sara-ke
05.01.06,10:23
chcela by som sa opytat, ak zadavam vystavenu fakturu je pre FO, ktora nema IČO ano IČ DPH a nie je to staly zakaznik-tak ako vacsina je to jednorazove, preco ho nemozem zadat len meno a priezvisko, musi to byt v ciselniku partnerov? preco mi to nechce zobrat?

dakujem
Paula
05.01.06,09:29
chcela by som sa opytat, ak zadavam vystavenu fakturu je pre FO, ktora nema IČO ano IČ DPH a nie je to staly zakaznik-tak ako vacsina je to jednorazove, preco ho nemozem zadat len meno a priezvisko, musi to byt v ciselniku partnerov? preco mi to nechce zobrat?

dakujem
Skús zadať jednociferné IČO a IČ DPH.....tým nič nepokazíš. Inak stačí meno a priezvisko.
slnko
05.01.06,09:32
Podľa toho, v akom SW účtuješ, väčšina SW na základe partnerov v číselníku partnerov páruje záväzky, pohľadávky. Tak preto musí byť partner uvedený v tomto číselníku. Pokiaľ ide o programy ALFA, Omega, netreba zadávať IČO ani IČ DPH.
Zita5
05.01.06,09:37
chcela by som sa opytat, ak zadavam vystavenu fakturu je pre FO, ktora nema IČO ano IČ DPH a nie je to staly zakaznik-tak ako vacsina je to jednorazove, preco ho nemozem zadat len meno a priezvisko, musi to byt v ciselniku partnerov? preco mi to nechce zobrat?

dakujem


V programe ALFA pri zadávaní nového partnera sa SW spýta či chceš zapísať partnera bez IČA a IČ DPH . Musíš odkliknúť že "áno" . Potom už nemôže byť problém , že Ti ho soft nezoberie . Zostane Ti zapísaný v partneroch .
UCET
05.01.06,10:26
chcela by som sa opytat, ak zadavam vystavenu fakturu je pre FO, ktora nema IČO ano IČ DPH a nie je to staly zakaznik-tak ako vacsina je to jednorazove, preco ho nemozem zadat len meno a priezvisko, musi to byt v ciselniku partnerov? preco mi to nechce zobrat?

dakujem

ak vystavujes FA v omege tak je potrebne toho partnera zadat do ciselnika lebo je to nadviazane na saldokonto. A Ico daj "1" a hotovo:D