hwang
20.04.11,14:30
Dobrý deň. Vedeli by ste mi poradiť .... práve som získala stavebné povolenie na dvojpodlažný rodinný dom. Na základe rodinných skutočností, chcem túto stavbu zmeniť na jednopodlažnú, resp. z plánovaného a stavebným úradom schváleného podkrovia chcem upustit a podkrovie zrealizovať nie na celej ploche stavby (110 m2), urobiť podkrovie iba nad obývaciou izbou, WC, kuchyňou (60 m2).Je to povolené? Nebudem mať o rok pri kolaudácii kvoli tomu problémy? Ďakujem.
danushka
20.04.11,18:23
V priebehu realizácie stavby môže dôjsť k zmenám oproti projektovej dokumentácii, na základe ktorej ste získali stavebné povolenie alebo ohlásenie stavby. Tieto zmeny je nutné pred kolaudáciou (oznámenia o užívanie) stavby zaniesť do projektu domu a doložiť na príslušný stavebný úrad.
hwang
21.04.11,05:47
Ďakujem za Vašu odpoveď. Viem, že určité zmeny, ako napr. zmena vnútorných priečok, či v umiestnení a počte okien atď. môžu byť, len sa mi jednalo, či môžem realizovať zmeny i vo väčšej časti, ako je napr. to podkrovie. Pôvodne malo byť zastavané celé, ale teraz by som miesto 3 miestností soc. zariadení, chcela postaviť podkrovie len do polovice abez soc. zariadení. Je to možné? Ďakujem.