zera
25.04.11,15:58
Napiste prosim vyhody a nevyhody.
Neviem sa rozhodnut ci odist 30-40 km od Bratislavy vymenit panelakovy byt za dom .Pripadne dat si postavit novostavbu alebo kupit stary dom.

Bude mat nizsiu hodnotu panelak za par rokov?

Cena energii kurenia v porovnani s panelakom?
Mesacne naklady?
AKo sa zije v satelitnych mestackach?AKo v okoli Ba?


Nevyhody vraj- cestovanie rano do prace velke zapchy.?
Vyhody-zahrada
ivka70
25.04.11,14:36
Najvacsim argumentom proti domu mimo BA u nas boli deti.
V BA uz 10 rocne dieta zvlada pohyb MHD a je relativne samostatne, ked ho odstahujes mimo BA, mas v skolke a na prvom stupni skoly problem s tym dostavit sa pre neho v rozumnej dobe do skolky tam alebo ho musis stale vlacit so sebou rano, popoludni autom do BA (ak tam zozenies skolku bez bydliska). Deti potom nemaju kamaratov v mieste bydliska, lebo tam nechodia do skoly ani v mieste skoly, lebo tam nebyvaju ...
A v puberte je to ovela horsi problem, to uz naozaj nepotrebuju vozenie kazdy den do a zo skoly , chcu sa ist zabavit, ist niekam s kamaratmi ... problem, lebo autobusy nejazdia az tak casto ako MHD ani tak neskoro ....

A aj maminy na MD su dost casto opustene v satelitnych obciach.
A zvycajne rodina zisti, ze potrebuje 2 auta, aby si uriadila zivot, a zvycajne obe rano vecer idu do a z BA.

Inak pochadzam z rodinneho domu a keby bola moznost, chcela by som do domu ,ale len v dosahu MHD ...
terezamaria
25.04.11,14:58
Napiste prosim vyhody a nevyhody.
Neviem sa rozhodnut ci odist 30-40 km od Bratislavy vymenit panelakovy byt za dom .Pripadne dat si postavit novostavbu alebo kupit stary dom.

Bude mat nizsiu hodnotu panelak za par rokov?

Cena energii kurenia v porovnani s panelakom?
Mesacne naklady?
AKo sa zije v satelitnych mestackach?AKo v okoli Ba?


Nevyhody vraj- cestovanie rano do prace velke zapchy.?
Vyhody-zahrada

Pokiaľ bývaš v panelákovom dome v Bratislave a chceš zmeniť za dom pri Bratislave, určite to nebude žiadna hrúza. V dnešnej dobe auto všetko porieši a dostaneš sa všade a rýchlo.

Rozhodne rodinný dom - pokiaľ možno novostavba - ja by som volila prízemný dom - je na nezaplatenie. To súkromie, krásne okolie, tráva, kvetinky, záhradné jazierko s rybičkami, záhradný gril........no na nezaplatenie. No a ešte k tomu taký krásny psík - napr. bernský salašnícky.....

V dnešnej dobe, keď šikovní majstri spravia krb s prieduchmi aj do okolitých miestností a kúrenie drevom.......je to určite úspora oproti panelákovému bytu. Plus pre istotu si dať spraviť i plynové kúrenie.....Každopádne kúrenie a energie nebudú drahšie ako v paneláku.

Je to na Tebe ako sa rozhodneš, každý máme iné predstavy o spôsobe života a bývaní. Držím Ti palce, aby si sa rozhodla dobre. :)
durisovad
25.04.11,15:15
Ako dieta som byval v dome, potom 30 rokov v panelaku a teraz uz 15 rokov zasa v dome /inom ako v detstve/. Do panelaku by som sa neprestahovala ani za svet. Za energie zaplatime tolko, kolko minieme, nie tolko ako by nam napocitalo bytove spolocenstvo, parkovat pred svojim domom resp. vo svojej garazi je tiez vyhoda oproti tomu, ako aj tu citam, ze su problemy pred bytovymi domami. Jednoznacne byvat v dome. Dnes uz auto nie je ziaden luxus, kazdy dospely moze mat svoje a nemusi byt zavidly od autobusov a vlakov, ktore chodia ako chcu, resp. nechodia.
buchač
25.04.11,15:57
Napiste prosim vyhody a nevyhody.
Neviem sa rozhodnut ci odist 30-40 km od Bratislavy vymenit panelakovy byt za dom .Pripadne dat si postavit novostavbu alebo kupit stary dom.
Aký byt ...presnejšie , koľko izbový ?
Bude mat nizsiu hodnotu panelak za par rokov?
Všetko zo všetým súvisí ...
Aký dom ???...aj bližšia špecifikácia by sa hodila - hlavne u toho staršieho ...
Hodnota nehnuteľností je dosť pohyblivá ...
Cena energii kurenia v porovnani s panelakom?
Aká energia by prichádzala do úvahy ...??? Plyn , uhlie , drevo , elektrina , solárne ...
Mesacne naklady?
Podľa spotreby predsa ...
AKo sa zije v satelitnych mestackach?AKo v okoli Ba?
Komu ako ...
Niekomu fajn , niekomu nie ...
Ako v okolí BA ???...predsa tak ako aj v okolí KE , ZA , PO ...
Nevyhody vraj- cestovanie rano do prace velke zapchy.?
Ja sa napríklad skôr dostanem z chalupy domov ako ráno z paneláku do mesta ...
Nevyberieš si , všade sú zápchy ...ani laxatívum niekedy nepomôže ...
Vyhody-zahrada
Zápory - záhrada ...ak ju nemáš na oddych , tak sa len narobíš ...:---

