macicka
21.04.11,11:45
zdravím všetkých,

chcela by som sa opýtať, mám pred sebou faktúru od francúzskeho dodávateľa, ktorý pre slovenskú dcérsku firmu robí správu webovej stránky vo FR, nakoľko materská firma je francúzska.
Aj toto podlieha tomu zdaneniu zrážkovou daňou? ja už sa tu toľko hrabem v tých príspevkoch, že som s z toho asi už úplne domýlená.

Ďakujem.
martinez
21.04.11,10:48
ja si myslim, ze by sa zrazat nemalo... zrazanie je zadefinovane voci zahranicnym subjektom v §43,2 a zmluvou o zamedzeni dvojiteho zdanenia. §43,2 sa odvolava na §16,1,c+d+e...spravu vebovej stranky tam podla mna nenajdes.

ak by sa jednalo o odplatu za pouzitie pocitacovych programov alebo nejakych navrhov, ci priemyselneho vlastnictva, tak by si zrazala.... ale sprava web stranky... podla mna nie.

zaroven plati, ze podla §13,1,h je to oslobodene, nakolko Vasa matka ma pocas predchadzajucich 24 mesiacov na Vas viac ako 25% podiel... vyziadajte si potvrdenie o danovej rezidencii vasej matky vo FR a nic nezrazajte.
macicka
21.04.11,10:56
ja si myslim, ze by sa zrazat nemalo... zrazanie je zadefinovane voci zahranicnym subjektom v §43,2 a zmluvou o zamedzeni dvojiteho zdanenia. §43,2 sa odvolava na §16,1,c+d+e...spravu vebovej stranky tam podla mna nenajdes.

ak by sa jednalo o odplatu za pouzitie pocitacovych programov alebo nejakych navrhov, ci priemyselneho vlastnictva, tak by si zrazala.... ale sprava web stranky... podla mna nie.

zaroven plati, ze podla §13,1,h je to oslobodene, nakolko Vasa matka ma pocas predchadzajucich 24 mesiacov na Vas viac ako 25% podiel... vyziadajte si potvrdenie o danovej rezidencii vasej matky vo FR a nic nezrazajte.
dakujem. aj som si tak myslela.

A este jedna otazocka, ten posledny odstavec - to znamena, ze to nemam ani samozdanovat?
martinez
21.04.11,11:06
dakujem. aj som si tak myslela.

A este jedna otazocka, ten posledny odstavec - to znamena, ze to nemam ani samozdanovat?

samozdanovat treba.. miesto dodania sluzby je na Slovensku podla §15,1
pupavqa
28.04.11,17:37
Prosím Vás, chcem sa iba uistiť:

- ak úhradzam vyplácam českej s.r.o. faktúru za použitie fotografií, t.j. autorské práva - keďže s ČR máme zmluvu o ZDZ - tak daň nezrážam že?
- ak mám s FO podpísanú zmluvu o dielo, na základe ktorej mi budem písať články do časopisu - takisto nezrážam daň že? je jedno či ide o PO alebo FO, pokiaľ je zmluva o ZDZ, tak nezrážam daň z úhrad za použitie autorských práv
JM1968
12.05.11,05:32
Zdravím, prosím pripájam sa aj ja, tiež mám guláš s §43,§16-akoby boli po čínsky...po lopate poprosím, platíme do ČR faktúry za tovar, sú vystavované bez dph, my ich samozdaňujeme....platím niekam zrážkovú daň? Ďakujem