alabut
26.04.11,07:45
A uz ma zajednane buduce mlada. Zaujima ma nejaky jednoduchy navod na vyrobu voliery do interieru. Naspodok vanicka so suflikom, pripadne dve, kolieska, konstrukcia, sito, dvierka a ich velkost a umiestnenie, atd.atd. K PC sa dostanem az v sobotu. :-)
Chobot
26.04.11,05:58
A uz ma zajednane buduce mlada. Zaujima ma nejaky jednoduchy navod na vyrobu voliery do interieru. Naspodok vanicka so suflikom, pripadne dve, kolieska, konstrukcia, sito, dvierka a ich velkost a umiestnenie, atd.atd. K PC sa dostanem az v sobotu. :-)

Neviem, aké sú tvoje schopnosti a aké náradie máš...

Ja som mal chovné klietky pozvárané z roxorov (rám) a na tom tenkým drôtom prichytené kuracie pletivo. Na spodok vyťahovací šuflík z plechu (máš ohýbačku plechu? - ak nie, tak z dreva). Na stavbu vlastnej klietky treba trochu fantáziu a skombinovať to s tvojimi zručnosťami. Ak máš umelecké vlohy, môžeš spraviť klietku aj zo silnejších (2 mm) tyčiek prizváraných na joklový rám. Možností je veľa, času asi málo. A prečo nekúpiť hotovú klietku? Má dnes význam vyrábať jednu klietku? (keby celú chovnú stanicu, tak nepoviem...).

Alebo si daj do googlu vyhľadať obrázky klietok, tam nájdeš najviac inšpirácie.

V každom prípade rátajte s tým, že budete mať celú izbu plnú peria a zvyškov z prosa a slnečnice.