kire55
23.04.11,18:20
ahojte, chystam sa navstivit Vieden. Ake pamiatky alebo atrakcie okrem ych najznamejsich odporucate???? A chcem sa este opytat ako je to v Schonbrunne, ci sa za vstup do objektu plati alebo iba do urcitych miest. dakujem
arizona
23.04.11,16:24
kire55
23.04.11,16:43
tieto stranky som si presiel, cakal som nieco z vasich skusenosti
sanny237
24.04.11,17:36
Vstup do Schönbrunnu, teda do záhrad alebo parku je zadarmo, platí sa len vstup do zámku.
kire55
26.04.11,06:47
Vstup do Schönbrunnu, teda do záhrad alebo parku je zadarmo, platí sa len vstup do zámku.

super, dakujem
osky
26.04.11,19:03
v Schönbrune si vyberies na automate trasu ,ktoru chces absolvovat-podla toho to bude aj stat.
su 3 rozne moznosti,ale ta najlacnejsia,to neodporucam,to uvidis len velmi malicku cast zamku,ja som si vybrala tu strednu ,stala tusim 12 eur.
ale v buducnosti by som si kupila tu najdrahsiu.ked uz,nech vidim ozaj celu tu nadheru.stoji to zato.aj tak zamok nie je spristupneny uplne cely,vela izieb je uzatvorenych.
pozor na to,ze tam nie su ziadny sprievodcovia,ak si ich vyslovene daka skupina nevyziada a nezaplati,alebo su to taki turisti,ktori maju uz delegata,ktory vie cosi aj o zamku.....
na vstupenke mas napisanu presnu hodinu zaciatku tvojej navstevy a vtedy sa tam dostavis,dostanes do ruky papier v reci ktoru si vyberies a podla papiera sa budes orientovat-kazda miestnost ma svoje cislo ,tak budes vidiet presne kde prave si a na sprievodnom letaku bude o kazdej tej miestnosti aj napisane-na co sluzila,komu patrila.....
je to pekne,nik ta nenahana,koordinujes sa sam.

ked uz budes vo Viedni,istotne navstiv Prater,kunsthistorische a naturhistorische muzeum,Sisi muzeum a Hofburg,Zoo v schönbrune,Haus des meeres,zmrzlinovy salon Tichy,mozartov dom,Donau Insel,opera stoji tiez za to aj ked je to znacne drahe,ale ta atmosfera je uzasna,o urovni nehovoriac.....je tu toho hrozne vela,sama som to este neokukala,hoci som tu denne ale casu je malo.
neda sa vynechat naschmarkt,Stefansky dom a ulica pod nazvom Graben a takisto mariahilfer starsse.to su take vychytavky.ale je tu kdesi aj tema kam vo Viedni-pozri si,ja ju neviem prilepit ale iste ju najdes.;)
ak budes cosi potrebovat a budem vediet,rada poradim.
leonq
27.04.11,08:52
a ak mate radi zmrzlinu urcite navstivte Zanoni&Zanoni blizko Stefans platzu, lepsia zmrzlina je uz len v Taliansku :)

http://www.zanoni.co.at/
sanny237
27.04.11,09:55
Zmrzlinu u Zanoniho som nejedla, ale na Mariahilferstr. je 3x Paolo Bortolloti, pre mňa úplná jednička.
leonq
27.04.11,10:36
vdaka za typ urcite vyskusam :)
osky
27.04.11,19:23
Zmrzlinu u Zanoniho som nejedla, ale na Mariahilferstr. je 3x Paolo Bortolloti, pre mňa úplná jednička.

