Ambromeda
25.04.11,16:31
Dobrý deň. chela by som Vás poprosiť o radu. Je potrebné mať na oknách sieť ak chovám doma mačičku. Bývame na vyšom poschodí a neradi by sme o ňu prišli že by nám nedajbože vyskočila von oknom či balkónom. Ake máte s tým skusenosti. Dakujem za rady. :)
220870
25.04.11,14:55
Mačka nieje blbá ,aby skákala len tak von oknom.U nás na dedine je to nutnosť inak je hnusoba heď vyvalená v perinách.
terezamaria
25.04.11,15:02
Dobrý deň. chela by som Vás poprosiť o radu. Je potrebné mať na oknách sieť ak chovám doma mačičku. Bývame na vyšom poschodí a neradi by sme o ňu prišli že by nám nedajbože vyskočila von oknom či balkónom. Ake máte s tým skusenosti. Dakujem za rady. :)

Mám staršiu skúsenosť so susedmi, ktorí si dávali sieťky hlavne z dôvodu vlastnenia mačky, ktorá veru vyskočila pekne z okna na treťom poschodí. Ale našťastie okrem toho, že bola v šoku, nič sa jej nestalo. :)
pepsikova
25.04.11,15:11
..kocúr mojej susedy si chodí bežne cez okno a balkon na maškrty k vedľajším susedom...takže ak nechceš mať vandráka, daj sieťky...
..a len pre príklad-mačka ďalšej susedy prešla cez balkon na návštevu z susede, ktorá mačky vôbec nemusí a tá ju chytila a vyhodila zo 4 poschodia...ešteže sa jej nič nestalo-tej mačke...
Ambromeda
25.04.11,16:56
No tak to urcite nechcem mat vandraka, no len od nas nejako nema kam ist iby keby ze o poschodie vysie alebo nizsie myslis ze by to dokazala, mi este nemame macicku ale mame vazny zaujem si poriadit a chcem sa poriadne pripravat skor ako si nieco zadovazime ved do nieje na par mesiacov ale na niekolko rokov.
Fero11
25.04.11,17:13
sietky si daj az vtedy ked vyskoci siesty krat :D:D
Ambromeda
25.04.11,17:34
otestujem ci ma naozaj 7 zivotov, možno ma az 9.... :D :D
bonita
25.04.11,17:36
Odporucam sietky. Nas kocur, neviem ci vyskocil alebo padol, z desiateho poschodia dolu na beton. Nastastie na 6 tom mali z okna taky ten vesiak na pradlo a ten asi stlmil jeho pad. Prezil, ale narazil si hubu, teda jsel dostavat cez tyzden vodu striekackou a zrat nemohol. Ale aj veterinra vravel, ze to ze si nic nepolamal, bol zazrak. Jie vsak vzdy sa to moze takto stastne skoncit. Predsa len amcka ma svoju vahu a zemska pritazlivost funguje aj na nu.
Ambromeda
25.04.11,17:41
Odporucam sietky. Nas kocur, neviem ci vyskocil alebo padol, z desiateho poschodia dolu na beton. Nastastie na 6 tom mali z okna taky ten vesiak na pradlo a ten asi stlmil jeho pad. Prezil, ale narazil si hubu, teda jsel dostavat cez tyzden vodu striekackou a zrat nemohol. Ale aj veterinra vravel, ze to ze si nic nepolamal, bol zazrak. Jie vsak vzdy sa to moze takto stastne skoncit. Predsa len amcka ma svoju vahu a zemska pritazlivost funguje aj na nu.

Prosimta a este potom bol ochotny ist vobec na balkon alebo chodit po zabradli alebo uz nema odvahu? Teraz mate sietky?;)
arizona
25.04.11,17:52
Dobrý deň. chela by som Vás poprosiť o radu. Je potrebné mať na oknách sieť ak chovám doma mačičku. Bývame na vyšom poschodí a neradi by sme o ňu prišli že by nám nedajbože vyskočila von oknom či balkónom. Ake máte s tým skusenosti. Dakujem za rady. :)
Asi sa neda jednoznacne povedat, ze sietky mat musis,alebo nie.
Nase macky radi lezia vnutri na parapetach,ale von nevyskakuju,hoci vidia zem blizko. Iba nakukaju...
Kamoska ma macku dlhe roky na cinziaku na 7.posch., ma bezny latkovy cinziakovy balkon,ziadne zabezpecenie nema a macka byva cele leto na balkone...
Ale zas som pocula o castych pripadoch,ked macka vypadla, ci vyskocila.

