miroslava23
19.04.11,20:34
Dobrý deň,vieme mi niekto poradiť ohľadom tejto veci -stará mama doteraz bývala v rodinnom dome sama,takže odber vody mala paušálne,nemá hodiny.My sme načas prišli bývať k nej ,sme 3 členovia,máme k nej nahlásený aj trvalý pobyt-treba vodárňam nahlásiť,že sa zmenil počet osôb v domácnosti?A až áno,keby sme tak neurobili,keďže plánujeme len na čas (zhruba rok) aký by to mohlo mať dosah?ĎAkujem
Oliwa
19.04.11,19:49
No dosah to bude mať určite taký, že pri najbližšom vyúčtovaní budete mať dosť vysoký nedoplatok... :mad: Tak by bolo určite dobre, keby ste si navýšili pravidelné platby o sumu, ktorú ste platili ako 3-členná rodina na Vašej doterajšej adrese... A na nej zasa môžete žiadať o zníženie - za predpokladu, že tá nehnuteľnosť nebude obývaná, resp. prenajímaná... Nepíšete, či sa jedná o dve rôzne mestá, či obce, alebo sa sťahujete vrámci jednej... ale rozhodujúce je číslo odberného miesta, na ktorom príde k zmene... Ale ak stará mama nemá hodiny - tak to neviem...
Ale ak Vám to nenaruší rodinný rozpočet, nemusíte meniť nič a čakajte na vyúčtovaciu faktúru - tam budú zmeny evidentné... :)
stanco007
20.04.11,03:58
Kedze, ma pausal, tak moze minat vodu a neprestat... Ja som to mal v rodicovskom dome tiez a je to podla mna daleko lepsie pre mladu rodinu ako mat hodiny... Ale k veci. Keby ste tam nemali trvaly pobyt, tak by ste len riskovali,ze vas bonznu nejakí "skvelí" susedia. Ale kedze tam mate trvaly pobyt, tak vodarne si vedia odsledovat pocet obyvatelov v dome. Vy ste povinny, resp majitel domu nahlasit pri zmene poctu obyvatelov v dome tuto zmenu vodarnam... A postih? Doplatit pausal za dane osoby ( tu sa nevyhovorite, ze tam ste napr len 1 mesiac, oni by sli podla prihlasenia sa trv. pobyt na danej adrese ) a + by mohli dat aj pokutu....