Talianov je tu vela a obe spominane zmrzlinky veeeelmi dobre poznam.
su ozaj super a okrem tychto dvoch tu je skoro na kazdom rohu daka zmrzlina a aj tak, ako to tak sledujem ,je to cca 90 percent Talianov,,co ju ponuka.takze je jedno kde si ju date.
jedinu ktoru ozaj neodporucam,je priamo na stefansplatz-je to len zmrznuta voda,neviem co tam davaju.:(
osky
27.04.11,19:27
inak ma napadlo,ze za navstevu stoji aj Votiv kirche a Karlskirche,dalej na Graben je kostolik,uz som zabudla ako sa vola,je to taky malicky,na pravej strane.tam byvaju omse pre maltezskych rytierov-to su najbohatsi ludia a omsa je sluzena len pre muzov,su tam vystavene aj ich erby,je to zaujimave.
potom este Michaelskirche je nadherna a peterskirche.
a je tu aj nadherny ortodosny chram,ak as bavia taketo pamiatky,tak tych je tu velmi vela,nadhernych.
kire55
28.04.11,15:32
v Schönbrune si vyberies na automate trasu ,ktoru chces absolvovat-podla toho to bude aj stat.
su 3 rozne moznosti,ale ta najlacnejsia,to neodporucam,to uvidis len velmi malicku cast zamku,ja som si vybrala tu strednu ,stala tusim 12 eur.
ale v buducnosti by som si kupila tu najdrahsiu.ked uz,nech vidim ozaj celu tu nadheru.stoji to zato.aj tak zamok nie je spristupneny uplne cely,vela izieb je uzatvorenych.
pozor na to,ze tam nie su ziadny sprievodcovia,ak si ich vyslovene daka skupina nevyziada a nezaplati,alebo su to taki turisti,ktori maju uz delegata,ktory vie cosi aj o zamku.....
na vstupenke mas napisanu presnu hodinu zaciatku tvojej navstevy a vtedy sa tam dostavis,dostanes do ruky papier v reci ktoru si vyberies a podla papiera sa budes orientovat-kazda miestnost ma svoje cislo ,tak budes vidiet presne kde prave si a na sprievodnom letaku bude o kazdej tej miestnosti aj napisane-na co sluzila,komu patrila.....
je to pekne,nik ta nenahana,koordinujes sa sam.

ked uz budes vo Viedni,istotne navstiv Prater,kunsthistorische a naturhistorische muzeum,Sisi muzeum a Hofburg,Zoo v schönbrune,Haus des meeres,zmrzlinovy salon Tichy,mozartov dom,Donau Insel,opera stoji tiez za to aj ked je to znacne drahe,ale ta atmosfera je uzasna,o urovni nehovoriac.....je tu toho hrozne vela,sama som to este neokukala,hoci som tu denne ale casu je malo.
neda sa vynechat naschmarkt,Stefansky dom a ulica pod nazvom Graben a takisto mariahilfer starsse.to su take vychytavky.ale je tu kdesi aj tema kam vo Viedni-pozri si,ja ju neviem prilepit ale iste ju najdes.;)
ak budes cosi potrebovat a budem vediet,rada poradim.

dakujem ti, pekne si to zhrnula :))
kire55
28.04.11,15:37
vedeli by ste mi poradit aj nejake ubytko na vikend, nepotrebujem ziadny luxus, aby to bolo aj cenovo pristupne??? kludne moze byt aj nejaky hotel....Nejake cenovo pristupne restauracie kde sa da slusne najset nepoznate???
srska
28.04.11,15:55
treba vidieť aj belveder
osky
28.04.11,16:49
treba vidieť aj belveder

jeeeej,zabudla som nan celkom.a to byvam hned blizko.jasne,je uzasny,jednoznacne treba pozriet!!!!:)
sanny237
28.04.11,17:04
jedna dobrá reštaurácia je v 16. bezirku, volá sa Kent, je síce turecká a celé okolie je ako keby bol človek na balkáne, ale najesť sa tam dá veľmi dobre, je tam veľká záhrada, dosť ludí, ale miesto sa vždy nájde
osky
28.04.11,17:07
vedeli by ste mi poradit aj nejake ubytko na vikend, nepotrebujem ziadny luxus, aby to bolo aj cenovo pristupne??? kludne moze byt aj nejaky hotel....Nejake cenovo pristupne restauracie kde sa da slusne najset nepoznate???

