Renka1801
26.04.11,10:25
Mám otázku , predali sme tovar Materskej školke v ČR. Fakturu som vystavila bez DPH. Sme platcami DPH. Neviem kde mam uviesť sumu faktury v DP. do riadkov 15 a 16? Má to aj nejaký iný vplyv na DPH príjmu?
Nie som skúsená účtovníčka, robím JÚ len manželovi, ak sa zdá táto otázka niekomu jednoduchá, mam prvý krát takýto prípad. Poprosím o odpoved dakujem.
IvoM
27.04.11,08:02
Mám otázku , predali sme tovar Materskej školke v ČR. Fakturu som vystavila bez DPH. Sme platcami DPH. Neviem kde mam uviesť sumu faktury v DP. do riadkov 15 a 16?
Áno /predpokladám že odberateľ je osobou identifikovanou pre DPH v ČR./
Má to aj nejaký iný vplyv na DPH príjmu?
Upresni otázku, neviem čo sa pýtaš.
Nie som skúsená účtovníčka, robím JÚ len manželovi, ak sa zdá táto otázka niekomu jednoduchá, mam prvý krát takýto prípad. Poprosím o odpoved dakujem.
Ešte nesmieš zabudnúť na súhrnný výkaz §80 /pozor podáva sa len elektronicky cez stránku www.drsr.sk/ (http://www.drsr.sk/)

.
betka
28.04.11,12:30
Mám otázku , predali sme tovar Materskej školke v ČR. Fakturu som vystavila bez DPH. Sme platcami DPH. Neviem kde mam uviesť sumu faktury v DP. do riadkov 15 a 16? Má to aj nejaký iný vplyv na DPH príjmu?
Nie som skúsená účtovníčka, robím JÚ len manželovi, ak sa zdá táto otázka niekomu jednoduchá, mam prvý krát takýto prípad. Poprosím o odpoved dakujem.

www.drsr.sk
Overovanie platnosti IČ DPH,

Školka nemusí byť registrovaná, nemusí mať pridelené IČ DPH, a v tomto prípade mala byť FA so slovenskou DPH.