dasoft
20.04.11,21:47
Ahojte vsetci,
tak sa opat obraciam o info... Ideme robit priecky, ale trochu sme zmenili vnutornu dispoziciu. strop je premac skladany + nadbetonaz cca 7 cm, zeleza je tam tak ako ma byt, aj rozdelovacia vystuz vsetko ok, ale priecku sme predtym pocitali o kusok dalej... Myslite ze by to mohlo robit static. problem (priecky chceme davat z tehly heluz 8ka brusena na lepidlo...) (obr.1 je nova dispozicia a obr2 je realne poskladanie stropu...)
Alebo si myslite ze pre istotu by bolo lepsie dat iba sadrokartonove? (co by vyslo lacnejsie?)
220870
21.04.11,03:48
Cena je približne rovnaká ,váha u heluz o málo vyššia.O koľko posúvate tú priečku v cm.
mendo933
21.04.11,03:55
u premacu neviem posudit ale na mojej 18cm Zb deke som mal vylozenych cez 15 paliet tehiel na kope a udrzalo to. Priecky tiez nemam v nadväznosti na prizemie. U prieciek by to malo byt jedno,nostne steny by uz mali byt nad nostnymi prizemia.
Tu hrubku tehiel by som si este rozmyslel uz 11,5-ka je tak na hrane , budete pocut kazde slovo spoza tej steny
220870
21.04.11,03:59
Nieje to tak celkom jeno.Ale vzhľadom na to že rozpätie stropu je len 4 m tak by nemal byť žiadny problém.
mendo933
21.04.11,04:03
Jasne, bavime sa o klasickom rodinom dome a o konkretnom pripade
dasoft
21.04.11,07:21
priecka by bola posunuta cca o 16 cm od okraja nosnika EN 4400 ktory ohranicuje rad tensich tvarnic DP70) - tym padom by bola nad tvarnicami ST20kami. Hrubka nadbetonaze na danom mieste je asi 6cm.
Zvazujeme este alternativu nejako tu priecku posunut nad nosnik a o tych par cm zmensit spalnu a zvacsit detsku izbu len problem s dverami...
chandler
21.04.11,08:33
strop ma byt spraveny tak aby si mohol priecky posuvat ako chces. montovany strop tak je malokedy spraveny. ale tiez suhlasim ze v tomto pripade to posunut mozes.
220870
21.04.11,16:47
priecka by bola posunuta cca o 16 cm od okraja nosnika EN 4400 ktory ohranicuje rad tensich tvarnic DP70) - tym padom by bola nad tvarnicami ST20kami. Hrubka nadbetonaze na danom mieste je asi 6cm.
Zvazujeme este alternativu nejako tu priecku posunut nad nosnik a o tych par cm zmensit spalnu a zvacsit detsku izbu len problem s dverami...
Môžete to kľudne posunúť.S tými dverami býva fakt obrovský problém.Čiastočne sa to dá korigovť väčším zapustením do priečky ale to by ste si zbytočne zmenšovali miestnosti na úkor chodby.
dasoft
01.05.11,07:09
Tak sme to teda posunuli... Spravili sme to podla tu uvedenej alternativy 1 (pdf v hlavicke prispevku), vyzera to po zalozeni asi takto (obrazok). Presne ako na vykrese. Ale svokor - byvaly murar - sa obava, ze ci bude stena stabilna (na druhej strane sice bude ukotvena o obvod. mur ale tu na tomto mieste, kde budu dvere nebude ukotvena o nic...). Kto mate podobne riesenu dispoziciu alebo kto by ste mi k tomu vedeli nieco poradit napiste prosim... (svokor navrhuje spravit to so sadrokartonu, ze by stena bola pevnejsia.. a aj zarubne by sa vraj lepsie osadzali.. ale co s tehlami (heluz 8ka na lepidlo), ktore uz mam kupene aj vynosene hore?)
Vopred vdaka...
220870
01.05.11,08:12
Nemusíte sa báť udržíto nič sa tomu nestane ani to nebude praskať.Tú Y-nku musíte urobiť trochu väčšiu musí mať min 5 cm " uši" na každú stranu.Keď toto omietnete tak tie uši schováte pod omietku ako potom upevníte futrá?+ by ste musely píliť zo záložiek futier.
dasoft
01.05.11,09:35
Dakujem, potesili ste ma. Na jednej strane mam to "ucho" pre zaruben cca 5 cm, na tej druhej 4cm, na tych 5 cm to upravim. Este jeden problem je v tom, ze na projekte som mal skutocny rozmer chodby 129cm, v skutocnosti je to iba 125cm a teda pod 90° uhlom by sa mi tam 80ky dvere (otvor 88) nepomestili... tak sme dali do toho Yka uhol trochu ostrejsi, cca 80°...
220870
01.05.11,09:51
Všimol som si ten uhol na fotto.Už sme takéto problémy riešili aj tak že sa miesto 80-tok dali 70 tky dvere.len v tom prpade je na to treba pamätať pri kúpe nábytku.Tie kúsky do Y -ky je dobré lepiť na kleber poprípade popri murovaní sem tam do fúg streknúť trochu montážnej peny.
dasoft
01.05.11,10:36
Aj to sme uvazovali ze dat tam 70ky, ale manzelka mi hovori ze do spalne a detskej by boli lepsie 80ky (ked teraz byvame v malom byte a dvere mame 80ky, na dome aj ked tiez nie prilis velkom by sme tych 80 chceli tiez..)
Vdaka za radu co sa tyka murovania toho konca, mate pravdu, pena to vcelku spevni a kleber by to zalepil uplne suprovo.
A ako sme to murovali svokor mi este hovori ze ako mi bude na tych 5cm drzat preklad (ale ved tam uz nad tymi dverami bude iba cca 25cm vysky - v podkrovi bude nizsi strop cca 2,25m) - ako sa to riesi, dava sa normalny preklad alebo sa iba nad oblozkovu zaruben da sardokarton?
220870
01.05.11,11:17
Preklad musíte zrezať do 80° uhla .Uložený bude na 8 cm .To je na priečku dosť.Ak by tam šli oceľové zárube tak preklad netreba.Môžete použiť ako preklad aj oceľové profili z SDK ,alebo oceľové vynkle.
Paso007
07.05.11,08:52
Asi sa tu budem vypytovať najbližšiu dobu dosť často. Chystáme sa stavať. Doriešujeme veci okolo kúpy pozemku. V ničom sa nevyznám a snažím sa na nete dozvedieť čo najviac.
Takže: Ak budem mať betónové schodisko na betónových doskách široké 1000 mm aké musia byť minimálne susedné múry?? Schodisko bude troj ramenné, po celej dĺžke na oboch stranách múry.
Aj sa schodisko dáko zapúšťa do týchto stien???
Takuto nejaku mame predstavu.
___________________________________
______________B_____________ ___
I I i i i i i I I
I I i i i i i I I
I I i i i i i I I
I I i i i i i I I
IAI________I------------I________IAI
I I________I I----A----I I________I I
I I________I I I I________I I
I I________IAI C IAI________I I
I I________I I I I________I I
__ I I________I I________I I________I I__
_A__I I_____A____I I___A_

A = 150 mm vnutorny mur Priecka)
B = 440 mm vonkajší múr
C = WC (aj na prízemí aj v podkrovi)
širka schodiska= 1000 mmm
medzipodesty 1000 x 1000.
Aké tie múry stačia????
Ďakujem
Paso007
07.05.11,08:52
mne to teda ukazovalo krasne. sorry
220870
07.05.11,17:29
Treba to umiestniť niekde na web a sem dať len link,napr Picasa