anonym263
24.04.11,10:20
Dobry den, som tu nova a zaujimalo by ma ako postupovat ak chcem zrusit susedovu chovnu stanicu. Totizto v susedstve mame chovnu stanicu, ktora je okrem ineho nevhodne umiestnena, zapach sa siri na desiatky metrov daleko a o stekani psov za dna, cez noc, kedykolvek ani nehovorim. Su tam momentalne 3 dospele jedince a asi 6 steniatok. Nemam nic proti psom ale co je moc to je moc, obmedzuju viacerych susedov nielen nas. Majitelia su mierne psychicky inde a nemaju problem psy kopat, mlatit palicou, takyto pristup k chovnej stanici sa mi teda vonkoncom nepaci. Ak ste sa teda uz niekto stretol s podobnym pripadom a viete mi poradit ako mam postupovat, budem vdacna.
arizona
24.04.11,08:23
Skus poziadat obec a regionalnu hygienu
bonita
24.04.11,09:52
podnet na regionalnu veterinarnu spravu. Google vyhodi podla okresu, pod ktory patrite. Jednak ide aj o tyranie - to ich chovanie a jednak ak maju chovnu stanicu musia mat suhlas a musia platit aj dane za predane stence. Tipujem ze ide o mnozitelov, teda ze psi nemaju preukazy povodu. Podnet mozno podat aj anonymne, akurat ze sa nedozviete ako to dopadlo. Alebo podat podpisany so spatnou adresou , vtedy musia do 30 dni odpoved ako o poriesili a mozete poziadat o anonymitu. A to porusia, porusia zakon.
korra
06.05.11,08:57
suhlasim s bonitou, popripade este nahlasenie obecnemu uradu, jednak ci maju zaplatene dane, popripade povinne ockovania zo zakona proti besnote, dalej podnet na RVPS-ku v ramci regionu, odporucam ak je moznost aj nejaky fotomaterial z podmienok v akych su psy drzany, RVPS-ka musi svoju navstevu totiz nahlasit vopred, co je mnohokrat na skodu :-( Dohovor so susedmi mozny nie je?
alaya1
06.05.11,17:01
V prvom rade si treba ozrejmit, ci ide o registrovanu chovatelsku stanicu psov, ktora je registrovana a zastresovana FCI/ medzinarodna organizacia/,, v takej chovatelskej stanici sa chovaju psy s PP-rodokmenom. Ak tie psy nemaju rodokmen a nie su organizovani v FCI, su to obycajni mnozitelia psov a nazov chovna stanica im nepatri.
Ak je to ten prvy priipad, ktory som spomenula, treba zistit plemena psov a nahlasit zaobchadzanie so psami klubu, pod ktory by CHS mala patrit, delia sa podla plemien, ale ja skor mylim, ze su to MNOZITELIA psov bPP,a v tom pripade treba vec nahlasit obecnemu uradu, Slobode zvierat a policii. Zial, v tomto pripade nevidim to ruzovo, nakolko u nas plati nezmyselny zakon, kde pes je vecou majitela, moze si s nim robit, co chce. Preto podporujte novelizaciu zakona na ochranu zvierat a nepodporujte mnozitelov kupou psov b PP.
Ronald1
25.04.12,12:37
Dobry den,
mam podobny pripad s chovnou stanicou psou alebo smeckou psov vedla mojho pozemku. Chcem sa spytat ci neviete o nejakej zakonodarnej iniciative alebo skupine, ktora by viedla k novele, co by upravovala chovanie psov v zastavanej oblasti ak je to viac ako 2 ks psov. Dakujem za informacie.

Ronald
Martin1310
25.04.12,20:56
Tieto postupi sú síce fajn ale v prvom rade by ste sa vy,prípadne viacerí susedia mali s nimi porozprávať a povedať im čo vám vadí a či by sa to nedalo riešiť.Potom písomné sťažnosti na OU prípadne aj políciu.Posielať na niekoho kontroli mi príde trošku zákerné a využil by som to až ako posledné.Pes môjho suseda tiež vrieska celé noci a to ani nemá žiadnu chovnú stanicu.