paulite
25.04.11,10:57
Pred nejakymi troma tyzdnami som otovrila eshop, adresu nedavam, aby to nebolo brane ako reklama...zatial som nedala reklamu na google,ani na FB, chcem sa poradit s Vami...kolko treba investovat do pociatocnej reklamy, ako zacat a kolko trva rozbehnutie eshopu. A este nejake rady a triky keby Vas napadli :) Dakujem.
Este som zabudla pododtknut, ze je to eshop s damskou modou.
Dantess
25.04.11,10:43
Počiatočný marketing býva väčšinou najdrahší. Určite by som na začiatku využil google adwords, porovnávače a FB s tým, že by som dal nejakú akciu, keďže je to nový shop. Následne v eshopoch sú mesačné náklady na reklamu minimálne 300eur. Samozrejme sa dá aj za menej, ale vieš ako, málo peňazí, málo muziky. Ja osobne by som to rozdelil na 300google, 200FB a 100 PR články a spätné odkazy, teda základy SEO. Neplatíš nájomné, ale musíš tie peniaze dať do reklamy. Otázne je na akej úrovni to chceš robiť. Ten začiatočný marketing by mal byť aspoň za 2 000 hlavne google. Skoro každý užívateľ hladá cez to, takže všetko ostatné je dosť zbytočné. Bannery, časáky, atď. sú vyhodené peniaze.

Ale ťažko sa radí, keď nevieme mesačný rozpočet...
paulite
25.04.11,17:56
dakujem za nazor, stotoznujem sa s nim, v podstate uvazujem v podobnej rovine, nechcem to nejako uponahlat, este tam chcem doplnit nejaky tovar, az potom si dam google adwords a facebook,
zaujimalo by ma aj to, ze asi za aku dobu sa vie eshop rozbehnut, teda aby isiel aspon trochu do plusu...dakujem.
padro
25.04.11,17:58
zalezi co ocakavas, ak to chces robit trosku na vyssej urovni tak to bude 1000-2000E / mesiac na reklamu, a ani za to nebudu zjadne zazraky, casom to bude este viac, eshopov stale pribuda takze lahke to nebude.
padro
25.04.11,18:01
dakujem za nazor, stotoznujem sa s nim, v podstate uvazujem v podobnej rovine, nechcem to nejako uponahlat, este tam chcem doplnit nejaky tovar, az potom si dam google adwords a facebook,
zaujimalo by ma aj to, ze asi za aku dobu sa vie eshop rozbehnut, teda aby isiel aspon trochu do plusu...dakujem.

ja by som to odhadoval na 3roky, ale to je individualne, ine je ak uz mas nejaky shop a rozbiehas dalsi, ak zacnes uplne bez skusenosti tak kym sa do toho dostanes myslim ze 3 roky to bude.
paulite
26.04.11,05:40
3 roky ? :) Ja som niekde citala, ze rozbehnutie eshopu trva cca pol roka, keby to nema ziadny efekt tri roky a prerabam, tak sa na to vybodnem :)
padro
26.04.11,08:17
3 roky ? :) Ja som niekde citala, ze rozbehnutie eshopu trva cca pol roka, keby to nema ziadny efekt tri roky a prerabam, tak sa na to vybodnem :)
nie je ze prerabas, skor co zarobis investujes spat a nieco ti zostane na bublifuk :)
Dáša_
26.04.11,11:13
nie je ze prerabas, skor co zarobis investujes spat a nieco ti zostane na bublifuk :)


presne tak, ja som učtovala jeden rozbiehajúci sa eshop. Tržba fakt vynikajúca. Prirážka ku cene cez 50%. Akurat do reklamy išlo zo zisku (rozdiel medzi predajnou, nakupnou, prepravou, postovnym) viac ako 55%. A zvyšok sa rozdelil medzi novy sw, lebo pri takom nápore objednávok nestíhal, treba presne program na mieru a odmeny pomocným "baličom".
vedec
26.04.11,12:22
Dáša daj typ čo to bolo za eshop =) a paulite napíš mi na mail 12vlad12@gmail.com môžem ti dať typ ako ušetriť par sto eur na reklamu...
padro
26.04.11,12:23
Dáša daj typ čo to bolo za eshop =) a paulite napíš mi na mail 12vlad12@gmail.com môžem ti dať typ ako ušetriť par sto eur na reklamu...

aj my chceme taku radu ako usetrit
Dáša_
26.04.11,12:31
Dáša daj typ čo to bolo za eshop =) a paulite napíš mi na mail 12vlad12@gmail.com môžem ti dať typ ako ušetriť par sto eur na reklamu...