o ubytku by som musela pozriet na nete,
a restauracie-v priemere musis na dve osoby za jeden obed ratat tych 30 eur-plus,minus.
ale neboj sa,stoji to za to.porcie v rakusku su totiz obrovske a ja si uz casto objednavam polovicnu porciu,lebo inak mi to vzdy museli zabalit domov a to mi bolo take trapne.takze za cenu ktoru za to zaplatis,iste neprerobis.
napr.ked si objednas polievku-hocijaku,druhe jedlo jz pravdepodobne nezvladnes.to len ako vystraha.
za to vsak dezert-to je nieco ine.napr.ak si das palacinky,donesu ti len jednu jedinu!!!!krasne naaranzovanu a vyzdobenu,ze ju tam ledva najdes:---.

ak nechces bezpodmienecne sediet pri stole,oplati sa nakup pizze a kebabov u Turkov,ktori maju stanky vsade.
najlepsiu pizu ma turek na Dr.karl renner ring-je to druha zastavka po opere,ak sa vezies elektrickou D.jedna stvrtka stoji 2,60.
kebab dostanes za 3 eura ,rezen v zemli vratane zeleniny za 2,50 a vyhodne su aj schnizelhaus,napr.na favoriten strasse ma jeden sikmooky a predava velmi vyhodne.napr.menu v ktorom mas velikansku wiener schnizel,prilohu podla zelania a napoj v doze podla zelania mas za 5,50-cennik a ponuka jedal visi aj vonku pred vchodom,tak si to mozes okukat a da sa najest aj vnutri,ma tam par stolov a stoliciek.ma aj ryby alebo xxl rezne,tie su velke ako pol stola, a vselico ine,aj vegetarianske......a vari vyborne.
kusok vyssie je gulaschinsel,ale tam spo este nebola.
na zastavke schotentor su tiez skvele stanky s takymto obcerstvenim a napr.sa tam daju kupit zakusky-vyborne a za dostupne ceny.lebo ak idete na zakusok do originalneho konditorei,tak pod 3 eura za kus nekupite nic.
napr.vychyrena znacka cukrarne je aida,ale na mna su vsetky tie zakusky straaaasne pesladene.
ak sa chystate do velkych obchodakov,tak nejedzte obed v XXXlutz-varia otrasne.
ale mozem odporucit jednu restauraciu-böhmenwald-klasicka ceska i rakuska kuchyna,samozrejme listok je i v cestine,pani casnicka je ceska,takze pohoda,ziadna recova bariera.
ingah
18.08.11,06:52
S 8 ročným synom ideme loďou do Viedne, vie mi niekto poradiť nejaké miesta, ktoré by sme s ním mohli navštíviť, okrem prátru. Teda čo je najbližšie ak vystúpime z lode. Máme na to nejakých 7 hodín. Ďakujem
cinester
31.10.12,11:24
ludmilla
31.10.12,22:10
v Zanoni na Mariahilferstrasse äussere:) uprednostnujem kokosovu zmrzlinu
ludmilla
31.10.12,22:10
... u Bortolloti odporucam panacotu:)
ludmilla
31.10.12,22:15
stravujem sa poväcsine len v 13. Bez. kde som "Stammgast" asi preto, ze tam velmi dobre varia mam vychytene asi 3 podniky, kde ma uz poznaju a veeelmi mi tam chuti:)
ludmilla
31.10.12,22:24
s 8 rocnym ma napada dom mora, ZOO Schönbrunn
osky
01.11.12,21:24
prilep presne nazvy ludka,aj kde to presne je alebo prilep link.
nam strasne chuti tuto.
www.wald4ler.at (http://www.wald4ler.at)
ludmilla
02.11.12,00:57
http://www.gallo-rosso.cc/sangiovanni/pages/home.php tu som najcastejsie a teraz tam pracuje aj jedna velmi prijemna blond Slovenka je hned pri zastavke U4 Ober Sankt Veit - kusok za Schönnbrunom
http://www.china-hietzing.at/index.html to je cinska je o jeden Bezirk dalej :) ma aj bufetovy system
potom este jedna mala cinska restauracia na Auhofstrasse hned blizko U4 Hütteldorf :) neviem najst link

a obcas nepohrdnem aj http://www.schnitzelwirt.co.at/ pre tych, co tuto restauraciu nepoznaju je to v v blizkosti Mariahilferstrasse, ale pozor velmi velke porcie :)
ludmilla
02.11.12,01:00
niekedy vyskusam, vdaka za tip
osky
02.11.12,06:53
diky.