Snoophy
20.04.11,18:07
Ahojte,

mám problém s izoláciou a drenážou na stene pivnici. Staviam bungalow a je ani nie z 1/2 podpivničený.
Ide o to že spodná izolácia platne ( pod DT) mi z vonku trčí len niekoľko cm ( niekde len 2cm). Mám to riešiť tekutou izoláciou a na to dám ešte klasickú ipu?:???

Ďalšia vec:

nedokážem dať drenáž pod úroveň platne. Môžem ju dať len na platnu a aj keď budem chcieť dodržať sklon tak bude v najvyššom mieste cca 9cm nad platnou.

Rozmýšľal som nad takým podmazom betónovým a na to tekutú izoláciu+klasickú ipu V60 S35 viď prílohu.
Môžem to takto zrealizovať???

Bojim bojim že bude potopa v pivnici.
220870
20.04.11,16:18
Ipu treba napojiť tekutá moc nepomôže ale lepšie ako nič.Hydrobit V60S 35 nieje vhodný ako tlaková izolácia.Rúru dajte do spádu ale rúru podsypte hrubým štrkom 16-32 do takej hlbky ako vám to dovoluje platňa.Ak by bol štrk len po vrch platne tak by to bolo ok.
Snoophy
20.04.11,16:41
No prave to mi nejde do hlôavy že štrk dať pod drenáž.....tým ju pustím pod drenážnu rúru k stene pivnice a to by som nemal. tým že spravím ten podmaz ( vonkajší spodný roh zatriem betonom tak ako je to v prílohe ( šikmá patka)

Nad drenážnu rúru by som dal plavený štrk netriedený z Vysokej pri Morave a na to by som dal makadam 16-32.

Pivnicu som nechcel, ale vyšli tak základy tak som spravil.... no ale len starosti sú....
220870
20.04.11,16:57
Neviem ako by som to vysvetlil.Musíte dosiahnuť stav tak aby na styku platne ipy a Dt nevznikal hydraulický tlak ,stlpec vody.Rúru samozrejme zasypať strkom.dokreslite do toho obrázka v akej výške bude vrch hliny.
Snoophy
20.04.11,17:11
Prikladám ešte jeden obrázok teda:

hnedá čiara znázorňuje ako bude vonkajšia zem pri dome. 4ervené kolečko je drenáž a modrá čiara je izolácia Ipa a + nopovka.

Drenáž okolo domu nebude problém len tá stena pivnice a zemi robí starosti.


No šak nejak to poriešime nie?
220870
20.04.11,17:30
Urobte tak ako som napísal.
Mirkaska
24.08.11,19:29
nedá sa nám zohnať štrk 16-32 na drenáž. majú len 32-64 alebo 8-22. ktorý je lepší použiť?