bonita
24.04.11,08:00
Dobry den, potrebujem poradit o aute Ford Mondeo combi, turbo diesel 1,8, rok vyroby 2000. Aku ma spotrebu na 100 km vmeste a mimo mesta, ci ma dake muchy, tento rok vyroby, ake su plechy, ci su nanho drahe suciastky, ci su v dakom inom state lacnejsie. Pocet km pridam, len co zistim a aj cenu za aku je ponukane pre nas utulok. Ale ide mi aj o info o znacke. Dakujem.
stanco007
24.04.11,07:49
autorecenze.cz
peterkos2
24.04.11,16:37
bonita
25.04.11,05:48
vdaka za odkazy, pomohli mi spoznat klady a zapory tejto znacky.

Tu je popis auta, rozhodla som sa ho kupit, kedze sme nepojazdni a utulok bez auta nemoze fungovat. Snad robim dobre.

Ford mondeo combi, TDi 1,8, rok vyroby oktober 2000, najazdene km 182 000, ABS, 4x airbag, 2x elektricke okna a zrkadla spatne, elektricke sedadlo vodica, predne sedadla vyhrievane, vyhrievane predne aj zadne sklo, manualna klima v 100% nom stave, hmlovky, predne aj zimne pneu, radio s CD, 4x kotucova brzda, novy zadny vyfuk, komplet zreparovana predna naprava, TK a emiska plati do april 2012, spotreba 5 litrov na 100 km.
Cena: 2000 eur.
stanco007
25.04.11,06:29
vdaka za odkazy, pomohli mi spoznat klady a zapory tejto znacky.

Tu je popis auta, rozhodla som sa ho kupit, kedze sme nepojazdni a utulok bez auta nemoze fungovat. Snad robim dobre.

Ford mondeo combi, TDi 1,8, rok vyroby oktober 2000, najazdene km 182 000, ABS, 4x airbag, 2x elektricke okna a zrkadla spatne, elektricke sedadlo vodica, predne sedadla vyhrievane, vyhrievane predne aj zadne sklo, manualna klima v 100% nom stave, hmlovky, predne aj zimne pneu, radio s CD, 4x kotucova brzda, novy zadny vyfuk, komplet zreparovana predna naprava, TK a emiska plati do april 2012, spotreba 5 litrov na 100 km.
Cena: 2000 eur.
S tou spotrebou sa mi to nezda... Co viem tak 5l beru Octavie ale Fordy viac. Cca 6.5l
lujza.j
25.04.11,06:36
vdaka za odkazy, pomohli mi spoznat klady a zapory tejto znacky.

Tu je popis auta, rozhodla som sa ho kupit, kedze sme nepojazdni a utulok bez auta nemoze fungovat. Snad robim dobre.

Ford mondeo combi, TDi 1,8, rok vyroby oktober 2000, najazdene km 182 000, ABS, 4x airbag, 2x elektricke okna a zrkadla spatne, elektricke sedadlo vodica, predne sedadla vyhrievane, vyhrievane predne aj zadne sklo, manualna klima v 100% nom stave, hmlovky, predne aj zimne pneu, radio s CD, 4x kotucova brzda, novy zadny vyfuk, komplet zreparovana predna naprava, TK a emiska plati do april 2012, spotreba 5 litrov na 100 km.
Cena: 2000 eur.

