DodoSTI
23.04.11,15:24
Zdravím,

chcel by som sa na Vás obrátiť s prosbou o radu/y.

Chcel by som usporiadať súťaž (sútaž, ktorá by súťažiacich bavila a využili by v nej svoje schopnosti, nie hlúpe kúp žreb a vyhraj - niečo na spôsob kopni čo najsilnejšie do lopty a vyhraj, kde by sa po ukončení súťaže vypracovala tabuľka a prvý, druhý, atď by vyhrali vecné ceny ... - iba príklad :) ), no neviem čo by zákazníkov - súťažiacich prilákalo viac.

Čo je pre súťažiacich atraktívnejšie?
- zaplatiť za zlosovateľnú službu, kupón menej (napr. 5€) a mať šancu vyhrať menej hodnotné ceny (LED TV, mob. telefón)
- zaplatiť za zlosovateľnú službu, kupón viac (napr. 10€) a mať šancu vyhrať hodnotnejšie ceny (napr. ojazdené auto v dobrom stave)

Čo je pre súťažiacich atraktívnejšie?
- mať šancu vyhrať častejšie, no výhra by bola menšia (napr. raz za týždeň mobilný telefón)
- súťaž, ktorá by trvala dlhšie, no cena by bola hodnotnejšia (napr. dovolenka, jazdené auto raz za 2 mesiace)


Chcel by som bližšie spoznať ľudskú logiku, zmýšľanie, aby som prišiel na to, ako čo najvhodnejšie nastaviť:
- čas, ktorý budú ľudia ochotný čakať na výsledky
- cenu za kupón, ktorú sú ochotný zaplatiť za "šancu" výhru, atď.

Existuje nejaká literatúra na takúto tému?

Ďakujem veľmi pekne za všetky Vaše reakcie a prajem pekný deň
sasenkak
11.05.11,05:44
Ak môžem odpovedať,tak ja ako žena by som prijala cenu za kupon čo najnizsiu a dobu cakania co najkratsiu a samozrejme výhru co najvyššiu:D
Ale vážne,mna by skôr potesili drobné darčeky či výhry,pretože vyhra ako auto alebo dovolenka vo mne podvedome zapína kontrolku,že na tom aute sa už aj tak niekto vozí :D . Mega vyhry na mna jednoducho neposobia doveryhodne.
Lenka*1
11.05.11,06:16
aj ja by som bola za castejsie a mensie vyhry a teda nizsiu cenu zrebu.