Vladimír Ozimý
05.01.06,10:22
ahojte poradaci,

dufam ze po novom roku fajn, plni elanu a vedomosti. No mam taku otazocku ked zivnostnik vykona zahranicnu sluzobnu cestu... aky prepocitaci kurz NBS mam pouzit zo dna kedy bol v skutocnosti v zahranici alebo zo dna zuctovania... no lebo tam nie su ziadne zalohy atd atd
Chobot
05.01.06,10:31
ahojte poradaci,

dufam ze po novom roku fajn, plni elanu a vedomosti. No mam taku otazocku ked zivnostnik vykona zahranicnu sluzobnu cestu... aky prepocitaci kurz NBS mam pouzit zo dna kedy bol v skutocnosti v zahranici alebo zo dna zuctovania... no lebo tam nie su ziadne zalohy atd atd

Ak máš na mysli výplatu vypočítaných nárokov zo ZPC v SKK, tak prepočítavaš kurzom NBS v deň vyúčtovania.
Vladimír Ozimý
05.01.06,14:17
dakujem za info aj som si myslel, asi inak by bolo dobre nejaku int. smernicu k tomu vyprodukovat o prepocitacom kurze...no ale este ma zaujima jedna vec...aka je povinnost dokladovania uskutocnenia zahranicnej cesty dajme tomu ze doklad od benzinu stratril a v podstate nevznikli mu ine poplatky...je to mozne napadnut? dakujem
Chobot
05.01.06,14:44
dakujem za info aj som si myslel, asi inak by bolo dobre nejaku int. smernicu k tomu vyprodukovat o prepocitacom kurze...no ale este ma zaujima jedna vec...aka je povinnost dokladovania uskutocnenia zahranicnej cesty dajme tomu ze doklad od benzinu stratril a v podstate nevznikli mu ine poplatky...je to mozne napadnut? dakujem

Prvotným dokladom o vykonaní ZSC je vyúčtovanie služobnej cesty, kde by malo byť uvedené, aký bol účel služobnej cesty, od kedy do kedy trvala, cieľ cesty a ostatné náležitosti. Ak by prišla daňová kontrola, tak by to už bolo na nej, či by chcela preukázať bližšie, či naozaj bol dôvod na služobku (napr. nejakú zmluvu so zahran. partnerom o vykonaní práce, nejaký prepravný list, faktúru o nákupe materiálu v zahraničí...).

Doklad o nákupe PHM nie je podsatatný pre vyúčtovanie SC, ten si účtuje do nákladov. Ak ho stratí, tak neviem ako preukáže, že tankoval PHM. Potom si do nákladov asi nemôže dať náklady na tankovanie. Ešte hádam keby to neplatil v hotovosti, ale cez bankomat. To neviem.