nechcem ti do toho kecať, ale 11r auto a tieto km?
stanco007
25.04.11,07:28
nechcem ti do toho kecať, ale 11r auto a tieto km?
Zalezi od koho to kupuje... Ked to b ude predavat nejaky dochodca, tak v pohode... Ale ked nejaky podnikatel, tak neviem neviem. Moze mat v pohode aj 2x viac... Treba ist pred kupou s autom do servisu na prehliadku. A hlavne co som sa ja poucil, tak auto ci ma 3 roky alebo 10 bez servisnej knizky a uplnej servisnej hisitorie ani nepozeram.... aj ked aj to sa da sfalsovat ale v servise ti podla zaznamov vedia povedat ci to sedi alebo nie...
Oliwa
25.04.11,08:34
nechcem ti do toho kecať, ale 11r auto a tieto km?
Lujzi, nebuď zlá :)... Možno chce ten "kombík" prerobiť na mobilný útulok... ;):D
bonita
25.04.11,08:44
ano, viem o pretacani km, preto ma zaujimal povod auta. Bolo kupene pred troma rokmi v autobazare v rakusku, preslo kontrolou originality. Tak myslim, ze rakusania su v tomto uz pred nami a pretacane km kontroluju - ak sa mylim, tak ma opravte. Odtial ho kupila znama, ktora je tiez z ochrany zvierat a za tri roky nja nom najazdili 30 tis. km. Jej doverujem a dverujem aj rakusku, preto som sa rozhodla ho kupit.
Ak ma teda pretocene km, jedine v rakusku. Mate niekto skusenost? Inak predavali by ho drahsie, cenu spravili iba kvoli utulku.
Svoro
26.04.11,08:44
Ahoj, pri Forde treba skontrolovať hlavne podvozok a hotovo. Totižto fordy hrdzavejú veľmi radi a to aj novšie ročníky. Ak nechýbajú časti podbieh a pod. tak čo sa týka technickej stránky, zlé naozaj nie sú. Len tá hrdza.
lujza.j
26.04.11,08:57
Zalezi od koho to kupuje... Ked to b ude predavat nejaky dochodca, tak v pohode... Ale ked nejaky podnikatel, tak neviem neviem. Moze mat v pohode aj 2x viac... Treba ist pred kupou s autom do servisu na prehliadku. A hlavne co som sa ja poucil, tak auto ci ma 3 roky alebo 10 bez servisnej knizky a uplnej servisnej hisitorie ani nepozeram.... aj ked aj to sa da sfalsovat ale v servise ti podla zaznamov vedia povedat ci to sedi alebo nie...

jasné, že najlepšia je kúpa od dôchodcu.
to áno dá sa v servise zistiť história, ale podľa toho od ktorého roku začali údaje nahadzovať do počítačov a najlepšie je sú prepojený po Europe. ja som v tomto proste pesimista pretože skoro všetky autá majú stočené km. človek sa vytešuje že ako dobre kúpil, ale až potom ho napadne si to preveriť nakoniec zistí,že bolo stiahnutých aj 180.tisíc km,a to si myslel, že jeho novo kúpené má "fajnových" 150-tisíc.
lujza.j
26.04.11,09:07
ano, viem o pretacani km, preto ma zaujimal povod auta. Bolo kupene pred troma rokmi v autobazare v rakusku, preslo kontrolou originality. Tak myslim, ze rakusania su v tomto uz pred nami a pretacane km kontroluju - ak sa mylim, tak ma opravte. Odtial ho kupila znama, ktora je tiez z ochrany zvierat a za tri roky nja nom najazdili 30 tis. km. Jej doverujem a dverujem aj rakusku, preto som sa rozhodla ho kupit.
Ak ma teda pretocene km, jedine v rakusku. Mate niekto skusenost? Inak predavali by ho drahsie, cenu spravili iba kvoli utulku.

km stáčajú všetci aj Nemci napriek tomu, že je to mam TČ. už nie je veľká možnosť odkiaľ doviesť dobré auto, pretože aj v Rakúsku aj Nemecku majú bazáre balkánci a turci:mee: osobne si myslím, že kedysi boli autá dovezené v lepšej kvalite nemyslím len stáčanie km ale aj že je ich veľa po búračkách. ale ak je šťastie dá sa natrafiť na dobrý kúsok, ja mám tú výhodu, že keby som kupovala vonku, tak ja len jednu konkrétnu zn. tak si zavolám kamošovi do servisu do SR tak km pozrie cez počítač či môžu reálne sedieť, to je v tejto dobe veľká pomoc.
stanco007
26.04.11,09:20
km stáčajú všetci aj Nemci napriek tomu, že je to mam TČ. už nie je veľká možnosť odkiaľ doviesť dobré auto, pretože aj v Rakúsku aj Nemecku majú bazáre balkánci a turci:mee: osobne si myslím, že kedysi boli autá dovezené v lepšej kvalite nemyslím len stáčanie km ale aj že je ich veľa po búračkách. ale ak je šťastie dá sa natrafiť na dobrý kúsok, ja mám tú výhodu, že keby som kupovala vonku, tak ja len jednu konkrétnu zn. tak si zavolám kamošovi do servisu do SR tak km pozrie cez počítač či môžu reálne sedieť, to je v tejto dobe veľká pomoc.
Ano, to sa da vyuzit a moze to vyuzit kto kolvek ale km sedia len pokial chodil do autorizovaneho servisu... Potom si uz s km mohol robit cokolvek....
dalid
26.04.11,09:22
Ahoj, pri Forde treba skontrolovať hlavne podvozok a hotovo. Totižto fordy hrdzavejú veľmi radi a to aj novšie ročníky. Ak nechýbajú časti podbieh a pod. tak čo sa týka technickej stránky, zlé naozaj nie sú. Len tá hrdza.


