minonka1980
23.04.11,12:08
exekútor mi poslal upovedomenie o začatí exekúcie. Ekexútor podal dňa 11.10.2010 návrh,ale na základe exekučného titulu - platobného rozkazu z dňa 19.11.2002. Nepodal som odpor a z toho vyplýva, že nadobudol právoplatnosť-vykonateľnosť. Exekútor však začal konať až teraz. Bolo to za to, že som cestoval načierno. Nie som si istý, asi som podával odpor voči platobnému rozkazu...Musím to mrknúť. Mám pocit, že došlo k premlčacej dobe
Mária27
23.04.11,10:22
Exekútor by nemohol konať bez právoplatnosti a vykonateľnosti platobného rozkazu. Rozhodnutie súdu sa premlčuje po 10 rokoch.

§ 110 obč.zák.

(1) Ak bolo právo priznané právoplatným rozhodnutím súdu alebo iného orgánu, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď sa malo podľa rozhodnutia plniť. ...
minonka1980
23.04.11,10:54
ďakujem veľmi pekne, pomohli ste a som o niečo mudrejší. Viete mi poradiť kto je dobrý z poradakov na rodinné právo-Zmena výchovného prostredia?Prajem príjemné prežitie sviatkov
minonka1980
23.04.11,11:11
Prepáčte,ale na nete som našiel aj také odpovede, že premlčacia doba je aj po 3 či 4 rokoch? nie som si istý. Na čo sa potom tieto lehoty vzťahujú?
Exekútor chce odo mňa 145,80 €-predbežné trovy exekúcie ak pošlem v stanovenej lehote odvolanie ,že nesúhlasím s exekúciou,že v súčasnej dobe nemám,ale som ochotný splátkovým kalendárom splácať,bude to mať zmysel tzn.,že uznám svoj dlh?alebo to mám to vyplatiť do tých 14 dní?neviem presne ako to exekútori prepočítavajú. Ide o to, že teraz nemam z kade požičať-sviatky
Mária27
23.04.11,12:11
Na teba sa vzťahuje premlčacia doba 10 rokov. Ostatné premlčacie doby pozri občiansky zákonník od § 101 = rôzne, alebo obchodný zákonník = 4 roky.
Ak ti povolí exekútor splátky, budú ti rást úroky z omeškania + jeho robota.

Na rodinné právo si zadaj otázku, poradáci sa neoslovujú osobne.