:)

Niečo odznelo už v predchádzajúcich príspevkoch ...je toľko pre a proti ...fúra ...no mám za to že tie klady skôr vyvážia - možno aj prekonajú tie zápory ...

Niet však nad ranným posedením na priedomí , na terase , v záhrade pri raňajkách , káve .......samozrejme , že ak sa do roboty človek ráno neponáhľa ;)
zk24
25.04.11,16:06
Ahoj. Pokial pracujes v BA a budes denno-denne dochadzat, porazi ta. Ja sa prave stahujem zo Senca spat do Bratislavy. Milovala som Senec, byvalo sa tam uzasne, ten bozsky dedinsky klud, mili susedia, novostavba. Ale ranne cestovanie ma vzdy vytrhlo z rozpravky a dve hodiny na dialnici ma riadne prefackali takmer kazde rano.

Pred mesiacom som kupila opat byt v BA. Ak by som nepracovala v BA a nemusela denno-denne dochadzat, nikdy by som sa asi nevratila uz spat.

Ale to bol byt za byt. Mozno za dom je to nieco ine.

Ja som sa rozhodla prestahovat spat do BA skor ako budem mat deti, neviem si predstavit rano rychlo s dietatom do skolky, potom do prace 25km a naspat letiet a mozno stat v kolone a tak... bolo to o hubu.

Ak chodis do prace na 11-tu, pripadne to nebude smer Senec alebo nechodis za pracou do BA, tak nie je problem.
zk24
25.04.11,16:09
Neviem - kolko mas rokov? mas manzela/manzelku? Deti? Planujes deti? Aku mas pracu?

Lebo pre mna jednoznane vyhrava dom (ak nezvazujem ine okolnosti), ale zas ja si seba neviem predstavit zatial v dome. Mam take zivotne tempo, ze si neviem predstavit stihat starat sa o dom. Aspon myslim ze je to vela prace navyse zaobstarat cely dom. neni nad to ked idem k rodicom na dom cez vikend. Ale kosit travu a starat sa o zatekajucu strechu by sa mi nechcelo. A hlavne by som nemala kedy.

Takto zavolame spravcovi a vyriesi...

