19mimi85
20.04.11,10:39
Čaute poraďáci, chcela by som poradiť
...robím známemu účtovníctvo s tým, že OF a OPF si vystavujú (kvázi zaeuvidujú) oni sami vo fakturácii, ja to už len potom zaúčtujem cez evidenciu- účtovné doklady
...mám dilemu..bola vystavená OPF, a teraz chce známy vyhotoviť vyúčtovačku, preddavok bol uhradený na bankovom účte, to znamená, že jeho úhradu ja reálne zaúčtujem až na základe bankového výpisu ktorý príde najskôr do 10.5., ale v omege (po telefonáte s krosom) mu bolo povedané, že pri vyúčtovaní mu odpočíta len dený preddavok, t.j. nič iné mi v tomto momente nenapadlo en "urobiť úhradu" do pokaldne z toho preddavku no a potom to budem musieť opraviť s výpisom
...nie je možnosť, aby vedel urobiť OF s odpočítaním OPF, ak vie že bola uhradená, ale na účet, t.j. nie je o úhrade doklad, čiže v účtovníctve je stále ako neuhradená?
dúfam ,že som to dobre vysvetlila, prosím o radu,
ďakujem
Manual
20.04.11,08:54
...nie je možnosť, aby vedel urobiť OF s odpočítaním OPF, ak vie že bola uhradená, ale na účet, t.j. nie je o úhrade doklad, čiže v účtovníctve je stále ako neuhradená?
dúfam ,že som to dobre vysvetlila, prosím o radu,
ďakujem
Iná možnosť nie je, len zaúčtovať na základe dokladu, ktorý preukazuje úhradu. Ak bola uhradená na účet, kde je BV z účtu ?