úplne spúhlasím... žiaľ Ford má úplne odfláknutú protikoróznu ochranu (ak vôbec nejakú má). Ľudia si už v autosalone kupujú nové a skorodované auto, len o tom nevedia. :(
Ale inak su to spoľahlivé vozy.
bonita
26.04.11,10:07
tak ak aj v rakusku stacaju km, vie mi niekto poradit kam v ba alebo pri ba mam s autom zajst na kontrolu ci boli pretocene km? A je to vobec mozne dajako zistit? Ano, hrdzavenie som v recenziach nasla, diky za rady, dam pozriet podvozok. Mne staci aby mi toto auto vydrzalo na dakych 150 tis. km, za tu sumu, a spolahlivo bez potreby na nom robit dake opravy, okrem teda brzdy, olej a pod.
Svoro
27.04.11,05:14
Ešte čo sa týka toho stáčania km. Bavíme sa o aute, nie o škode 120, ktorá ledva spravila 120000km a bolo treba prekrúžkovať motor. Ak ide motor dobre, netečie z neho olej, nedymí z výfuku, nie je potrebné často dolievať vodu alebo olej a pod. nech má pre mňa za mňa aj 400000km za sebou. Toho by som sa nebál. Hovorím, hlavne treba skontrolovať spodok aby nebol skorodovaný. Na forde totižto nie je žiadna rarita, že sa utrhne zadná náprava od skorodovaného nosníka napríklad. A hlavne pri defekte, aby bolo auto možné za čo zdvihnúť.
Nokerla
27.04.11,06:45
S tou spotrebou sa mi to nezda... Co viem tak 5l beru Octavie ale Fordy viac. Cca 6.5l

Octavia je o hodne mensie auto nez Mondeo.
Nokerla
27.04.11,06:48
tak ak aj v rakusku stacaju km, vie mi niekto poradit kam v ba alebo pri ba mam s autom zajst na kontrolu ci boli pretocene km? A je to vobec mozne dajako zistit? Ano, hrdzavenie som v recenziach nasla, diky za rady, dam pozriet podvozok. Mne staci aby mi toto auto vydrzalo na dakych 150 tis. km, za tu sumu, a spolahlivo bez potreby na nom robit dake opravy, okrem teda brzdy, olej a pod.

na overenie km chod na stranku fordclub.sk a tam to najdes.....apropo ak pojdes do autorizovaneho servisu Ford, tak tam by Ti vedeli zistit km kolko malo km pri poslednej navsteve servisu toho auta.
stanco007
27.04.11,09:00
Octavia je o hodne mensie auto nez Mondeo.
Tak, tomu never... Octavka ma vzadu menej miesta ale inac skoro ziaden rozdiel. Za to v spotrebe dost velky...
Svoro
27.04.11,09:49
Nie že by som sa chcel do toho miešať, ale Mondeo je teda o dosť priestrannejšie, pohodlnejšie, nie je to proste taký kostitras ako Octavia. A čo sa týka spotreby, aj ja na svojej Marei 1,9TD mám spotrebu okolo 6 l/100km ale využitie potenciálu motora je podľa mňa lepšie ako na octe. Nie je tam znateľný turbo efekt ako na octávií, ktorá síce zatlačí na 1 sekundu do sedačky, ale zrazu nič. Kdežto poriadny turbodiesel pekne kontinuálne tlačí od cca 2000 ot/min až k obmedzovaču. Za to mi ten 1 liter paliva na 100km naviac rozhodne nevadí.
Nokerla
27.04.11,21:04
Tak, tomu never... Octavka ma vzadu menej miesta ale inac skoro ziaden rozdiel. Za to v spotrebe dost velky...

Nechcem sa hadat, ale evidentne si nevidel Mondeo......ja mam Focus a to je take iste ako Octavia......Mondeo je o hodny kus vacsie
dalid
28.04.11,05:01
Ked už porovnávate veľkosti áut, tak aspoň porovnávajte v tom istom segmente..
Teda: Fabia-Fiesta, Octavia-Focus, Superb-Mondeo

Inak to fakt nemá zmysel...