Ja dom chcem. Ked budu starsie deti, mozno na dochodku.
trisestri
25.04.11,17:02
Ak si zdravý a máš auto,mne vychádza vyhodnejšie rodinný dom,neplatíš fixné alebo účty za cudzích /fond oprav a úhrady za vandalizmus,poškodzovanie spoločných priestorov,úhrada energii v rámci fiktivných prepočtov atd-si na vlastom a platíš za to čo skutočne spotrebuješ a robíš udržbu podla svojích priorit a taksto si dopestuješ vlastnú čerstvú zeleninu bez chémie.Možno to extra lacnejšie nevyjde,to zaleží od mnohých okolnosti,ale má to svoje výhody,lebo vlastné a nezavislé bývanie je vlastné bez vnúteneho kolektivizmu.
daklen
25.04.11,17:25
Tu je tažko radiť ja ti poviem moju skúsenosť .Býval som 25 rokov v BA v panelaku potom sme sa odsťahovali na zahorie do rodiného domu .A po 5 rokoch sa vraciame späť do BA proste sme zistili že rodinný dom nie je zatial pre nás. V podstate sme sa tam chodili len vyspať aj tak sme trávili skoro celé dni v BA. A to nehovorím o deťoch ak ich maš tak jednoznačne by som volil mesto.Idealne by to bolo aby bol Rodinný dom v BA alebo byt a kúpiť na vikendy nejakú dreveničku v blizkosti BA :)
zk24
25.04.11,17:34
Presne tak. tiez sme sa chodili do senca len vyspat. Mali sme sice energie (predpis) 50 € + elektrika (18 €) = 68 € a teraz mam v ba 110+25 = 135 €, ale zo Senca som prejazdila mesacne cca 200 €. Takze v konecnom dosledku ma byvanie v BA vyjde lacnejsie, a ten cas straveny v aute mi uz nikto nevrati.... by sa dali pocitat na tyzdne...
lapejko
25.04.11,17:43
mimotemy: možno: manželka prišla včera s práce s vtipom že v BA nastala apokalypsa lebo východniari ostali po sviatkoch doma..., že to je fikcia videli sme pred chvíľou v správach zápchy v smere na BA. Takže s tou dopravou do práce to bude asi stále horšie.
220870
25.04.11,18:21
Ale nemôžu všetci bývať v centre BA.
hubatá
25.04.11,19:32
Mladí by mali bývať v meste v panelákoch (práca, deti škola, kultúra). Ale dôchodcovia v rodinnom dome so záhradou: aby mohli mladým v meste pomáhať so zeleninou, vajíčkami, mäsom a aby mali mestské vnúčatá kde tráviť prázdniny a naučiť sa prirodzeným spôsobom spolucítiť so zvieratami, trošku pričuchnúť k manuálnej práci (práca s drevom, železom, na záhrade), pochopiť starých ľudí a dokázať im pomôcť: napr. doniesť z mesta lieky, pomôcť sa orientovať v zákonoch, zastaviť na autobusovej zastávke a odviezť ich ...... A vôbec tým nemyslím že len vlastnej babke a dedkovi, ale aj cudzím a hlavne opusteným starým ľuďom na dedine.
hubatá
25.04.11,19:34
Ešte som zabudla: pozdraviť sa a byť srdečný aj k cudzím ľuďom sa naučia len a len na dedine, v meste veru nie.
durisovad
25.04.11,19:43
Domnievam sa, ze ludia, ktori byvaju v rod. domoch su menej opusteni, ako ti, ktori byvaju v panelakoch. Ludia v panelakoch sa zatvoria vo svojich bytoch a casto ani nevedia, kto byva za stenou, kdezto v domoch so zahradami sa viac vidime a stretavame. Ak nahodou dva dni nevidim susedku, uz sa zaujimam, co je s nou, ci sa jej nieco nestalo.
220870
25.04.11,19:57
mona091
25.04.11,21:16
mimotemy: možno: manželka prišla včera s práce s vtipom že v BA nastala apokalypsa lebo východniari ostali po sviatkoch doma..., že to je fikcia videli sme pred chvíľou v správach zápchy v smere na BA. Takže s tou dopravou do práce to bude asi stále horšie.

mimotemy

- zacinam si vsimat, ako mnohi zdoraznuju, ze vychodniari v BA ....to a to.....
- v minulom mesiaci som mala osobnu skusenost, kedy jeden z bratislavskych managerov utrusil predo mnou (netusil, odklial som), ze meska z dovodu prepchatia ciet vychodniarmi, a to dost arogantne
- uz zacinam chapat, preco moji domorodci reaguju podrazdene na taketo
poznamky


a teraz k teme:
cez tyzden byvam v panelaku, cez vikendy v dome
- cez tyzden ma moja dcera rozne skolske a mimoskolske aktivity, mala by som zbytocne boje kvoli cestovaniu, nemohla by som jej robit totiz pocas dna sofera
- cez vikend som v dome, dceru v noci doveziem odhocikadial

- nevyhoda: hroziaci krach manzelstva z dovodu, ze sme prilis malo spolu, kedze v panelaku som iba ja
marjankaj
25.04.11,21:21
mimotemy

