alebo urobiť kalkuláciu. Neviem, nemám s tým skúsenosti, poraďťe. Lebo ostatné šatky účtujem ako tovar, a nemám s tým problém, len ich začali maľovať a to už nie je tovar....
Ďakujem pekne

Podľa mňa je to stále tovar, len ja by som to urobila nasledovne :
Int.doklad - MD 112/D 132
nákup farieb- MD 112/D 211(321)
fa za maľovanie MD 112/D 321
preúčt.na tovar- MD 132/D 112
liba2
05.01.06,01:53
Čaute všetci, potrebovala by som poradiť.
Zákazník kupuje tovar (šatky na sklad) a dáva ich malovať, resp. niektoré maľuje manželka. Neviem, si poradiť s účtovaním, či to účtovať ako materiál, vyčísliť nejakú cenu - alebo urobiť kalkuláciu. Neviem, nemám s tým skúsenosti, poraďťe. Lebo ostatné šatky účtujem ako tovar, a nemám s tým problém, len ich začali maľovať a to už nie je tovar....
Ďakujem peknePostupy účtovania §17 bod 9: "O tovare sa účtuje, ak sa nakupuje za účelom predaja, pričom nakúpený tovar sa zachováva v nezmenenej podobe, nepoužíva sa, neprenajíma a nevykonáva sa na ňom technické zhodnotenie.....". Keďže sa na šatky maľuje, ide o obstaranie materiálu (v podstate si si sama odpovedala).
sway
05.01.06,05:01
Podľa mňa je to stále tovar, len ja by som to urobila nasledovne :
Int.doklad - MD 112/D 132
nákup farieb- MD 112/D 211(321)
fa za maľovanie MD 112/D 321
preúčt.na tovar- MD 132/D 112


a viete - trolinka brnknem mimotemy , ale ako to technicky spraviť v Omege pri učtovaní cez sklady a fakturáciu z nich? - poradíte postup? - vexlovať to zo skladu materiálu na sklad tovaru? - ako výdajky? ako spraviť z viacerých materiálov výrobok, aby na karte - výdaj zo skladu tovaru už bol objednaný výrobok? (napr. hotový stô, pričom sa nakupujú pdnože a drevené pláty, ale fakturovať musím stôl 160x 130 ) ??
dííík...:confused:
kalkulka
05.01.06,06:25
A kto maľuje tie šatky, vlastní zamestnanci alebo niekto cudzí?
petka24
05.01.06,09:28
šatky maľuje zamestnanec, ale mám aj dodávateľskú faktúru za maľovanie šatiek