tarnoczyova
20.04.11,06:51
Zamestnanec ukončil pracovný pomer 31.3.2011 a nepožiadal o preplatenie nevyčerpanej dovolenky. O preplatenie požiadal až v apríli 2011. Čo teraz z odvodmi a s mesačným výkazom, keď zamestnanec je z pracovného pomeru odhlásený. Ďakujem za odpoveď.
Tweety
20.04.11,04:53
Zamestnanec ukončil pracovný pomer 31.3.2011 a nepožiadal o preplatenie nevyčerpanej dovolenky. O preplatenie požiadal až v apríli 2011. Čo teraz z odvodmi a s mesačným výkazom, keď zamestnanec je z pracovného pomeru odhlásený. Ďakujem za odpoveď.
Zamestnáv. podľa ZP musí nevyčerpanú dovolenku pri skončení PP preplatiť, a nemá čo čakať na požiadanie zamestnanca.:)
blondy
20.04.11,05:22
prepočítať mzdu za marec, pridať ďaľšiu položku náhrada za nevyčerpanú dovolenku. a poslať opravné výkazy za marec.
tarnoczyova
20.04.11,12:50
Ďakujem, za odpovede, našla som po pátraní,že príjem za preplatenú dovolenku sa má rozrátať na odpracované mesiace v kalendárnom dni.Mesačné výkazy sa neopravujú, ale sumy sa uvedú vo Výkaze poistného (nové tlačivo)
Vincentka
29.04.11,16:53
Predpokladám, že keď požiadal v apríli, bude mu to vyplatené v máji ako aprílový príjem... čiže treba ho tiež prihlásiť na ten jeden mesiac do zdravotnej poistovne (cize na mesiac 04/2011).
Maaaria
12.11.11,18:24
viete mi niekto ozrejmit ako je to spravne s nevyčerpanou dovolenkou?
zamestnanec ukončil pracovný pomer 16.10., pred ukončením si čerpal 10dní a 3 dni si dal preplatiť.
Viete mi poradiť či sa z preplatenych troch dni dovolenky odvadzaju odovody do ZP a do SP, ako to je spravne?
dakujem
Mila123
12.11.11,18:26
viete mi niekto ozrejmit ako je to spravne s nevyčerpanou dovolenkou?
zamestnanec ukončil pracovný pomer 16.10., pred ukončením si čerpal 10dní a 3 dni si dal preplatiť.
Viete mi poradiť či sa z preplatenych troch dni dovolenky odvadzaju odovody do ZP a do SP, ako to je spravne?
dakujem
jednoznačne, aj SP aj ZP....
drobeceva
12.11.11,18:30
viete mi niekto ozrejmit ako je to spravne s nevyčerpanou dovolenkou?
zamestnanec ukončil pracovný pomer 16.10., pred ukončením si čerpal 10dní a 3 dni si dal preplatiť.
Viete mi poradiť či sa z preplatenych troch dni dovolenky odvadzaju odovody do ZP a do SP, ako to je spravne?
dakujem

správne, odvody idú aj na SP, aj na ZP
KEJKA
10.12.12,15:48
pracovníčka na RD sa dohodla a ukončila PP k 31.10.2012. Ukončila som jej teda PP, RD, odhlásila v SP / aj ZP/.
Teraz vysvitlo, že má nárok a chce mať preplatenú dovolenku, ktorá jej zostala z r. 2011 a alikvotná časť za rok 2012,
spolu 28,5 dní. Túto jej preplácam v novembri. SW Kros vypočítal len UP /kedže už nemá prihlášku v ZP./.
predpokladám, že ZP sa vysporiada v rámci RZZP v r. 2013, správne?
Alebo mám inú povinnosť?
Ak UP platí len zam-eľ, stačí poslať výkaz, alebo mám tú zam-yňu znova registrovať? to hádam nie. Tento ptípad mám prvý raz, poradíte?
KEJKA
11.12.12,06:12
pracovníčka na RD sa dohodla a ukončila PP k 31.10.2012. Ukončila som jej teda PP, RD, odhlásila v SP / aj ZP/.
Teraz vysvitlo, že má nárok a chce mať preplatenú dovolenku, ktorá jej zostala z r. 2011 a alikvotná časť za rok 2012,
spolu 28,5 dní. Túto jej preplácam v novembri. SW Kros vypočítal len UP /kedže už nemá prihlášku v ZP./.
predpokladám, že ZP sa vysporiada v rámci RZZP v r. 2013, správne?
Alebo mám inú povinnosť?
Ak UP platí len zam-eľ, stačí poslať výkaz, alebo mám tú zam-yňu znova registrovať? to hádam nie. Tento prípad mám prvý raz, poradíte?
Olymp mi vypočíta mzdu aj za november, kedže tam nastavím zložku mzdy 311, ale neurobí výkaz pre SP. Mám teda otvoriť oktober a dodatočne meniť výkazy SP za október?
Prehľad na DU bude za 10/2012 bez dátumu vyplatenia mzdy len s údajom o preddavkovej dani ? alebo tam uvediem decembrový dátum, keď sa náhrada za dovolenku naozaj uhradí?
KEJKA
11.12.12,06:17
pracovníčka na RD sa dohodla a ukončila PP k 31.10.2012. Ukončila som jej teda PP, RD, odhlásila v SP / aj ZP/.
Teraz vysvitlo, že má nárok a chce mať preplatenú dovolenku,
Ak UP platí len zam-eľ, stačí poslať výkaz, alebo mám tú zam-yňu znova registrovať?
............
pýtala som sa aj v Soc.poisťovni, odtiaľ mi poslali toto - ako to myslia? Preplatenie dovolenky je nepravidelný príjem?
V takomto prípade musíte poslať za ňu VPP výkaz (Manuálny vstup - Výkaz poistného a príspevkov (http://sesint/ezu/document.internaluser.displayVppForProcessing.acti on)), odvody len na UP a rozrátať sumu od januára až po dobu kedy skončila pracovný pomer.
Mária.K.
11.12.12,06:36
Olymp mi vypočíta mzdu aj za november, kedže tam nastavím zložku mzdy 311, ale neurobí výkaz pre SP. Mám teda otvoriť oktober a dodatočne meniť výkazy SP za október?
Prehľad na DU bude za 10/2012 bez dátumu vyplatenia mzdy len s údajom o preddavkovej dani ? alebo tam uvediem decembrový dátum, keď sa náhrada za dovolenku naozaj uhradí?