- zacinam si vsimat, ako mnohi zdoraznuju, ze vychodniari v BA ....to a to.....
- v minulom mesiaci som mala osobnu skusenost, kedy jeden z bratislavskych managerov utrusil predo mnou (netusil, odklial som), ze meska z dovodu prepchatia ciet vychodniarmi, a to dost arogantne
- uz zacinam chapat, preco moji domorodci reaguju podrazdene na taketo
poznamky
A z ktorého smeru išiel? Nebodaj tiež z východu.:rolleyes:
Indeed
26.04.11,02:01
BA je špecificky príklad ,ktorý nie je použiteľný pre zvyšok Slovenska,

a to z jedneho dovodu a síce,že v tomto meste väčšina ľudí býva nie preto,že by sa im tam páčilo, ale jednoducho preto,že MUSIA.
Gabhus
26.04.11,03:40
Osobne som za dom. Nejde tu len o náklady - v dome ich človek môže ako tak uregulovať, ale aj o iné veci: Pre deti je podľa mňa dom na nezaplatenie. Moje vyrastali tak, že spali v kočíku na vzduchu na dvore, keď podrástli zamkla sa bránička a mohli sa hrať dosýta pod dozorom starších detí napr. zo susedstva. Naučili sa určitým vzťahom, ktoré sa dajú vybudovať len skúsenosťou. Ak čosi nie celkom kóšer vyviedli mimo domu, vždy sme sa dozvedeli... Je pravdou, že bývame vo väčšom meste, kde nie je problém so škôlkou, školou, krúžkami atď. a na ulici, kde naše deti sú už štvrtou generáciou tých istých rodín, čiže každý každého detailne pozná.
Deti od malička pomáhajú, sú tu zvieratká, dokonca jeden sused má koňa, vedia, že staršej susede treba pomôcť s nákupnou taškou. Už som písala, že aj starí rodičia v dome pre mňa boli neoceniteľní a moje ratolesti vyrástli bez zbytočného zhonu a problémov.
Nevýhodou pre človeka ktorý nie je zvyknutý je fyzická náročnosť takého bývania. Aj malý pozemok chce svoje, opravy robíš sám, treba niečo natrieť, opraviť - zabezpečuješ sám. Ale zase len v rozsahu aký človeku vyhovuje.
Výhoda - čosi dopestuješ či už pre úžitok alebo potešenie, v noci klepeš rezne a nikto nebúcha na stenu, deti skáču a v izbe hrajú futbal a nikomu to nevadí, nikto pod Tebou, nad Tebou, nikto nefajčí na balkóne a Tebe to ide do izieb. Hudbu si pustíš kedy chceš a ako hlasno chceš. Pre mňa bývanie v dome znamená určitý druh nezávislosti. Napríklad keď sú v lete horúčavy, pootváraš okná, dvere, urobíš prievan, alebo si ľahneš do tieňa na záhrade...
Poznám však ľudí, ktorí by v dome nebývali za ten svet, relaxujú v nákupnom centre a je im dobre. Takže individuálne, ale pre mňa panelák nie je.....:);):)
zelenydom
26.04.11,07:50
Jednoznacne dom - dava Ti priestor na 'dychanie'. Auto je dnes uz samozrejmost a aj v MHD travis cas v zapche natlaceny na ostatnych. Su urcite pripady, kedy byt je vyhodnejsie riesenie, ale casom clovek skratka tuzi po 'pokoji', utiect z toho blazniveho mesta. Vsetko ma pre a proti, takze si to treba zvazit.
vratnik
26.04.11,08:12
Alebo cez tyzden tvrdo zarezavat v BA a na vikend utiect na chatu / chalupu. Poznam BA co prejazdia jednym smerom 300 km na chatu, chodia kazdy vikend, zima / leto, ci prsi alebo neprsi. Najlepsia moznost je, ale zit daleko mimo BA s BA platom.
zacik23
26.04.11,08:30
bohuzial doprava do/z BA v spicke je uplne tragicka z akehokolvek smeru, takze buducemu stastnemu majitelovi rodinneho domceka v okoli BA doporucujem ist si pred kupou domu tu cestu rano/poobede vyskusat a dat si otazku ci toto zvladnem najblizsich x rokov. Pri starsich detoch su dve (alebo dokonca viac) auta takmer nevyhnutnost...

na jednej strane zavidim ludom byvajucim v rodinnom dome vsetky predo mnou spominane vyhody, na druhej strane za tento luxus nie som ochotny obetovat 2h svojho pracovneho dna
durisovad
26.04.11,08:34
Mne sa nezda dobre riesenie byvat sucasne v byte aj dome.Su to dve domacnosti, ktore treba udrziavat a za ktore treba platit energie, dane a rozne ine poplatky. Ale kto si trufa fyzicky aj financne, nech sa paci.
buchač
26.04.11,08:40
Mne sa nezda dobre riesenie byvat sucasne v byte aj dome.Su to dve domacnosti, ktore treba udrziavat a za ktore treba platit energie, dane a rozne ine poplatky. Ale kto si trufa fyzicky aj financne, nech sa paci.
...ale no tak ...

