chrobak1
22.04.11,22:34
Prosim, chcel by som sa opytat, ze ked kupim cez ebay tablet za 50-60e a predajca je z Hong kongu ako funguje clo popripade DPH ?

Pokial dobre viem clo sa neplati pre zasielky do 150e ale nad 22e sa plati DPH.
A mna konkretne zaujima ze ked zaplatim to DPH kde si vyzdvihnem balik ? ja som z Mi kde mame tiez colny urad ale nebudem si ho musiet vyzdvihnut v KE popripade v BA ? pretoze cestovat cez cele slovensko by nebolo mozne
newmi
23.04.11,19:51
no v BA urcite nie. Pride ti naky papierik, ze na tu a tu postu mas prist a zaplatit to a tam ti daju aj ten balik.
Chobot
23.04.11,22:50
Prosim, chcel by som sa opytat, ze ked kupim cez ebay tablet za 50-60e a predajca je z Hong kongu ako funguje clo popripade DPH ?

Pokial dobre viem clo sa neplati pre zasielky do 150e ale nad 22e sa plati DPH.
A mna konkretne zaujima ze ked zaplatim to DPH kde si vyzdvihnem balik ? ja som z Mi kde mame tiez colny urad ale nebudem si ho musiet vyzdvihnut v KE popripade v BA ? pretoze cestovat cez cele slovensko by nebolo
mozne

Podobné tímy už existujú:

http://www.porada.sk/t136318-nakup-cez-ebay-z-ciny.html

http://www.porada.sk/t145556-ake-velke-clo-budem-platit-ak.html

Ak ti to posielajú kuriérom, zvyčajne kuriérska služba vybaví colné formality. Ak ti to ide poštou, budeš musieť ísť na najbližšiu colnú poštu, tam neviem postup.
zel3nak
17.05.11,14:26
skus sa dohodnut s predajcom, aby ti zasielku oznacil ako dar s nizkou cenou a nebudes clo platit. vacsinou to robia azijcania aj sami.
chrobak1
27.05.11,13:45
Zdravim
Prosim mam otazku

Mal som z ebay objednanu pc mysku (uzivatel ma hodnotenie 99,1% a je top seller) ale uz je to mesiac tak som mu napisal ze kde je myska ze cakam uz mesiac a on mi odpisal.
A tu potrebujem pomoc, som len ang zaciatocnik takze neviem sa vysomarit co presne odo mna chce
prosim poradte. Dakujem

HelloSorry to hear that you still not receive the item .
Please confirm your address:
"tu je napisana moja adresa nebudem zverejnovat"

It's right ?
I'd like to full refund you to your paypal in advance, and after you receive the item , you just repay to us. ok ?

Waiting for your reply ..

Thank you ..
Vlado40
27.05.11,14:08
Skús ešte raz potvrdiť svoju adresu.
chrobak1
27.05.11,14:09
a kde sa to robi ?
Chobot
27.05.11,21:53
a kde sa to robi ?

JEdnoducho napíšeš správu predajcovi. Ak ale uviedol tvoju adresu správne, tak je to zbytočné.


Zdravim
Prosim mam otazku

Mal som z ebay objednanu pc mysku (uzivatel ma hodnotenie 99,1% a je top seller) ale uz je to mesiac tak som mu napisal ze kde je myska ze cakam uz mesiac a on mi odpisal.
A tu potrebujem pomoc, som len ang zaciatocnik takze neviem sa vysomarit co presne odo mna chce
prosim poradte. Dakujem

HelloSorry to hear that you still not receive the item .
Please confirm your address:
"tu je napisana moja adresa nebudem zverejnovat"

It's right ?
I'd like to full refund you to your paypal in advance, and after you receive the item , you just repay to us. ok ?

Waiting for your reply ..

Thank you ..

Trochu by bolo dobré napísať viac o obchode. Najmä odkiaľ si to kupoval, koľko si platil za poštovné a najmä - aký spôsob dopravy si si objednal!

Ak si si niečo objednal z Číny a bol si "lakomý" ;) zaplatiť poštovné za leteckú poštu alebo expresnú zásielku, resp. vybral si si možnosť že predajca hradí dopravu, tak zásielky sa posielajú v kontajneri loďou a to trvá aj viac ako mesiac. Už som mal z číny také zásielky, o ktorých som si myslel, že ani neprídu. Tiež som písal predajcovi, bol ochotný vrátiť peniaze, ale počkal som. Trvalo to asi 6 týždňov, ale dorazilo to.

Je ale tiež možné, že sa zásielka stratila. V závislosti od krajiny pôvodu počkaj ešte pár týždňov a ak to nepríde, tak ti predajca vráti peniaze. Ak si navyše platil cez PAyPAl, tak tá platba je automaticky poistená a za nedoručenú zásielku dostaneš peniaze späť.
Lucia Červenková
27.05.11,22:18
[/QUOTE]
It's right ?
I'd like to full refund you to your paypal in advance, and after you receive the item , you just repay to us. ok ?

Waiting for your reply ..

Thank you ..[/QUOTE]

este by som doplnila preklad:

Chcel by som ti vratit preddavok na tvoj paypal a ked obdrzis tovar, tak by ste mi to znova zaplatili, ok?

Cakam na vasu odpoved
kabko
27.05.11,22:24
HelloSorry to hear that you still not receive the item .
Please confirm your address:
"tu je napisana moja adresa nebudem zverejnovat"

It's right ?
I'd like to full refund you to your paypal in advance, and after you receive the item , you just repay to us. ok ?

Waiting for your reply ..

Thank you ..


PREKLAD :
Ahoj, mrzí ma že ti tovar ešte nedorazil.
Prosim potvrd svoju adresu....
"tvoja adresa...."

Je správna?
Ja by som ti rád poslal peniaze späť na tvoj Paypal, a potom ako ti tovar príde, tak mi znova pošleš platbu. ok?

Budem čakať na tvoju odpoved.

Dakujem.

KONIEC PREKLADU.

Napíš mu že áno, moja adresa je správna (pokiaľ bola), a že súhlasíš s tým aby ti vrátil peniaze. V prípade že ti to príde, tak mu zaplatíš.

Napíš :

Hi.
Yes the address is correct.
Ok, I agree. Refund me the full payment and once the item has arrived, I will send you the payment again...

Regards,

"tvoje meno"
chrobak1
28.05.11,06:41
No tak aby som bol presnejsi ako ziada Chobot.

Takze na taketo drobnosti vyhladavam free shipping takze posta zadarmo, pozrel som sa do svojich nakupov na ebay mal som objednanu este jednu vec od niekoho ineho ktoru som zaplatil 2.4 a pise tam ze bola odoslana 5.4.
A ta mys co som objednaval tam vobec nieje to znamena ze nebola este vobec odoslana

kazdopadne dakujem vsetkym ze ste sa zapojily
Napisem to co pisal kabko, dakujem:)
Chobot
28.05.11,20:00
No tak aby som bol presnejsi ako ziada Chobot.

Takze na taketo drobnosti vyhladavam free shipping takze posta zadarmo, pozrel som sa do svojich nakupov na ebay mal som objednanu este jednu vec od niekoho ineho ktoru som zaplatil 2.4 a pise tam ze bola odoslana 5.4.
A ta mys co som objednaval tam vobec nieje to znamena ze nebola este vobec odoslana

kazdopadne dakujem vsetkym ze ste sa zapojily
Napisem to co pisal kabko, dakujem:)

A vidíš ju medzi "kúpenými" položkami? Ak je medzi kúpenými, tak treba pozrieť, históriu transakcie.