tina01
21.04.11,13:55
Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Prišla nám do firmy požiadavka od mesta na predloženie - Povodňového plánu záchranných prác. Sme malá firma pri ceste, za ktorou je potok. V budove máme menší sklad a kanceláriu. Vedľa našej budovy sú z oboch strán rodinné domy. Pre nás, ako sročku vyplýva z VZN mesta, ktoré ho prijalo na základe Vyhl.261 MŽP z mája 2010 mať vypracovaný takýto plán. Už som preštudovala túto vyhlášku. Ja tomu ale rozumiem tak, že tými fyzickými a právnickými osobami -podnikateľmi sú takí,ktorí sú užívateľmi, správcami alebo stavebníkmi na toku. To všetci,ktorí máme budovy okolo potokov aj predajňa vína, zeleniny, ekonom.kancelária máme mať takéto plány vypracované?
karpis
21.05.11,20:38
Podľa mňa áno

Povodňové plány sú povinné vypracúvať aj právnické osoby a fyzické osoby-podnikatelia, ktorých objekty môžu byť postihnuté povodňou; túto povinnosť môže uložiť obec všeobecne záväzným nariadením. Tieto plány tvoria súčasť povodňových plánov obce.
Lamo
08.08.11,09:50
Dovolim si este pokracovat v tejto teme.... nedohladal som nikde nejaky vzorovy obsah takehoto dokumentu pre firmy. Vedel by mi s tym niekto prosim pekne pomoct? Tiez mna obec poziadala o predlozenie za firmu, a dat si to niekomu vypracovat za odplatu sa mi velmi nechce. Predpokladam ze ked ma zase raz vytopi ako minuly rok, aj tak sa na mna obec aj so statom ... s prepacenim.
nanaaa
13.01.15,09:01
Podarilo sa vám ho spracovať? Potrebujem pomôcť.