Energia sa buď na jednom alebo druhom mieste spotrebuváva ...
Dane ???...myslím si , že to nie je až taká horibilná čiastka ...rádovo v desiatkach € sa pohybuje ...
Ročne zaplatím na daniach cca 60 € ...počet nehnuteľností radšej neuvádzam ;)
Aké iné poplatky ...maximálne smetie ...

Alebo sa mýlim ?
chandler
26.04.11,08:49
chod sa pozriet do satelitu a velmi rychlo ta prejdu myslienky na vymenu :)

rozmyslaj nad stupavou, pezinkom, jurom ale urcite nie satelitom.
Fairy
26.04.11,09:23
Poviem ti svoj osobný názor, nakoľko sme vymenili byt v BA za dom cca 40 km od BA.
Milujem prírodu a tým jasne vedie dom mimo mesta. Ale po rokoch ti zodpovedne môžem potvrdiť našiel sa jeden veľký zápor. Ono sa povie, že autom sa dá predsa dostať všade. Ale ! Keď už raz prídeš domov, tak sa ti ani moc nechce zase trepať do mesta. A už určite nie tých 40 km. A na dedine ako takej nie je veľa spoločenského života, napr. kino, divadlo, bar. Potom prídeš aj medzi nových ľudí a ak pracuješ, tak čo večer ? Pôjdeš sa predstavovať po dedine, alebo do krčmy, aby si spoznal susedov ? Čerstvý vzduch a príroda, vlastná záhrada s možnosťou robiť si grilovačky vo svojom a mať to hneď pred dverami je jedna vec... Ale ak si spoločenský typ, tak ti to mesto bude riadne chýbať. Možno nie hneď, ale časom určite. A to už nehovorím o tom, že o dom sa treba večne starať. Niečo opravovať alebo udržiavať. V tom prípade ber skôr nový, kde budeš mať v tomto smere pár rokov aspoň pokoj.
Dobre porozmýšľaj !
PS: Ak máš dotazy aj ohľadom iného, kľudne sa pýtaj.
TomasHC
26.04.11,10:20
Dom+garaz ma velku vyhodu, ak je chlap kutil (motorky, auta), alebo ked chces mat terasu, gril, bazen... Nemam ale rad satelitne dedinky, kde pozemok = 4,5 aru a 2,5m betonovy plot z 3 stran :( 29 rokov som zil na byte v 7 posch. cinziaku a konecne som na dome, na svojom, klud, pokoj, sice este roboty ako na kostole, ale zatial to beriem ako radosti :)
Silviu
24.06.13,21:06
zvazujeme prestahovat z BA do Senca. vyskusal som si aj dopravu. raz som isiel hodinu do centra, raz 45 minut. ked budem chodit skor rano, pred 7h, tak si myslim ze v priemere 45 minut to dam. vela malo? niekedy idem aj s dubravky 30 minut.

asi treba skusit. vzdy som chcel postavit dom. tak ho postavim. ked to nebude ono, tak ho predame a pojdeme spat do panelaku.
bjuty smis
25.06.13,13:17
a z akého dôvodu sa chceš sťahovať do Senca?
Silviu
25.06.13,15:36
viac priestoru, viac miestnosti a vacsie, dvor, travnik, strom....

mame dve male deti, chapcov, v byte divocia a myslim ze dvor, by im prospel.

grilovacka na zahrade. prace okolo domu.

garaz, motorka, kutilovanie

kludne prostredie, ticho
Tweety
25.06.13,15:45
Ak si rozhodnutý pre RD, tak neváhaj a choď za tým, pre deti nie je nič lepšie ako priestor na vybláznenie a ten určite poskytne viac RD ako byt. Aj pre dospelých je to výhodnejšie, zdravšie.....
zera
24.07.13,18:41
Mam skusenost po 5 rokoch byvania v dedine 40 km od ba. Napriklad ste v satelitne podnikatelskej novostavbe..OTRAS.....ste chori a nemozete soferovat?
doprava taxikom cez 60 eur.
chcete si kupit puncuchy ale v diere su len potraviny takze soory letite do mesta 40 km ,otras
, Komare. vsade, auta pred domom hluk traktorov.
Decko -skolka aspon 15 km.
vsade dedincania co vam lezu do sukromia a cucia do okien.//
vyhoda,,-pocit je to moje proti panelaku kde ste v spolocenstve vlastnikov.

otras- Chcete ist do divadla a do krcmy sorry na dednie 1 km pesi krcma plna...ozranov kedze sa vraciate pod vplyvom, musite ist pesi kilometer
,divadlo zabudnite...
matka s dedmi a na dedine.? starata a znizenie iq
,,snad to vyhtrhne internet a vyska osobnosti
.umelec moze tvorit hoci kde, ..ale kuka cez okno na sedlakov...a traktor....je to inspirujuce????????????
rozhovor zo susedom ma tak akurat o paradajkach..

