ts.jethro
22.04.11,21:57
ahoj,mám problém spustit pc..po zapnuti monitor hlási:no signal..pc nabehne až po viacnásobnom reštarte..ak to pomoze,tak po zapnutí sa ozve dlhé pípanie namiesto krátkeho..Ďakujem za rady
qwertzo
23.04.11,05:01
Vyber pamate aj grafiku vyfukaj od prachu ked nepomoze treba testnut pamat vga popripade zakladnu dosku.
Juraj Tlach
23.04.11,06:39
Pamäte. Dlhé píp je ram. Vyskúšaj každú zvlášť. Zistíš ktorá.
vierka26
23.04.11,07:22
mozno treba skontrolovat ci na maticnej doske su dobre pripojene komponenty...vybrat ramku, dat spat...potom, grafika, sietovka. Ked sa zapne, ci sa kruti ventilator...a co blika na doske..
ts.jethro
05.05.11,10:52
tak to stale nefunguje..zapnem až po 20..30 reštartoch..kupil som novu RAM-nič..vybral som baterku z dosky na chvíľu-nič..odpojil som G.K a nechal len integrovanú-nič..začínam byť kvalitne nasr...
Vlado40
05.05.11,12:04
Môže to byť aj zdroj.Zapnúť sa síce zapne ,ale ak neprejde testom ,tak bios ďalej nepokračuje .Potom procesor a nakoniec doska.
ts.jethro
05.05.11,12:13
Môže to byť aj zdroj.Zapnúť sa síce zapne ,ale ak neprejde testom ,tak bios ďalej nepokračuje .Potom procesor a nakoniec doska.
to by sa pc ale nespustilo ani neskôr..či?
Vlado40
05.05.11,12:16
to by sa pc ale nespustilo ani neskôr..či?

Ale zapne.Aj s chybnou RAM sa PC raz zapne ,inokedy nie.
ts.jethro
06.05.11,07:29
doska je MSI G31M3,zdroj ALLIED POWER SUPPLY model AL-8400BTX-bol označeny SOI ako nebezpečný výrobok..paráda
veronikasad
06.05.11,08:49
Ahojte,
nechcem zakladať novú tému, tak svoj príspevok pridám sem. V poslednom čase mám čoraz častejšie problém s myškou (samozrejme tou počítačovou). Čoraz častejšie sa mi stáva, že sa zasekne uprostred práce a neviem ju inak "uvolniť", iba vypnúť PC. Keď PC zapnem znovu, myška funguje.(niekedy celý deň, niekedy pár hodín).

Je to spôsobené opotrebovaním myši (nejakým príp. nalomeným káblikom), kvoli ktorému treba kúpiť novú, alebo môže byť aj iný problém ? PC nie je pripojený na internet.
ts.jethro
06.05.11,09:42
to nemusí byť chyba myši..pravdepodobne ti zamŕza počítač..najprv skús vymeniť myš..ak nepomôže hoď do google"mrzne pc" a preštuduj..treba asi prečisťiť pc.je na to kopec programov.
rentoonn
07.05.11,09:49
Ahojte,
nechcem zakladať novú tému, tak svoj príspevok pridám sem. V poslednom čase mám čoraz častejšie problém s myškou (samozrejme tou počítačovou). Čoraz častejšie sa mi stáva, že sa zasekne uprostred práce a neviem ju inak "uvolniť", iba vypnúť PC. Keď PC zapnem znovu, myška funguje.(niekedy celý deň, niekedy pár hodín).

Je to spôsobené opotrebovaním myši (nejakým príp. nalomeným káblikom), kvoli ktorému treba kúpiť novú, alebo môže byť aj iný problém ? PC nie je pripojený na internet.
je tá myš pripojená cez USB alebo PS2?
misoft
07.05.11,11:16
Preveriť možnosť, že je poškodená myš - ak je možnosť požičať si inú a vyskúšať (To platí aj pri PS2 aj USB - tu dokonca vyskúšať aj iné USB porty). Pokiaľ by sa chyba opakovala, potom
A) Poškodený konektor/port = oprava
B) Poškodený driver myši = skúsiť Repair systému, prípadne v Správcovi systému (Device Manager) > Mice and other....>Vlastnosti (klik PTM)>Ovládač>Aktualizovať ovládač, kde si systém opäť natiahne svoj ovládač (zo zálohy, prípadne z CD)
C) Chybná doska = servis
veronikasad
07.05.11,12:31
Preveriť možnosť, že je poškodená myš - ak je možnosť požičať si inú a vyskúšať (To platí aj pri PS2 aj USB - tu dokonca vyskúšať aj iné USB porty). Pokiaľ by sa chyba opakovala, potom
A) Poškodený konektor/port = oprava
B) Poškodený driver myši = skúsiť Repair systému, prípadne v Správcovi systému (Device Manager) > Mice and other....>Vlastnosti (klik PTM)>Ovládač>Aktualizovať ovládač, kde si systém opäť natiahne svoj ovládač (zo zálohy, prípadne z CD)
C) Chybná doska = servis
Chyba myši to asi nebude, dnes funguje bez problémov. V pondelok príde servisák. Najčastejšie sa mi to stáva, keď mám na pozadí pustené rádio (nie z netu).

mimotemyMisoft ďakujem, ale z toho čo si napísal, nerozumiem ani slovo. Čo sa týka nastavenia PC, som totálny analfabet.
ts.jethro
23.05.11,07:16
problém s pc vyriešený výmenou matičnej dosky.ďakujem za odpovede