marianna
26.08.04,12:20
Koho zaujíma opakované dodávanie službie, prečítajte si článok v dnešnom Trende.

http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=37654
Beata
26.08.04,10:50
Áno marinna, je to dobrý, stručný a výstižný článok.
Lucy
26.08.04,10:57
V nadvaznosti na článok sa chcem spýtať, či mám považovať mesačné provízie, ktoré závisia od počtu zmlúv a na ktorých fakturáciu mi dáva podklady spoločnosť, pre ktorú tieto zmluvy (obchody) realizujeme za opakované zdaniteľné plnenia. Do 01.05. som to fakturovala tak, že zdaniteľným plnením bol posledný deň mesiaca. Ako mám postupovať po 01.05.. Ja som si to vysvetlila tak, že v niektroých mesiacoch tieto provízie nemusia byť, ak nemám zmluvy, takže asi to nebude zdaniteľné plnenie. Či áno?
marianna
26.08.04,11:29
Lucy, ak nemáš tie zmluvy pravidelne, t.zn. že nefakturuješ periodicky napr. mesačne, tak podľa mňa nejde o opakované dod. služieb.
Lucy
26.08.04,11:42
Každý mesiac mám iný počet zmlúv a teda aj provízia je iná. Občas sa však stane, že v niektorý mesiac nefakturujem nič. Asi je to iné, ako keď niekto poskytuje mesačne údržbu PC alebo kotolne a faktúruje rovnakú sumu za službu podľa zmluvy. V tých opakovaných plneniach mam ešte trošku zmatok. :-((