,ale woody allan nevypadol z new yorku ,
niekomu sedlac ubera na energiii..sedlac a dedincania a napriklad..to tzv .dobre stredne slovensko kde denne syn sekerou vrazdi otca...nikdy viac..prizemnost a 10 az 20 rokov spiatocnicke myslenie oproti mestu.
ooooooooooo aky zdravy panelakovy vzduch a hluk elektriciek ..
no kto moze ,,najlepsie zbohom sk
Halli
24.07.13,18:49
:D tak to bolo normálne zábavné čítanie...ale myslím, že vystihujúce v určitých lokalitách :)

Nie je byt ako byt a nie je dom ako dom...vyskušala som dom,byt a teraz iný byt....do domu na dedinu už nikdy, byt predtým super /deti malé/ a tento ďalší ešte viac /deti fuč/, veľmi rozdielne, ale zmena je život a ja si to užívam....
Katy a R
24.07.13,19:02
.. a aké "optimistické ".. :D:D .. idem si ja poliať moje paradajky na panelákovom balkóne .. chúdence, žltnú od tej horúčavy .. (iq si merať radšej nejdem :confused:)
- a zavriem žalúzie (nech s môžem prezliecť) - lebo som síce dosť vysoko - ale kľudne môžem pozerať televízor oproti v paneláku ;)
Halli
24.07.13,19:06
http://www.markizy.sk/data/markiza-na-loggii-20d40553.jpg
Katy na balkon si daj markizu a bude ti fajn a ak ju nevytiahneš, ani zastierať nemusíš,...ja mám takú čo skrije celý balkón :D...niečo takéto...
Martin1310
24.07.13,20:02
zera,to je ako kde , u mna je to takto - dedina asi 3000 obyvatelov.
Som chorí nemôžem šoferovať ale nevadí k doktorke to mám 120 metrov,tam sa aj dokotúľam , k zubárke 140 metrov.
Pančuchy si u nás tiež kúpim a ked nie tak šup 3km do jedného mesta alebo 9km do druhého.
Je tu škôlka,škola uznávam divadlo tu nieje ale v kolkých aj pomerne velkých mestách je divadlo?
Tak možno 20-30 aut mi prejde za den popod okná.Traktor len ked odhrna sneh.
Zo susedmi sa rozprávam o tom o čom chcem,hoci aj zrovna o paradajkách aj ked ešte sa nestalo.
Kriminalitu ,mesto kontra dedina porovnávať snáť nieje treba.
Nieje to nejaká paranoja s tým čumením do okien ,ja som sa stým ešte nestretol.
Do krčmy nechodím ale sú tu 3ks.
To s tým znižovaním iq to by bolo treba nejak relevantne dokázať,oni si totiž často slobodné alebo bezdetné ženy myslia o svojich kamarátkach z detmi myslia že sú príliš obmedzené ale nakoniec sú samy také ked majú deti.Proste sa im výrazne nmenia priority a je to normálne.
Tvoj popis presne sedí na kopec ludí čo sa stahujú na dedinu a majú uplne bludnú predstavu o klude , súkromí atd..
Ja som na dedine veeelmi spokojný , na dedinu patrí človek ktorý sa neschováva pred susedmi a nehanbý sa visť hoci aj na ulicu v pižame.Tý čo len zaparkujú doma v garáži kde sa dostanú cez elektrickú bránu a inak ich nieje vôbec vidieť, tý patria do mesta.Do tej svojej anonymity aby sa mohli navonok pretvarovať že sú niekto iný a v skutočnosti slama trčí z topánky.
buchač
25.07.13,04:13
Mam skusenost po 5 rokoch byvania v dedine 40 km od ba. Napriklad ste v satelitne podnikatelskej novostavbe..OTRAS.....ste chori a nemozete soferovat?
doprava taxikom cez 60 eur.
Podnikateľský satelit a klasická dedinky je bohový rozdiel , nešpecifikujem radšej ...
chcete si kupit puncuchy ale v diere su len potraviny takze soory letite do mesta 40 km ,otras , Komare. vsade, auta pred domom hluk traktorov.
Decko -skolka aspon 15 km.
vsade dedincania co vam lezu do sukromia a cucia do okien.//
vyhoda,,-pocit je to moje proti panelaku kde ste v spolocenstve vlastnikov.

otras- Chcete ist do divadla a do krcmy sorry na dednie 1 km pesi krcma plna...ozranov kedze sa vraciate pod vplyvom, musite ist pesi kilometer
,divadlo zabudnite...
matka s dedmi a na dedine.? starata a znizenie iq
,,snad to vyhtrhne internet a vyska osobnosti
.umelec moze tvorit hoci kde, ..ale kuka cez okno na sedlakov...a traktor....je to inspirujuce????????????
rozhovor zo susedom ma tak akurat o paradajkach..

