odyseana
20.04.11,22:53
Orientacne sa jedna o titul nadobudnutia z roku 1979. Hladam na internete, no nic som nenasla.
Vopred dakujem.
Mária27
23.04.11,19:33
Nepíšeš toho veľa - či ten list vlastníctva bol vydaný v r. 1979 alebo neskôr, v ktorej časti (pri čom) sa to nachádza ... Také značky bývajú popísané napr. vo vyhláškach ku katastrálnym zákonom - menia sa zákony aj vyhlášky.

Nie je to náhodou register R, ktorý obsahuje listiny, ktoré súvisia s nehnuteľnosťou alebo s vlastníkom, najmä listina o zmene druhu pozemku, o zmene trvalého pobytu, o zmene priezviska fyzickej osoby, o zmene názvu právnickej osoby, žiadosť o zlúčenie listov vlastníctva a o zápis geometrického plánu?
olybaba
24.04.11,05:18
- R... = spisová značka registračnej veci (registrácia zmlúv) bývalého štátneho notárstva, kde
- R I = zmluva (napr. kúpna, darovacia, zámenná), nie je vylúčené, že tam, kde sa zmluva spísala formou notárskej zápisnice, sa (nesprávne) namiesto R I uvádza „N..." alebo „Nz...",
odyseana
15.05.11,17:21
dakujem Vam za odpovede, chystam sa na kataster, tak budem vediet viac, lebo ide mi o to ci nahodou, nebola nehnutelnost "darovana" bez vedomia vtedajsieho majitela..bolo to v roku 1979
nelika666
29.03.12,19:11
- R... = spisová značka registračnej veci (registrácia zmlúv) bývalého štátneho notárstva, kde
- R I = zmluva (napr. kúpna, darovacia, zámenná), nie je vylúčené, že tam, kde sa zmluva spísala formou notárskej zápisnice, sa (nesprávne) namiesto R I uvádza „N..." alebo „Nz...",


A co moze znamenat DAR.RI a za tym cisla...?
darovaciu zmluvu?
odyseana
30.03.12,06:51
Nebola som tu dlho..Ta skratka sa nachadza sa v casti "B" - vlastnici. Jedna sa o pozemok a jeho nadobudnutie. Pozemok bol zapisany do LV v roku 1979 a Zapis stavby bol vykonany v roku 1985. Potom v roku 2006 este nejake rozhodnutie X o oprave chyby..Ide o pozemok, ktory sa vlastne majitelovi nikdy nepredal a rada by som zistila, co sa s tym da robit a ake ma nan terajsi pravo aj ked ho nikdy nekupil a nikto mu ho nedaroval. (v socializme vsetko mozne).
Mária27
08.07.12,11:41
Pozemok bol asi zaregistrovaný štátnym notárstvom ako pozemok daný do osobného užívania, čo sa od roku 1992 zmenilo na vlastníctvo = § 872 obč.zákonníka.
Ak ide o stavbu na takomto cudzom pozemku, môže tu pôsobiť viac faktorov: oprávnená - neoprávnená stavba, súhlas národného výboru, dobromyseľnosť stavebníkov, užívanie - neužívanie pozemku vlastníkom ... Podľa toho aj možno či nemožno napr. dokazovať vydržanie pozemku, žiadať odstránenie stavby, konštatovať spoluvlastníctvo, a pod.