cica123
22.04.11,13:07
Ahojte, prosím o radu. Mam notebook a počuvala som hudbu na nom cez sluchadla. Tie som potom vytiahla a prestal mi isť zvuk do reprakov ktore mam v notebooku. Skušala som všetko aj reštartovať aj vypnuť a zapnuť a nič a mam to takto už tyždeň. Diki moc:)
misoft
22.04.11,13:17
Chybný konektor (unavené kontakty) Po vytiahnutí jack konektora (ten kolík :D) by sa mali spojiť kontakty pre vnútorné reproduktory, ale buď únavou, alebo špinou (zoxidovaním) tieto kontakty sa nespoja. Nie je to veľká závada, opraví ju na počkanie ktorýkoľvek PC servis (existuje aj tzv. samooprava - vystriekanie konektora prípravkom na odstránenie prechodových odporov - napr. WD40, Kontox a pod. Riziko: prípravok sa môže dostať aj tam, kam nemá - práca pre odborníka).
robovi
22.04.11,17:14
Misoft ma pravdu, az na ten WD40. Ten nie je urceny na elektroniku. Inak, skus ten notas vypnut a posparat sa v tom konektore trocha ihlou, alebo nejakou zapalkou. Ak tam je medzi konektormi zrnko prachu, tak by sa mohlo uvolnit a ides dalej.
misoft
23.04.11,19:49
> robovi: WD40 som spomenul len tak na okraj, pretože mne pomohol :D, ale spomínal som aj Kontox a ten už na elektriku je určený.
Tvoj postup sa dá realizovať aj opakovaným zasúvaním kolíka (smiešny názov :D - nie je kolík ako kolík) Jack do dierky (:D tiež nie je dierka ako dierka).