,ale woody allan nevypadol z new yorku ,
niekomu sedlac ubera na energiii..sedlac a dedincania a napriklad..to tzv .dobre stredne slovensko kde denne syn sekerou vrazdi otca...nikdy viac..prizemnost a 10 az 20 rokov spiatocnicke myslenie oproti mestu.
ooooooooooo aky zdravy panelakovy vzduch a hluk elektriciek ..
no kto moze ,,najlepsie zbohom sk
Plačeš nad taxíkom , spomínaš dieru v pančucháčoch a či komáre ...
Sťažuješ sa nad lezením do súkromia , nad ožranmi a diskusiou o paradajkách ...
Porovnávaš panelákovo - sídliskový hluk a prostredie dediny ...
Najkrajšie je ten názor na prízemné ( spiatočnícke ) myslenie dediny kontra mesto...

:D tak to bolo normálne zábavné čítanie...ale myslím, že vystihujúce v určitých lokalitách :) Nie je byt ako byt a nie je dom ako dom....
" Zábavné " ...šak neblázni ...:rolleyes:
Na včas ráno a na lačno takéto niečo a jeden nevie , či má plakať a či smiať sa ...
Ale tiež názor ...
Martin1310 to celkom vystihol ...

Tý čo len zaparkujú doma v garáži kde sa dostanú cez elektrickú bránu a inak ich nieje vôbec vidieť, tý patria do mesta.
Do tej svojej anonymity aby sa mohli navonok pretvarovať že sú niekto iný a v skutočnosti slama trčí z topánky.
bjuty smis
25.07.13,12:42
Mam skusenost po 5 rokoch byvania v dedine 40 km od ba. Napriklad ste v satelitne podnikatelskej novostavbe..OTRAS.....ste chori a nemozete soferovat?
doprava taxikom cez 60 eur.
chcete si kupit puncuchy ale v diere su len potraviny takze soory letite do mesta 40 km ,otras
, Komare. vsade, auta pred domom hluk traktorov.
Decko -skolka aspon 15 km.
vsade dedincania co vam lezu do sukromia a cucia do okien.//
vyhoda,,-pocit je to moje proti panelaku kde ste v spolocenstve vlastnikov.

otras- Chcete ist do divadla a do krcmy sorry na dednie 1 km pesi krcma plna...ozranov kedze sa vraciate pod vplyvom, musite ist pesi kilometer
,divadlo zabudnite...
matka s dedmi a na dedine.? starata a znizenie iq
,,snad to vyhtrhne internet a vyska osobnosti
.umelec moze tvorit hoci kde, ..ale kuka cez okno na sedlakov...a traktor....je to inspirujuce????????????
rozhovor zo susedom ma tak akurat o paradajkach..

,ale woody allan nevypadol z new yorku ,
niekomu sedlac ubera na energiii..sedlac a dedincania a napriklad..to tzv .dobre stredne slovensko kde denne syn sekerou vrazdi otca...nikdy viac..prizemnost a 10 az 20 rokov spiatocnicke myslenie oproti mestu.
ooooooooooo aky zdravy panelakovy vzduch a hluk elektriciek ..
no kto moze ,,najlepsie zbohom sk

až 1 km peši do krčmy...chuda moje....

velmi rád by som si prečítal názor tých " sedlákov " na teba....

