zelenydom
20.04.11,12:03
Vieme, ze cysta na semennikoch nie je vazne 'ochorenie'. Ultrazvuk potvrdil, ze ide len o obycajnu cystu na semenovode. Da sa vyrezat, ale moze znova narast spat....takze tradicna medicina tu akosi nevie celkom pomoct.
Otazka znie, ci nema niekto skusenosti s nejakou alternativnou liecbou ci odstranenim takejto cysty, lebo obcas (hlavne za horuceho pocasia) sa ozve.
Vyskusali sme cinsku bylinkovu medicinu - bez uspechu.
Vdaka.
lujza.j
20.04.11,13:45
na jednom fore som naša zatiaľ toto:
Otázka: Dobrý deň,chcela by som sa spýtať, manžel má na obale semenníka 2 cisty o rozmeroch 9x4 a 7x5 mm, semenník má aj opuchnutý a miesta sú bolestivé. Urológ mu nedal žiadne lieky a na kontrolu má prísť o pol roka, nič mu s tým nerobili. Viete mi poradiť, čo by mu pomohlo, alebo na koho sa môžeme obrátiť, kto by mu vedel pomôcť?Za odpoveď Vám veľmi ďakujemD.
Odpoveď:10.01.2011 11:09:29
Dobry den,
ak manzelovi urolog nedal ziadne lieky,je potrebne si pomoct,pretoze moze mat v semenniku zapal.Skuste mu dat na to vinove obklady,vlazne,handricku vinovu a na to suchu,menit ked sa otepli obklad.Kupte v lekarni agnucaston tabl.,su to homeopatika na cysty makkych tkaniv.U zien sa pouziva na prsniky,u muzov na semenniky.Ak nie ste nastavena na alternativu,treba ist za inym urologom,ktory mu bude tieto problemy riesit.
A.Valachova
REAGOVAŤ
Pridal/-a: D10.01.2011 12:43:23
Otázka: Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Je jedno aké vinné obklady dám? Myslím tým suché víno, či polosladké, biele či červené?D
Odpoveď:10.01.2011 18:15:35
Vhodne je biele vino, staci lacnejsie.
obklady robte do vymiznutia zacervenania.
A.Valachova
toto je to forum:http://www.npop.sk/otazky-a-odpovede/2011/01/
zelenydom
20.04.11,16:18
Vyskusame ten agnucastom. Vdaka.
Kvaka
20.04.11,16:25
Vieme, ze cysta na semennikoch nie je vazne 'ochorenie'. Ultrazvuk potvrdil, ze ide len o obycajnu cystu na semenovode. Da sa vyrezat, ale moze znova narast spat....takze tradicna medicina tu akosi nevie celkom pomoct.
Otazka znie, ci nema niekto skusenosti s nejakou alternativnou liecbou ci odstranenim takejto cysty, lebo obcas (hlavne za horuceho pocasia) sa ozve.
Vyskusali sme cinsku bylinkovu medicinu - bez uspechu.
Vdaka.
Mám z dávnejších čias zafixované, že cysty sa dajú "vysušiť" pitím extraktu z listov aloe vera. Možno majú v lekárni nejaký prípravok, opýtala by som sa tam.