Ale istota je istota,ja by som neriskovala;)
medvedik21
25.04.11,18:23
Su aj take špeci mačacie siete, ktore maju velke oka a su zpevnene ocelovym lankom uprostred vlakna. Tiez mam dve macicky a pocula som o viacerych pripadoch spadnutia macky a nie vzdy to dobre dopadlo, ono staci ze sa posmykne a bum. Ak budes teda davat sietky, tak urcite daj pevne urcene pre macky, lebo tie na hmyz mozu lahko prerazit (rady po sietach lezu hore ;)) a velky pozor na vetracky, mam znamu, ktorej sa macka zasekla vo vetracke a bola tak niekolko hodin az chudatko ako sa snazila dostat odtial, tak sa mykala a len sa zasekavala viac az sa udusila. A nieje to jediny pripad.
hubatá
25.04.11,19:15
Aj mne mačka vyskočila z V. poschodia a ako tu voľakto napísal tiež mali na III. poschodí sušiak na prádlo a na ňom vetrali periny. Takže tam stlmila pád. Tiež bol zázrak že jej nič nebolo, akurát mala zelený biely kožuštek od trávy. Na jednom okne na ktorom sedáva v lete máme už sieťku. Mačka sama nespadne, toľko rozumu má, ale sa zľakne keď buchne oknom prievan, podskočí a nie vždy už doskočí na parapetu. Takže jednoznačne sieťku. Na plastové okno (keďže sa tam nedá vŕtať) sme v Baumaxe kúpili takú na suchý zips, ale sme ho ešte upevnili sekunďákom. Tá sieťka má rúčku a dá sa hore-dole vyťahovať. :mad:
henrieta3
16.05.11,16:59
Su aj take špeci mačacie siete, ktore maju velke oka a su zpevnene ocelovym lankom uprostred vlakna. Tiez mam dve macicky a pocula som o viacerych pripadoch spadnutia macky a nie vzdy to dobre dopadlo, ono staci ze sa posmykne a bum. Ak budes teda davat sietky, tak urcite daj pevne urcene pre macky, lebo tie na hmyz mozu lahko prerazit (rady po sietach lezu hore ;)) a velky pozor na vetracky, mam znamu, ktorej sa macka zasekla vo vetracke a bola tak niekolko hodin az chudatko ako sa snazila dostat odtial, tak sa mykala a len sa zasekavala viac az sa udusila. A nieje to jediny pripad.
ja mam tiez taku sietku na balkone a dobre som urobila, uz aj bola na nej vyskocena, macka uvidi vtacika a nerozmysla, predchadzajuci kocur 2x vypadol z okna, mal aj operovanu labku, uz to nechcem zazit. Alle on potom mohol byt an balkone bez sietky aj cely den sam, dobre si to zapamatal. tato macicka je zivsia, na okna chcem dat tiez nejake pevnejsie proti hmyzu, ale aj tak treba davat pozor, nenechavat ich bez dozoru.
Raz som videla macku, ktora cely den sedela v otvorenom okne, asi na nejakom stole, mala urobenu taku hustu pevnu mrezu na okne, sedela tam, aj ked boli v praci, aspon sa nenudila.
henrieta3
26.06.11,17:00
Asi sa neda jednoznacne povedat, ze sietky mat musis,alebo nie.
Nase macky radi lezia vnutri na parapetach,ale von nevyskakuju,hoci vidia zem blizko. Iba nakukaju...
Kamoska ma macku dlhe roky na cinziaku na 7.posch., ma bezny latkovy cinziakovy balkon,ziadne zabezpecenie nema a macka byva cele leto na balkone...
Ale zas som pocula o castych pripadoch,ked macka vypadla, ci vyskocila.

Ale istota je istota,ja by som neriskovala;)
V kazdom pripade si ich daj urobit, ja mam aj na balkone siet, lebo mam zivu macku a viem, ze by tu uz nebola bez tej siete. Pred nou sme mali kocurika, ten vypadol 2x z okna, mal aj operovanu labku, ale on bol iny, potom sa uz bal a neliezol na parapety
macku nemas na par dni, vyzaduje velku starostlivost, aj veterinar nieco stoji, okna si urcite zapezpecte a napevno
britishcats
05.02.17,12:39
Poprosím ľudí ktorý majú doma v byte mačku o radu.Keďže sme na ôsmom poschodí a sieťka na balkon sa mi nepáči o mačku sa bojím aby nevypadla.Čo by ste mi poradili?Dopredu ďakujem:)
misoft
05.02.17,12:49
Nepúšťať mačku na balkón. Mimochodom - ja na siedmom a môj kocúr chodí na balkón, sieťky nemám. I to zviera si vie uvedomiť výšku.
Terezia13
05.02.17,13:09
sieťky by som dala, nie je potrebné čakať, či tá mačka vyskočí alebo nevyskočí z okna a či sa je niečo stane - prežije - neprežije, z odpovedí je jasné, každá mačka je iná a nedá sa predvídať, čo tá mačka vymyslí