zaneta123
05.01.06,07:24
Ahojte poraďáci. Prajem všetkým do Nového roka všetko naj,naj. Vie mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať, keď konateľ kúpil zamestnancom kolekcie na Mikuláša? Ďakujem.
Tweety
05.01.06,06:28
Ahojte poraďáci. Prajem všetkým do Nového roka všetko naj,naj. Vie mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať, keď konateľ kúpil zamestnancom kolekcie na Mikuláša? Ďakujem.
Zaúčtuješ to ako čerpanie SF a zdaniš zamestnancom. Čiže pripočítaš k HM ako nepeňažné plnenie a zdaníš.;)
zaneta123
05.01.06,06:43
Ďakujem ale môžeš mi to trochu rozobrať? Som v začiatkoch. Ďakujem.
platro
05.01.06,06:44
Majú nárok na čerpanie SF aj zamestnankyne na materskej dovolenke? A ak áno ako im zdaním čerpanie?
Tweety
05.01.06,06:49
Ďakujem ale môžeš mi to trochu rozobrať? Som v začiatkoch. Ďakujem.
Zoberieš sumu za kolekcie a vydelíš počtom zamestnancov, dostaneš cenu jednej a túto cenu zadáš do mzdy ako nepeň. plnenie zo SF, dostane sa ti do HM a normálne zdaníš.;)
Tweety
05.01.06,06:50
Majú nárok na čerpanie SF aj zamestnankyne na materskej dovolenke? A ak áno ako im zdaním čerpanie?
Kedže sú v PP majú nárok na čerpanie. Dáš im čerpanie SF a zdaníš.;)
Jara
05.01.06,07:55
Myslím, že problém je asi v tom, že tieto zamestnankyne v priebehu roka odišli na MD a SF bol tvorený aj z ich hrubej mzdy, tak nárok tu jednoznačne je pokiaľ sú v pr. pomere. Problém je, že ak by ich vzala do miezd tak by mali vlastne mínusovú výplatu, čiže len nejako cez pokladňu by to asi šlo, keď si prídu pre kolekcie tak im to dať vyplatiť v hotovosti i keď je to také nepríjemné, že ich zavolaš pre kolekciu a pýtaš od nich peniaze. Poiaľ by sa im robilo ročné zúčtovanie tak by to nebol problém, ale takto no neviem... Nemám taký prípad.
Tweety
05.01.06,07:58
Myslím, že problém je asi v tom, že tieto zamestnankyne v priebehu roka odišli na MD a SF bol tvorený aj z ich hrubej mzdy, tak nárok tu jednoznačne je pokiaľ sú v pr. pomere. Problém je, že ak by ich vzala do miezd tak by mali vlastne mínusovú výplatu, čiže len nejako cez pokladňu by to asi šlo, keď si prídu pre kolekcie tak im to dať vyplatiť v hotovosti i keď je to také nepríjemné, že ich zavolaš pre kolekciu a pýtaš od nich peniaze. Poiaľ by sa im robilo ročné zúčtovanie tak by to nebol problém, ale takto no neviem... Nemám taký prípad.
Ak ich nemáš veľa na MD, tak by som to dala na 513,alebo na 528 a ostatným zamestnancom, tak, ako som napísala. ;)
Jara
05.01.06,08:18
Myslím, že celkom elegantné riešenie...
Tweety
05.01.06,08:23
Myslím, že celkom elegantné riešenie...
No vidíš, zhodli sme sa. Čo už, keď ma MD nepoberajú mzdu, potom sa to musí poriešiť takto, nič iné neostáva.;) :eek:
Jana Acsová
05.01.06,08:25
Ak ich nemáš veľa na MD, tak by som to dala na 513,alebo na 528 a ostatným zamestnancom, tak, ako som napísala. ;)Ale to predsa ešte neznamená, že spôsob účtovania vyrieši povinnosť zdaniť nepeňažné plnenie. Povinnosť zdanenia ostáva podľa môjho názoru nezmenená.
Tweety
05.01.06,08:27
Ale to predsa ešte neznamená, že spôsob účtovania vyrieši povinnosť zdaniť nepeňažné plnenie. Povinnosť zdanenia ostáva podľa môjho názoru nezmenená.
A komu to zdaní, kedže nemá príjem, pretože je na MD?.;)
Jana Acsová
05.01.06,09:55
A komu to zdaní, kedže nemá príjem, pretože je na MD?.;)Akože nemá príjem. Má nepeňažné plnenie ... z toho vychádzame a zároveň posúdime ostatné súvislosti a povinnosti.
Libi
05.01.06,11:03
no ja som to spravila takto: Mzdárka im zdanila nepeňažný príjem 335/341. Ja som prijala do pokladne tú daň /211/335/.
Tweety
05.01.06,11:29
Akože nemá príjem. Má nepeňažné plnenie ... z toho vychádzame a zároveň posúdime ostatné súvislosti a povinnosti.
Má iba to nepeňažné plnenie a preto musí chudera, tú daň štátu zaplatiť, je to poriadny podraz. Ale čo už my vyriešime, keďže zákon je zákon, ale je to nespravodlivé voči nim.;)
Chobot
05.01.06,11:35
Má iba to nepeňažné plnenie a preto musí chudera, tú daň štátu zaplatiť, je to poriadny podraz. Ale čo už my vyriešime, keďže zákon je zákon, ale je to nespravodlivé voči nim.;)

To je relatívny pohľad na vec. Prijať prijmú ľudia radi čokoľvek, či už je to finančnej alebo aj vecnej povahy, ale ak majú za to plniť daň, tak to už padne zaťažko. Ak nechce tú kolekciu, tak ju nemusí prijať, ak nechce platiť daň. Bude lepšie, ak si tú kolekciu kúpi za vlastné?

A čo by si pravila Ty, ak by si vyhrala napr. auto? Vzdala by si sa výhry len preto, lebo musíš odviesť z nej daň? :confused: :confused: :confused:

Ja teda nie. :D :D :D

Ale to už začínam byť mimotemy .
Tweety
05.01.06,11:41
To je relatívny pohľad na vec. Prijať prijmú ľudia radi čokoľvek, či už je to finančnej alebo aj vecnej povahy, ale ak majú za to plniť daň, tak to už padne zaťažko. Ak nechce tú kolekciu, tak ju nemusí prijať, ak nechce platiť daň. Bude lepšie, ak si tú kolekciu kúpi za vlastné?
A čo by si pravila Ty, ak by si vyhrala napr. auto? Vzdala by si sa výhry len preto, lebo musíš odviesť z nej daň? :confused: :confused: :confused:
Ja teda nie. :D :D :D
No to nemôžeme porovnávať, auto a šúľavú kolekciu, to uznáš.;)
Ale princíp zdanenia je rovnaký.:rolleyes:
Tweety
05.01.06,11:57
To je relatívny pohľad na vec. Prijať prijmú ľudia radi čokoľvek, či už je to finančnej alebo aj vecnej povahy, ale ak majú za to plniť daň, tak to už padne zaťažko. Ak nechce tú kolekciu, tak ju nemusí prijať, ak nechce platiť daň. Bude lepšie, ak si tú kolekciu kúpi za vlastné?
A čo by si pravila Ty, ak by si vyhrala napr. auto? Vzdala by si sa výhry len preto, lebo musíš odviesť z nej daň? :confused: :confused: :confused:
Ja teda nie. :D :D :D
Ale to už začínam byť mimotemy .
Nie som proti plateniu daní, ale v tomto prípade, sa mi to zdá smiešnosmutné.;)