ale podla tohto príspevku si tam dobre zapadla....
tienik
26.07.13,09:26
Tak, toto si musi zvazit kazdy sam, a zvazit svoje priority.
Kazdy clovek sa svojou povahou hodi do ineho prostredia.
My sme isli z BA ma dedinu cca 30 km od BA. Ja osobne by som nemenil ani nahodou. Ten pokoj a pohoda sa nedaju nahradit divadlom a kaviarnami :-)
Sme tu celkom slusna partia susedov z podobnymi nazormi, z detmi podobneho veku a kedze sme stavali skoro naraz, aj z podobnymi problemami. Takze si rozumieme, pomahame, vo vsetko m co treba.
Ale je pravda, aj okolo mame par exotov co maju okolo seba 2,5m vysoky mur a von idu len rano autom do prace a vecer nazad. Ked ich clovek stretne na ulici ani nepozdravia...atd. Pre takeho cloveka je fakt vyhodnejsi anonimny cinzak v Petrzalke.
A ked teda velmi chcem, do najblizsieho mesta to mam autom 8 km, do krcmy 300 m peso. Do toho divadla 30 km.......nic co by som v beznom zivote nezvladol :-)
Vladi87
26.07.13,14:41
Dom má prakticky menej nevýhod ako byt (pre mňa je jediná nevýhoda údržba, ktorá je náročnejšia), mať však dom niekde v meste je asi najlepšia možná kombinácia. Ako Bratislavčan by som určite nepovedal nie domu niekde v Horskom parku alebo blízko centra. Samozrejme, financie sú limitujúci faktor a v tomto ohľade je pre mňa dôležitejšia blízkosť. Je krásne mať rodinný dom kdesi v Réci, čo však z toho, keď človek musí chodiť 30 km do práce, na nákupy, za voľným časom a podobne. Ako vravia vyššie ľudia, sú to osobné preferencie. Vzhľadom na finančné možnosti a okolnosti však pre mňa vyhráva byt.
bjuty smis
27.07.13,18:13
Dom má prakticky menej nevýhod ako byt (pre mňa je jediná nevýhoda údržba, ktorá je náročnejšia), mať však dom niekde v meste je asi najlepšia možná kombinácia. Ako Bratislavčan by som určite nepovedal nie domu niekde v Horskom parku alebo blízko centra. Samozrejme, financie sú limitujúci faktor a v tomto ohľade je pre mňa dôležitejšia blízkosť. Je krásne mať rodinný dom kdesi v Réci, čo však z toho, keď človek musí chodiť 30 km do práce, na nákupy, za voľným časom a podobne. Ako vravia vyššie ľudia, sú to osobné preferencie. Vzhľadom na finančné možnosti a okolnosti však pre mňa vyhráva byt.
a prečo si myslíš, že človek, ktorý býva v réci musí cestovať 30 km do práce ??
a do konca na nákupy ? :))
Martin1310
27.07.13,20:09
No ved nevieš,nakúpiť sa dá len v Bratislave a pracovať tak isto. Celý zbytok Slovenska je nezamestnaný a pasú sa na tráve.
Ja pracujem priamo v dedine kde bývam , mám to tak 150metrov do práce ale uznávam že to je skôr výnimka.
BXLmiami
28.07.13,06:57
Navrhujem byt v meste a dom na dedine.Aj tak to polovica Slovenska tak robí.Vyriešené.
buchač
28.07.13,07:02
Navrhujem byt v meste a dom na dedine.Aj tak to polovica Slovenska tak robí.Vyriešené.
Amen
Punktum
Ende
Finito
Howg
bjuty smis
29.07.13,06:01
No ved nevieš,nakúpiť sa dá len v Bratislave a pracovať tak isto. Celý zbytok Slovenska je nezamestnaný a pasú sa na tráve.
Ja pracujem priamo v dedine kde bývam , mám to tak 150metrov do práce ale uznávam že to je skôr výnimka.
myslel som si...

ale dokonca aj nakupovať musí chodiť 30km...aj za volným časom :))
TomasHC
29.07.13,06:59
No ved nevieš,nakúpiť sa dá len v Bratislave a pracovať tak isto. Celý zbytok Slovenska je nezamestnaný a pasú sa na tráve.
Ja pracujem priamo v dedine kde bývam , mám to tak 150metrov do práce ale uznávam že to je skôr výnimka.
myslel som si...

ale dokonca aj nakupovať musí chodiť 30km...aj za volným časom :))

No jasné, kiná a divadlá sú preplnené, balet a opera sú denno-dennou zábavkou pre 98% slovače :D
bjuty smis
29.07.13,08:47
hej, každý kultúrny človek si zaobstará bývanie do 5 km od divadla...
Martin1310
29.07.13,14:42
Prepáčťe ale nedá mi to.

No čo,alaya,už je lepšie?:) škoda že tu nieje ešťe uchechtanejší smajlík.
buchač
29.07.13,15:02
Prepáčťe ale nedá mi to.

No čo,alaya,už je lepšie?:) škoda že tu nieje ešťe uchechtanejší smajlík.
Vyberaj a rehoc sa ......
Z koho len chceš ....

Smajlíci ke stažení: Emoce: Smích (270 smajlíků)
http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni--emoce-smich