Evanka
05.01.06,08:08
Prosím, vie niekto poradiť, či je nutné ošetriť zmluvne opakované plnenie, keď sa v spoločnosti zmenil spoločník aj konateľ a pôvodný vo firme už nefiguruje. Zmluvu podpisoval pôvodný konateľ. Ústny dohovor s novým konateľom je, že zmluva platí naďalej.
josh
05.01.06,18:28
dufam, ze som spravne pochopil otazku, ale skusim odpoved> kedze si zmluvu uzatvarala s obchodnou spolocnostou a nie s konatelom alebo spolocnikom, je uplne jedno, ake majetkove a vlastnicke pomery su v obchodnej spolocnosti, zmluva plati nadalej. takze ked sa podpise este jedna zmluva, musite plnit dvakrat... :-)
elPi
05.01.06,20:38
Nie netreba.
Nový konateľ, ak s niečím nesúhlasí, môže len iniciovať rokovanie o prípadnej zmene zmluvy alebo jej zrušení. Postup zmeny či zrušenia býva v zmluvách (väčšinou) dojednaný (niekde medzi záverečnými ustanoveniami), inak platia všeobecné zákonné výpovedné lehoty podľa Obchodného, prípadne Občianskeho zákonníka.
Pôvodná zmluva zostáva inak v platnosti komletne, so všetkými jej ustanoveniami v pôvodnom znení.
ondrejvla
05.01.06,20:57
Prosím, vie niekto poradiť, či je nutné ošetriť zmluvne opakované plnenie, keď sa v spoločnosti zmenil spoločník aj konateľ a pôvodný vo firme už nefiguruje. Zmluvu podpisoval pôvodný konateľ. Ústny dohovor s novým konateľom je, že zmluva platí naďalej.

Evička, mala som tento prípad, vypracovala som dodatok č.: XY k zmluve, doplnenie ustanovenia čl. - Zmluvné strany - zastupujúci a doplnila som nového spoločníka, s tým, že ostatné ustanovenia zmluvy sa nemenia. Podpísali obidve zmluvné strany a priložila som k pôvodnej zmluve.
josh
09.01.06,07:36
Evička, mala som tento prípad, vypracovala som dodatok č.: XY k zmluve, doplnenie ustanovenia čl. - Zmluvné strany - zastupujúci a doplnila som nového spoločníka, s tým, že ostatné ustanovenia zmluvy sa nemenia. Podpísali obidve zmluvné strany a priložila som k pôvodnej zmluve.
Tak toto fakt nebolo treba, konatel je ten, kto zastupuje spolocnost navonok. To znamena, ze prava a povinnosti zo zmluvy ma spolocnost a ked bol konatel v case podpisovania konatelom, nie je nutne to riesit dodatkami.