Brosulienka
20.04.11,12:24
Dobrý deň. Mojmu priatelovy sa narodilo dieta v tehote cca 300dni od rozvodu. Prebehol už aj sud ohladom zapretia otcovstva a boli urobené už aj DNA testy, kedže moj pritel bol v tej dobe nezamestnaný aj napriek tomu ich musel zaplatit on. Otazka znie musi mu bývala manželka vratit peniaze ak testy DNA preukažu že dieta nie je jeho?? Testy nariadil súd. Dakujem za každu radu
Chobot
20.04.11,11:48
Dobrý deň. Mojmu priatelovy sa narodilo dieta v tehote cca 300dni od rozvodu. Prebehol už aj sud ohladom zapretia otcovstva a boli urobené už aj DNA testy, kedže moj pritel bol v tej dobe nezamestnaný aj napriek tomu ich musel zaplatit on. Otazka znie musi mu bývala manželka vratit peniaze ak testy DNA preukažu že dieta nie je jeho?? Testy nariadil súd. Dakujem za každu radu

To záleží od toho, kto bude v spore úspešný. Ak jeho ex- (tzn, že je otcom dieťaťa), tak mu nevrátia nič a ešte možno bude znášať trovy jeho manželky. Ak on, teda sa preukáže, že nie je otcom dieťaťa, tak môže žiadať náhradu trov konania.

To, či bol alebo nebol nezamestnaný, je irelevantné.
Brosulienka
21.04.11,04:16
Dakujem za odpoved. No testy na 100% preukažu že nie je otcom dietata dokonca na sude to tvrdila aj jeho ex-manželka, a aj napriek tomu sud dal spravit testy. Takže preto mi to pridu ako zbytočne vyhodene peniaze, a každopadne 500eur by sa nam veru zišlo.
Tak dufam že to bude ako ste pisal kto prehra ten plati:rolleyes: Dakujem