Údaj o zrazenom preddavku na daň (riadok 1) dáš do výkazu za december s dátumom keď sa náhrada za dovolenku uhradí. Odvedený preddavok ide na riadok 8.
KEJKA
11.12.12,22:27
pracovníčka na RD sa dohodla a ukončila PP k 31.10.2012. Ukončila som jej teda PP, RD, odhlásila v SP / aj ZP/.
Teraz vysvitlo, že má nárok a chce mať preplatenú dovolenku,
Ak UP platí len zam-eľ, stačí poslať výkaz, alebo mám tú zam-yňu znova registrovať?
............
pýtala som sa aj v Soc.poisťovni, odtiaľ mi poslali toto - ako to myslia? Preplatenie dovolenky je nepravidelný príjem?
V takomto prípade musíte poslať za ňu VPP výkaz (Manuálny vstup - Výkaz poistného a príspevkov (http://sesint/ezu/document.internaluser.displayVppForProcessing.acti on)), odvody len na UP a rozrátať sumu od januára až po dobu kedy skončila pracovný pomer.

vďaka za odpoveď, čo sa týka DU, potešila si ma. Za december už máme zasa dohodára, bude aj iná výplata, tak to vyriešim jedným Prehľadom.
a prosím, čo s tou odpoveďou zo Soc.poisťovne? Ved, tá mamička na RD bola nahlásená ako HPP, pravidelný príjem, to by som ju mala teraz registrovať na nepravidelný?
Andyke
13.12.12,09:27
pracovníčka na RD sa dohodla a ukončila PP k 31.10.2012. Ukončila som jej teda PP, RD, odhlásila v SP / aj ZP/.
Teraz vysvitlo, že má nárok a chce mať preplatenú dovolenku,
Ak UP platí len zam-eľ, stačí poslať výkaz, alebo mám tú zam-yňu znova registrovať?
............
pýtala som sa aj v Soc.poisťovni, odtiaľ mi poslali toto - ako to myslia? Preplatenie dovolenky je nepravidelný príjem?
V takomto prípade musíte poslať za ňu VPP výkaz (Manuálny vstup - Výkaz poistného a príspevkov (http://sesint/ezu/document.internaluser.displayVppForProcessing.acti on)), odvody len na UP a rozrátať sumu od januára až po dobu kedy skončila pracovný pomer.

Kedy nastúpila na rodič.dovolenku ?
Záleží od toho či pred r. 2011 alebo po 1.1.2011.
Ak po 1.1.2011, tak sa jedná o nepravidelný príjem.
Jedná sa o príjem, po skončení poistenia a tento treba rozpočítať na obdobie posledného trvania poistenia v poslednom kalendárnom roku, kedy poistenie trvalo.

Ak príjem zúčtujete v 11/2012:
Napr. nastúpila na RD 15.11. 2011, predtým čerpala MD, tak rozpočítaš na 11 mesiacov v r.2011. (pokiaľ jej trval PP od 1.1.2011 )

Ak nastúpila na RD v r.2012, tak rozpočítaš na mesiace r.2012 do nástupu na RD.

Dávaj pozor : v jednotlivých mesiacoch musíš zohľadniť vtedy platný max. VZ a aj už dosiahnutý vymeriavací základ. (ak dosiahla v tých mesiacoch max.VZ na NP a GP, tak už teraz do týchto fondov nebude platiť)

Pokiaľ nastúpila na RD pred r.2010 tak §139b neaplikuješ.
Vlastne to je tá zmena od 1.1.2011