milada dubinakova
25.04.11,21:27
Dobrý večer! Chcem sa spýtať ako mám postupovať a čo robiť ak môj bývalý manžel nezaplatil výživné na dve neplnoleté deti len preto, že sa dozvedel, že spolu s nimi a mojim priateľom chodíme na výlety. Vraj, nebude platiť môj nákladný život. Doteraz, platil ako tak, ale teraz odmieta.
bubkoch
25.04.11,19:31
exekutor to vyrieši raz dva ...
daklen
25.04.11,19:36
Mate to určené súdom kolko ma platiť výživné?? Ak nie tak exekútor neporieši nič!!!
milada dubinakova
25.04.11,19:42
Áno, to má určené už od februára, doteraz aj ako tak platil, nikdy nie načas, ale tento mesiac ešte nezaplatil a vyjadril sa tak, že ani nezaplatí.
daklen
25.04.11,19:56
:) Ak to ma raz určené súdom tak nemá šancu to nie je ,len tak že on si povie že nezaplatí.

-vyživovacia povinnosť vyplýva priamo zo zákona (zákonná vyživovacia povinnosť). Táto zákonná vyživovacia povinnosť rodičov vzniká voči deťom ich narodením. Trvá až do času, kým dieťa nie je schopné sa samo živiť.

-Každý z rodičov bez ohľadu na svoje schopnosti, možnosti a majetkové pomery je povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť v minimálnom rozsahu vo výške 30 % zo sumy životného minima na nezaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa podľa osobitného zákona

- Výživné má prednosť pred inými výdavkami rodičov. Pri skúmaní schopností, možností a majetkových pomerov povinného rodiča súd neberie do úvahy výdavky povinného rodiča, ktoré nie je nevyhnutné vynaložiť.


Poskytnutím náhradného výživného nárok oprávnenej osoby na výživné prechádza na štát, a to do výšky poskytnutého náhradného výživného. Povinnej osobe vzniká povinnosť zaplatiť štátu penále vo výške 25 % poskytnutého náhradného výživného.

Čiže aspoň môj názor ak nezaplatí 3.mesiace po sebe treba sa obratiť na súd aby mu to exekútor strhával z platu ak nezarába treba požiadať o náhradnné výživné štát a exmanžel im to bude potom pekne splácať...
bubkoch
25.04.11,20:03
Čiže aspoň môj názor ak nezaplatí 3.mesiace po sebe treba sa obratiť na súd aby mu to exekútor strhával z platu ak nezarába treba požiadať o náhradnné výživné štát a exmanžel im to bude potom pekne splácať...

nie je potrebne cakat 3 mesiace ani nie je potrebne sa obracat na sud ...

treba ist priamo za exekutorom hned na druhy den po splatnosti prveho nezaplateneho vyzivneho