ginka41
24.04.11,14:13
od septembra ma dali učiť do prvého ročníka k deťom, ktoré chodili do nultého ročníka, k 25.5.2010 absolvovali psychologické vyšetrenie kde závery konštatovali, že žiaci nezvládnu učivo 1. ročníka a majú byť zaradení do špecializovanej triedy s doporučením ešte vykonania špesiálno- pedagogického vyšetrenia, to sa však nestalo a mala som v triede 11 žiakov, z toho 2 integrovaní pre mentálny postih A, ostatní nedovyšetrovaní, s ktorými je veľmi ťažká práca a mali by mať iné osnovy, úpravu čtp- postupujú však ako normálni prváci-oznámila som vedeniu, že žiaci by mali prepadnúť, keďže neovládajú predpísané učivo a nemajú šancu ho zvládnuť- vedenie ma kritizuje, že som deti nenaučila čítať a písať, že nepoznajú písmenká a čísla, že nezvládli učivo- argumenty o tom, že by mali byť v inej triede, v inom počte a s inými osnovami neberú do úvahy a ja z toho vychádzam ako neschopná učiteľka, ktorá po 20 rokoch praxe učí ako začiatočník a improvizuje- ako sa môžem brániť? kde sa obrátiť?
day
24.04.11,12:21
tazka situacia, ale uz je koniec roka, ked sa nedostavili vysledky na zaciatku skolskeho roka oktober - november, teraz je uz neskoro, vtedy bol spravny cas na riesenie uvedeneho problemu

http://davidkralik.blog.sme.sk/c/262961/Mili-rodicia-vase-dieta-v-skole-vyrusuje-urobte-s-nim-poriadok.html
Marcela.D
24.04.11,15:44
A proti čomu sa chcete brániť? Psychologické vyšetrenie spred roka tvrdí, že žiaci nezvládnu učivo 1. ročníka...veď žiaci boli v prípravke...a vraj majú byť zaradení do špecializovanej triedy...na základe čoho? že si psychológ myslí, že možno nezvládnu učivo? Z môjho pohľadu ste ako triedna učiteľka mala opakovane žiadať psychologické a špeciálno-pedagogické vyšetrenie s prípadným zaradením do variantu hneď na 1. klasifikačnej porade (a založiť kópie do spisov). V prípade, že žiaci nemajú mentálny postih, mala ste im navrhnúť IVVP prípadne odloženie školskej dochádzky, či asistenta učiteľa pre žiakov s A variantom. A tvrdenie, že máte v triede 11 žiakov intaktných z toho 2 ĽMR -A variant- no tento počet žiakov zodpovedá aj počtu žiakov v špeciálnej škole....
Silvernola
24.04.11,15:54
A proti čomu sa chcete brániť? Psychologické vyšetrenie spred roka tvrdí, že žiaci nezvládnu učivo 1. ročníka...veď žiaci boli v prípravke...a vraj majú byť zaradení do špecializovanej triedy...na základe čoho? že si psychológ myslí, že možno nezvládnu učivo? Z môjho pohľadu ste ako triedna učiteľka mala opakovane žiadať psychologické a špeciálno-pedagogické vyšetrenie s prípadným zaradením do variantu hneď na 1. klasifikačnej porade (a založiť kópie do spisov). V prípade, že žiaci nemajú mentálny postih, mala ste im navrhnúť IVVP prípadne odloženie školskej dochádzky, či asistenta učiteľa pre žiakov s A variantom. A tvrdenie, že máte v triede 11 žiakov intaktných z toho 2 ĽMR -A variant- no tento počet žiakov zodpovedá aj počtu žiakov v špeciálnej škole....
Mám "drobnú" výhradu: Špeciálna škola je špeciálna oi. preto, že má i špeciálne osnovy, nie? A odklad dochádzky po absolvovaní nulného plus prvého ročníka, dá sa to vôbec?
ginka41
27.04.11,05:19
ďakujem za odpoved