Linda-s
21.04.11,12:29
Dobry den,
chcela by som vediet ako sa postupuje vo veci opakovaneho ublizovania na fyzickom aj psychickom stave blizkej osoby. Ide o to, ze moj otec po hadke s mamou ju fyzicky napadne. Mama poda na policii trestne oznamenie, dolozi doklad od lekara.. Kolko takych oznameni musi podat, aby sa zacalo nieco relane riesit? Zatial to je myslim riesene len ako priestupok. NO tych ozameni bolo viac. Kedy sa to zacne riesit ako trestne stihanie? Resp. aky je vlastne postup v tomto vsetkom?
Dalsia otazka: Je mozne, ak ma moj otec znameho policajta tam, kam mama chodi podavat trestn. oznamenia, je mozne ze ten "znamy" policajt to moze podcenit a neriesit? Mama ma take podozrenie, ze aj tak tam nic neriesia.

Prosim poradte, dakujem!
deha
02.06.11,11:30
Ja mam obdobný prípad , dala som TO na býv. policajta,koncom decembra, krádež ,vlámaním do mojho objektu ,vyhrážanie sa smrtou a ujmou na zdravi a ublíženie na zdraví s následnou PN, horko ťažko výsluch na začiatku marca, moj svedok zatial nevypočutý a nič sa nedeje, to je sakra 5 mesiacov aj pre odbor skráteného vyšetrovania pridlho! Ale falošná policajná solidárnosť a nepomôžeš si, čakám na nejaký písomný výstup a na základe toho idem konať
lujza.j
02.06.11,19:34
Ja mam obdobný prípad , dala som TO na býv. policajta,koncom decembra, krádež ,vlámaním do mojho objektu ,vyhrážanie sa smrtou a ujmou na zdravi a ublíženie na zdraví s následnou PN, horko ťažko výsluch na začiatku marca, moj svedok zatial nevypočutý a nič sa nedeje, to je sakra 5 mesiacov aj pre odbor skráteného vyšetrovania pridlho! Ale falošná policajná solidárnosť a nepomôžeš si, čakám na nejaký písomný výstup a na základe toho idem konať

daj sťažnosť na miestne príslušnú prokuratúru ak máš pocit,že vo veci nekonajú
deha
03.06.11,05:26
Požiadala som písomne zainteresovaného vyšetrovateľa v bodoch o vyjadrenie a a s tým to idem posunúť ihneď na inšpekciu
lujza.j
03.06.11,19:58
Požiadala som písomne zainteresovaného vyšetrovateľa v bodoch o vyjadrenie a a s tým to idem posunúť ihneď na inšpekciu

ok to síce pekné;), ale dozor nad vyšetrovacím spisom robí prokurátor príslušnej okr. prok.