wlacho
24.04.11,18:08
Ahojte,
chystam sa kupit dom, pricom na nom je zalozne pravo branky na uver. Kupna cena je zhruba dvojnasobna proti uveru, teda ca. polovica mojej hypo pojde na splatenie tej existujucej a druha predavajucim. Zmluvu si robim sam, kedze je predavajucimi su moji rodicia, a potrebujem len vychytat zmluvu, aby ju banka akceptovala. Nie je mi uplne jasne, ako mam v zmluve zaznacit, ze cast hypo pojde priamo veritelskej banke. Spravil som to takto (len stat u kupe). Co s o tom myslite, akceptuju to obe banky? Vdaka!


Predávajúci vyhlasujú, že:

a) na Nehnuteľnostiach je záložné právo v prospech záložného veriteľa: ČSOB, a.s. (ďalej len "ČSOB“), vklad ktorého bol povolený pod č. V XXX/XX (ďalej len „Záložné právo ČSOB"), ktorým je zabezpečené splatenie úveru č. XXXXX, ktorý Predávajúcim poskytla ČSOB (ďalej len „ Úver predávajúcich “),

b) na predčasné splatenie Úveru predávajúcich (istina, úroky, poplatky, atď. ) a zánik Záložného práva ČSOB je potrebné, aby Kupujúci uhradil ČSOB najneskôr do XX.05.2011 sumu XXXXX EUR.



Podmienky prevodu vlastníckeho práva

1.Zmluvné strany sa dohodli, že kúpna cena Nehnuteľností vrátane ich súčastí a príslušenstva je XXXXX EUR (slovom xxxxxxxxxxxxxxxx eur). Kupujúci sa zaväzuje zaplatiť kúpnu cenu za podmienok dojednaných v tejto zmluve.

2.Zmluvné strany sa dohodli, že kúpna cena podľa bodu 1. tohto článku zmluvy bude zaplatená z hypotekárneho úveru, ktorý poskytne Všeobecná úverová banka, a.s. ( ďalej len „ VÚB “) a to nasledujúcim spôsobom:

a) Peňažné prostriedky vo výške XXXX EUR budú prevedené na účet hypotekárny účet predávajúcich XXXXX v banke XZ a to najneskôr do XX.05.2011.

b) Peňažné prostriedky vo výške XXXX EUR budú prevedené na účet predávajúcich XXXXX v banke XZ a to najneskôr do XX.05.2011.

3. Predávajúci sa zaväzujú, že do 7 dní od zaplatenia kúpnej ceny

a) Kupujúcemu doručia (osobne, poštou, faxom alebo mailom) kópiu potvrdenia ČSOB o splnení (zániku) Úveru predávajúcich alebo akejkoľvek inej listiny vystavenej ČSOB potvrdzujúcej zánik Záložného práva ČSOB,

b) Kupujúcemu umožnia nahliadnuť do originálu alebo overenej fotokópie listiny podľa písm. a) tohto bodu tejto zmluvy a urobiť si z nej overenú fotokópiu.

V prípade, ak si Predávajúci nesplnia povinnosť uvedenú pod písm. a) v tomto bode tejto zmluvy ani v dodatočnej trojdňovej lehote, je Kupujúci oprávnený od tejto zmluvy odstúpiť.

4. Zmluvné strany sa dohodli, že Predávajúci zaplatia všetky bankové, notárske a správne poplatky spojené so zánikom Záložného práva ČSOB.

5. Jednotlivé splátky kúpnej ceny plnené prostredníctvom peňažného ústavu (banky) sa považujú za splnené (zaplatené) pripísaním príslušnej sumy na príslušné účty uvedené v tejto zmluve.

6. Zmluvné strany sa navzájom zaväzujú poskytnúť si všetku súčinnosť potrebnú na realizáciu tohto článku zmluvy.


Čl. 4


Prevod vlastníckeho práva



1. Vlastnícke právo k predávaným Nehnuteľnostiam kupujúci nadobudnú vkladom do katastra nehnuteľností.
2. Na základe tejto zmluvy možno dňom právoplatnosti rozhodnutia o povolení vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností zapísať ako vlastníka predávaných Nehnuteľností kupujúcich takto:
Xanti
24.04.11,16:11
No v prvom rade, než sa začneš sám trápiť zo zmluvou mali by tvoji rodičia osloviť svoju banku odkiaľ majú úver, že aké sú podmienky predčasného splatenia a všetky tieto info. Lebo banky majú svojich právnikov svoje zmluvy a aby nakoniec tá tvoja zmluva ti nebola na dve veci ... ehm.
wlacho
24.04.11,16:29
To sa uz deje, ale este nemame od nich oficialne papiere (moja hypo schvalena za den, zrusenie ich sa vlecie uz dva tyzdne...), a kedze chcem mat vsetko pripravene na hladky priebeh, pripravil som aj zmluvu. Samozrejme, ak sa ukaze, ze je nanic, tak sa neda nic robit