zera
25.04.11,16:01
Jeden vo funkcii -clen spolocenstva vlastnikov si zamkol susiaren spolocny priestor
Druhy -funkcionar dozornej rady si vypratali zamkol kocikaren,
Dane, elektriku prenajom neplatia,...
Bez schodze potajme vyhodili ludom veci vymenili dvere a zamok.
Vraj za upratanie a zrekonstuovanie dostali ustnou dohodou od spravcu povolenie.
vraj nieco platia do Fondu..vraj ..vraj..zmluva neexistuje.
Ako som precitala zakon, mala byt schodza nadpolovicnej vacsiny o spoloc priestoroch..ta nebola .

Jeden sused sa pokusil zvolat schodzu vo vchode na nove rozdelenie spoloc priestorov a odomknutie. Postupoval pisomne. Prisli 3 ludia zo vchodu ktory ma 16 bytov a prisiel ten co si zamkol - clen . Ten vyhlasil ze toto nie je schodza,ale vizia- nenapisal zapisnicu ,ale vysmesne ohovaranie.Vyhlasil ze prislo malo ludi a neda sa hlasovat.My sme ale hodinu cakali vyhlasili mimoriadnu schodzu a my traja sme hlasovali ze zamknute miestnosti sa maju odomknut a rozdelit spravodlivo .Ten co zamkol povedal ze uz miestnost neodomkne ,nikomu.nikdy! dovod -investoval do dveri a do malovania!Ludia na schodzu nechcu chodit su stari a je im to neprijemne , lebo pani v SVB su sialene arogantni na styl ja som v Spolocenstve kto je viac...
...viete poradit?
preco dan a elektrinu za spolocny zamknuty priestor mam platit za funkcionarov?

Musime postupovat v ramci celeho spolocenstva co su 4 vchody ?
alebo staci len vo vchode aj ked sme len traja statocni:}
verkaz
25.04.11,14:19
Mali by ste postupovať ako celé spoločenstvo.
Ak potrebuje spoločenstvo nejaký priestor na rokovanie, dá sa toto urobiť aj v sušiarni alebo kocíkárni.
Malo by to byť odsúhlasené na spoločenstve. Sám, hoci je aj člen rady, si nemôže prisvojovať spoločné priestory.
Môže požiadať o prenájom a následne musí mať uzatvorenú zmluvu o ich prenájme a platiť nájomné.
Hlavné je pre aký účel potrebuje priestory. Naše spoločenstvo má prenajatú bezplatne malú miestnosť za kočíkárňou a slúži ako archív spoločenstva.
Na žiadosť vlastníkov boli ešte dve miestnosti odsúhlasené do nájmu a tak isto priestory za výťahom ale platia za to spoločenstvu nájomné.
U Vás ten, čo investoval do dverí a na vymaľovania toto robil svojvolne a nemal na to žiadny súhlas ani nemá nárok na náhradu nákladov.
Ak nevydá dobrovoľne priestory na užívanie všetkým, požiadajte správcu o ich otvorenie, prípadne to urobte sami.
Matias.S
29.04.11,07:11
Tak vitaj v klube píšeš o spoločenstve ... aké je to spoločenstvo ? koľko je bytov (členov) .... zjavne u Vás došlo k nejakým "kšeftíkom" ... ak máš pochybnosti a ako píšeš máš ... v prípade, že dotyční sú nekomunikatívni a vy ste vlastníkom tiež je možné podať žiadosť na prešetrenie na spoločenstvo danej situácie doručeným listom a ak sa nebudú chcieť vyjadriť je možné požiadať aj súd ... inak je už iba riešenie, že vysvetlíte obyvateľom situáciu a sa začnú zaujímať o situáciu skôr ako budú musieť liezť cez balkóny do bytov ....
zera
06.05.11,06:12
Sme spolocenstvo vlastnikov bytov. Dotycny nemaju v spolocnych priestoroch namontovany elektromer, neplatia dane za to. U nas sa to asi teda bude riesit sudne zalobou. Budem informovat.