Oblečenie. a čo sa týka reklamy, to je mimo mňa, to som iba účtovala.... To si rozhoduje majiteľ.

mmch, ja vo svojom eshope som dala do platenej reklamy 0 € - ale to je hodne podmienené sortimentom.
vedec
26.04.11,18:13
A ako sa dari eshopu ked si dala do platenej reklamy 0 €? A aký sortiment ponukas vo svojom eshope
Dáša_
26.04.11,18:42
A ako sa dari eshopu ked si dala do platenej reklamy 0 €? A aký sortiment ponukas vo svojom eshope

ja som spokojná. Minulý rok bol slušný a tento rok som dnes práve balila balík, ktorým som dosiahla rovnaký obrat ako minulý rok k polroku.

Vieš, ja osobne mám na reklamu trochu divný názor. Už som to tu pár krát prezentovala. Ale to by bolo na dlhšiu diskusiu :cool:
Baty
22.05.11,11:02
mam v predmete podnikania sprostredkovanie obchodu, mozem k tomu vyuzit e shop ??? podla mna ano, ale radsej sa poradim :) dikes
dragan.michal
22.05.11,13:12
mam v predmete podnikania sprostredkovanie obchodu, mozem k tomu vyuzit e shop ??? podla mna ano, ale radsej sa poradim :) dikes

Určite nie :) na to ti treba maloobchod alebo veľkoobchod. Sprostredkovanie na eshop v pravom zmysle Ti to nestačí.
Baty
22.05.11,18:15
okej, dakujem..... lenze amm tu jeden problemik,,,,,, uradnik vravel, ze ak rozsirim zivnost o dalsi predmet po obhajobe ( bral som prispevok ) tak to bude mat vplyv na niečo ( mozno odvody spomenul, ale to nema zmysel ) ale neviem na čo... ja ymslel ze zaplatim 5 eur za rozsirenie a bude :)
pnak
22.05.11,20:11
Ja som taktiez do reklamy neinvestoval ani jedno euro podobne ako Dasa_. Akurat som sa zaregistroval do katalogov. Dnes som na prvom alebo druhom mieste v google a poviem vam pravdu, sam neviem ako sa mi to podarilo :D. Ked som zakladal eshop, moc som si od toho nesluboval, iba nejake male privirobenie si popri vysokej skole. Dnes som vdaka bohu vo faze, do ktorej som si myslel ze sa nikdy nedostanem, vzkladom na to, ako som sa tomu na zaciatku venoval a druh sortimentu ktory ponukam.
Co sa tyka dlzky rozbehnutia, v septembri 2009 som to zakladal. Prve take rozbehnutie bolo pochopitelne cez vianoce a po nich, a stale to ma stupajucu tendenciu(som zvedavy dokedy :-)). Sice ako hlavny a jediny prijem by ma to neuzivilo, ako studentovi mi to staci:-)
sasenkak
23.05.11,11:32
Ja len dodám k tej reklame,známy ma síce len web-stránku nie eshop,ale nikdy do žiadnej reklamy neinvestoval,na to je on velky držgroš:D a je na prvom alebo 4 mieste v Google, asi je to tým,že ponuka službu, kde nemá velku konkurenciu,inak si to vysvetlit neviem. Napriek tomu je mu táto "výhoda" v podstate na nič,kedže on sa od roboty neroztrhne okolo 9.00 zacina o 16.00 uz koncí,medzitým stihne vybaviť kopec sukromných zaležitostí (ako je napr. nakup...) no a skusili by ste ho o nieco poziadat cez vikend prip.po "pracovnej dobe" ! To by Vám dal! ALe samozrejme plače ako sa NADRIE a NEDARI SA;)