Ejo
22.04.11,07:59
Dobrý deň. Podnikateľ vystavil pre odberateľa faktúru. Je platiteľ DPH. Na faktúre má ZD+DPH = celková suma. Ale on výslednú sumu opravil perom /niekde o niekoľko centov menej a niekde o niekoľko centov viacej/. Odberatelia uhradili na účet tú celkovú sumu, ktorá bola upravená perom. Ale ja keď dávam do programu, samozrejme nesedí ZD, DPH a výsledná suma. Čo s tým? Ak nechám výslednú sumu a samozrejme aj DPH /pravdepodobne si tú odpočíta odberateľ/ tak by som mala opraviť základ dane. Ale potom výpočet DPH z toho základu dane nie je správny. Ako to vyriešiť?
Ďakujem pekne.
zk24
22.04.11,06:01
Neviem o akych sumach hovorime, ale mne dovoluje zadat zaokruhlenie vo fakture, a upravuje zaklad dane...
marjankaj
22.04.11,06:11
Dobrý deň. Podnikateľ vystavil pre odberateľa faktúru. Je platiteľ DPH. Na faktúre má ZD+DPH = celková suma. Ale on výslednú sumu opravil perom /niekde o niekoľko centov menej a niekde o niekoľko centov viacej/. Odberatelia uhradili na účet tú celkovú sumu, ktorá bola upravená perom. Ale ja keď dávam do programu, samozrejme nesedí ZD, DPH a výsledná suma. Čo s tým? Ak nechám výslednú sumu a samozrejme aj DPH /pravdepodobne si tú odpočíta odberateľ/ tak by som mala opraviť základ dane. Ale potom výpočet DPH z toho základu dane nie je správny. Ako to vyriešiť?
Ďakujem pekne.

Má sa upravovať základ dane. A potom z tohto základu sa vyráta daň. Treba ho poslať na školenie ako sa rátajú percentá.
Pozri §53 zákona o DPH.
Ejo
23.04.11,04:49
Má sa upravovať základ dane. A potom z tohto základu sa vyráta daň. Treba ho poslať na školenie ako sa rátajú percentá.
Pozri §53 zákona o DPH.
Mám takýto prípad na faktúre:
ZD- 120,- EUR
DPH - 24,- EUR
K úhrade: 142,50 EUR /na túto sumu je perom opravené/

Takže ja zaúčtujem túto "nešťastnú faktúru" nasledovne:
konečnú sumu nechám tú nesprávnu - 142,50 EUR /lebo túto odberateľ uhradil/
DPH - 24,- EUR /tiež nemením, lebo odberateľ si asi túto uplatnil na odpočet, nakoľko túto mal na faktúre/
a ZD opravím na: 118,50 EUR ???
/i keď výpočet DPH z tohto základu dane nie je správny/
ďakujem