Luboš g
05.01.06,10:14
V novembri som si založil živnosť na stavebné práce/vodoinštalatér,pomoc.robot.na stavbe/,Mám podpísanú pracovnú zmluvu s belgickou firmou,mám vybavené všetky doklady,ale Socialna poisťovňa mi odpísala,že si musím plaťiť 4mesiace soc.poisteniea potom mi vydá potvrdenie na prácu v zahraničí.Ako sa to dá urýchliť?Postupovala Soc.poisť.správne? Ďakujem.
jano9155
24.05.07,07:24
V novembri som si založil živnosť na stavebné práce/vodoinštalatér,pomoc.robot.na stavbe/,Mám podpísanú pracovnú zmluvu s belgickou firmou,mám vybavené všetky doklady,ale Socialna poisťovňa mi odpísala,že si musím plaťiť 4mesiace soc.poisteniea potom mi vydá potvrdenie na prácu v zahraničí.Ako sa to dá urýchliť?Postupovala Soc.poisť.správne? Ďakujem.
Ahoj cital som tvoj prispevok o praci na zivnost v belgicku.Mozes mi prosim ta poradit co vsetko este si musim vybavyt v belgicku aby som mohol fungovat a pracovat na slovensku zivnost v belgicku.Viem ze musim mat 4 mesiace otvorenu zivnost a platit soc.pois.a az potom mozem podpisat zmluvu a na zaklade tej zmluvy mi vydaju formular E101 ktory znamena ze dan budem platit na slovensku.To vsetko viem len neviem ci netreba este nieco v belgicku vybavit.Niekde sa prihlasit alebo sa niekde registrovat alebo nieco podobne.Prosim ta ak mozes odpis mi cim skor.Som momentalne v Belgicku.
ebeš
24.05.07,07:53
Chcela by som len upresniť, že formulár E101, ktorý vydáva SP slúži len nato, že sa odvody na sociálne a zdravotné poistenie budú platiť na Slovensku. E 101 nemá nič spoločné s povolením na prácu, ani s platením dane.