Maerin
25.04.11,11:04
Ahojte, chcela by som sa opytat, ci a ako je mozne zariadit, aby pri napisani urciteho mena do vyhladavaca nenaslo absolutne ziadne vysledky. Na facebooku sa mi podarilo narazit na cloveka, ktoreho google (ani ine vyhladavace) proste nenajdu. Skusala som to s diakritikou, bez nej, s krstnym menom aj bez, velkymi aj malymi pismenami, azbukou... A nikdy nic nenajde. Dokonca aj v pripade, ze k menu napisem nejake frekventovane slovo (napr. clovek/human).
Diki za odpoved :)
marjankaj
25.04.11,09:10
No keď nie sú na internete, potom neexistujú.:cool:
misomiso
25.04.11,09:45
Zariadit sa to neda. :). Inak - o vacsine ludi cez Googla nenajdes nic. Nas, ktori sme na nete je stale mensina.
Maerin
25.04.11,17:33
Nejde ani tak o to, aby som nasla nieco o tom konkretnom cloveku. Berem, ze na nete o nom nemusi byt nic. Ale zda sa mi divne, ze by na celom svete neexistoval clovek s rovnakym priezviskom a ze by ani o nom na nete nic nebolo.
misomiso
25.04.11,21:10
Nejde ani tak o to, aby som nasla nieco o tom konkretnom cloveku. Berem, ze na nete o nom nemusi byt nic. Ale zda sa mi divne, ze by na celom svete neexistoval clovek s rovnakym priezviskom a ze by ani o nom na nete nic nebolo.

Na nete je iba to, co tam niekto vlozi. To, ze vsetko je na nete je iba reklamny slogan.

Inak - kazde slovo , ktore pridas k vyhladavaniu ti iba znizi pravdepodobnost, ze (v takychto pripadoch) nieco najdes. Slovo "human" pri vyhladavani ludi sa mi zda celkom nevhodne.
Indeed
26.04.11,01:57
je to tak, ako hovorí miso-miso,

na nete by sa dal vyhľadať každý človek,len vtedy,ak by udaje z matrík,museli byt zverejnené na internete.

A moj nazor je ,že obyčajný človek-občan ani nema dovod zverejňovať o sebe svoje udaje.

Dokonca povedal by som,že so zverejnovaním osobnych udajov na nete su len problémy.

Ja sam som mal nevyžiadanú reklamu na nete,odvodenú zo všeobecných informácii a zo živnostenského registra,
a ľudia mi vyvolavali a obtažovali ma davno potom ako som ukončil svoju činnosť ako podnikatel.
Gapo
26.04.11,06:48
je to tak, ako hovorí miso-miso,

na nete by sa dal vyhľadať každý človek,len vtedy,ak by udaje z matrík,museli byt zverejnené na internete.

A moj nazor je ,že obyčajný človek-občan ani nema dovod zverejňovať o sebe svoje udaje.

Dokonca povedal by som,že so zverejnovaním osobnych udajov na nete su len problémy.

Ja sam som mal nevyžiadanú reklamu na nete,odvodenú zo všeobecných informácii a zo živnostenského registra,
a ľudia mi vyvolavali a obtažovali ma davno potom ako som ukončil svoju činnosť ako podnikatel.
To je pravda, tiež som sa objavil na stránke, kde som vôbec nebol a vôbec sa neregistroval.:cool:
misoft
26.04.11,15:39
Ja som sa aj objavil :D a dokonca

ze by na celom svete neexistoval clovek s rovnakym priezviskom a ze by ani o nom na nete nic nebolo.
som objavil kóóóópu ľudí, ktorý mali rovnaké meno i priezvisko ako ja a boli z celého sveta (ani som nevedel, že som taký "rozšírený :D).
Gapo
28.04.11,06:29
Ibaže ja so to bol naozaj a nie nejaký klon, beriem meno a priezvisko možno, ale ešte aj profesiu? To na také, neverím ;)
KlidekDIO
19.05.11,11:09
Ide o to ci sa dana osoba vobec nachádza na Internete.
charonme
19.05.11,11:26
Zariadit sa to da, ale je to strasne drahe.

Ten clovek, ktoreho meno sa ti nepodarilo vygooglit, to ale nedocielil tym, ze by si to nejak "zariadil" a pravdepodobne to ani nijak vedome nedocieloval. Ako uz bolo spominane, staci, aby ho nikto nespominal na svojich webstrankach.
ACCNT
20.05.11,19:00
dovod moze byt aj ten, ze ho vyhladavace este nezaindexovali
220870
21.05.11,04:42
Možno je to len málo sa vyskytujúce meno.keď si tam napíšem to moje tak mi vyhodí tisíce stránok a odkazov na moje meno.
Fero11
21.05.11,05:29
Ja ked dam do googla svoje meno a priezvisko, tak najde kopec odkazov, ale bohuzial ani jeden odkaz nie je na moju osobu, su to vsetko menovci :)
Flinstone
22.05.11,06:12
ja som spokojný, že ma ani Google nenájde :D
kergulaan
22.05.11,06:52
No Usama je dost popularny.... :>D
Ked si bol este Robo, to ta muselo najst este viac... :>D