Katka2
05.01.06,09:54
:rolleyes:Ahojte.
Potrebovala by som poradiť.
01.01.2006 som začala živnosť. Pri preberaní ŽL mi pani, ktorá mi ho odovzdávala povedala, že sa mám ísť niekde ohľadom živnosti zaregistrovať, ale ja neviem, čo mala na mysli. Že mi vydajú aj nejakú /?inšpekčnú?/ knihu. Myslela ísť sa zaregistrovať na živnostenký úrad do živnostenského registra, ak niečo také existuje?
Ďakujem za odpoveď.
alušik
05.01.06,09:01
No na zivnostenskom urade si uz asi teda bola, ked Ti pani vydala zivnostensky list...:D
So zivnostenskym listom by si mala urcite zajst minimalne na danovy urad, aby Ti pridelili danove identifikacne cislo.
Zacatie zivnosti musis oznamit zdravotnej a socialnej poistovni. No a tych registracii moze byt este viac, ak budes mat aj zamestnancov...
Simonab
05.01.06,09:12
Ja ešte dodám, že treba poslať oznámenie na išpektorát práce, prípadne hygiena ak treba. No a tú inšpekčnú knihu treba dať autorizovať na ŽÚ. No a ako tu už bolo spomenuté na DU sa musíš zaregistrovať do 30 dní od začiatku podnikania.
Doplňte ma ak som na niečo zabudla, prípadne opravte ak sa mýlim.
majernikova
05.01.06,09:27
Na inšpektorát práce? prečo?
Simonab
05.01.06,09:59
Neviem to presne, ale povedali nám to na školení. Asi kvôli kontrolám. Volala som tam a povedali mi, že stačí poslať oznámenie. Niečo v tom zmysle ako: Oznamujeme vám, že dňa...... vznikla firma XY zápisom do OR alebo do ŽR ( záleží od toho či ide o s.r.o. alebo fyzickú osobu ) so sídlom....... . Podpis.
Ešte dodám, že treba poslať na ten IP, pod ktorý VUC patríte.
majernikova
05.01.06,10:11
Skúsim si to overiť, ako je to v Prešovskom VUC.
Ďakujem!