andrea355
22.04.11,23:17
vedel by mi niekto poradit ako dat do filmu dvoje titulky? chcem sucasne sledovat film s anglickymi aj slovenskými titulkami a neprisla som ako na to. dakujem za pomoc
Chobot
22.04.11,23:58
vedel by mi niekto poradit ako dat do filmu dvoje titulky? chcem sucasne sledovat film s anglickymi aj slovenskými titulkami a neprisla som ako na to. dakujem za pomoc

Kde to chceš prehrávať? V PC, alebo inde?

A aký máš zdroj? -je to klasické DVD video? Alebo to je stiahnutý film a máš k nemu rôzne titulky?

Ak je to stiahnutý film a chceš to prehrať v PC, tak priamo v prehrávači v PC asi nepôjde načítať dvojo titulkov. Bežné prehrávače videa, čo poznám, načítajú len jedny titulky.

Ale možnosť existuje - je to ale trochu komplikovanejšie. Najprv si film musíš v nejakom videoeditore otvoriť a pridať titulky a takto spolu zrenderovať (teda napevno pridať do obrazu filmu titulky). Ja napr. pridávam do videa titulky pomocou programu AVI Recomp (http://www.slunecnice.cz/sw/avi-recomp/). Je to jednoduchý program, otvoríš video, otvoríš titulky, zadáš názov a cestu finálneho vide a dáš Start. V závislosti od výkonu procesora toto môže trvať od 15 minút až do 2 hodín.

Tým získaš video so zabudovanými titulkami - pozor, takto vložené titulky už neodstrániš, takže si radšej nevymaž pôvodné video. Takéto video s pevnými titulkami potom otvoríš v klasickom videoplayeri (napr. BSPlayer) a dáš načítať iné titulky. Tie potom posunieš buď na horný okraj filmu, alebo tesne nad tie prvé a môžeš sledovať.

Ak to chceš prehrávať inde, než v PC (napr. v stolnom DVD prehrávači), tak to záleží od mnohých okolností - najmä, či DVD prehrávač podporuje DIVX formáty.

A len tak na okraj - ak čítam titulky, tak film stíham sledovať len tak-tak. Ak budeš čítať 2 titulkov, tak z filmu nebudeš mať nič. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Fero11
23.04.11,03:56
andrea355
23.04.11,19:03
oki, diky za podrobny postup :), vyzera to byt trochu zlozite, ale skusim to podla toho navodu.