ivkň
26.04.11,09:40
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Česká firmy platiteľ DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html) si u nás objednala technickú pomoc- tlakovú skúštku zariadenia. Ale túto službu sme v skutočnosti vykonali u firmy na slovensku, tiež platiteľ DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html). Ja mám teraz vyhotoviť faktúru firme do ČR (my sme platiteľmi DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html) na SVK v ČR nie sme registrovaní- zatiaľ nebol dôvod, aspoň si to myslím). Ale neviem či tam tú DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html) dať alebo je to oslobodené podľa § 69. Mám stale chaos s tým určením miesta dodania. Lebo objednávateľ je ČR ale reálne sa tá služba vykonala u firmy v SR. Pojde to aj do súhrnného výkazu? Prosim veľmi pekne pomôžte mi z tohto problému. Ďakujem.
ivkň
26.04.11,08:20
prosím poraďte mi, dosť súrne by som to potrebovala...Vďaka.
Džudi
26.04.11,12:46
Postatné je kto si službu objednal a o akú službu ide. Ak si objednala česká firma pod českým IČ DPH a je to služba podľa § 15 ods.1 - čo si myslím, že je - faktúrujete bez slovenskej DPH a českú firmu uvediete do súhrného výkazu.
ivkň
26.04.11,17:09
A čo ak sa jedná o službu- výroba dodávka a montáž napr. taviaca pec. Je považovaná za hnuteľný majetok, ale robí mi problém, že výroba a montáž, je to v § 13 tj. že tam kde sa služba dodala, resp, kde sa ten hnuteľný maj. nachádza, takže by mala byť normálne slovenská DPH na faktúre. Alebo sa mýlim?
anka1
09.05.11,08:39
Chcela by som Vás poprosiť o radu:

Slovenský platiteľ dane vykoná službu - právne poradenstvo na území SR pre amerického občana - nezdaniteľná osoba (jedná sa o dedičské konanie), má túto službu faktúrovať s DPH, alebo bez? Ďakujem
betka
10.05.11,19:14
Chcela by som Vás poprosiť o radu:

Slovenský platiteľ dane vykoná službu - právne poradenstvo na území SR pre amerického občana - nezdaniteľná osoba (jedná sa o dedičské konanie), má túto službu faktúrovať s DPH, alebo bez? Ďakujem

16/16
Lotarka
17.05.11,12:45
Prosím o pomoc.

Slovenský platiteľ DPH poskytol službu, prenájom prenosného dopr. značenia, v tuzemsku maďarskému platiteľovi DPH, ktorý je registrovaný aj za platiteľa DPH v SK. Ako vystaviť faktúru?

Ďakujem za odpoveď!
emma01
18.05.11,04:16
Záleží pod akým IČ DPH si službu objednal. Ak pod slovenským, tak fa bude aj s DPH a ak pod maďarským tak bez DPH /§15 ods. 1/ a uvedieš ho do súhrnného výkazu.
Lotarka
18.05.11,06:25
Záleží pod akým IČ DPH si službu objednal. Ak pod slovenským, tak fa bude aj s DPH a ak pod maďarským tak bez DPH /§15 ods. 1/ a uvedieš ho do súhrnného výkazu.

Prevádzakáreň na Slovensku nemajú, sú iba registrovaný za platcov DPH. Kde nájdem v zákone, že ak si to objednajú s IČ DPH SK tak vystavíme faktúru s DPH?
rdb
19.05.11,13:44
Prosim o pomoc.

Cesky dodavtel platca DPH v CR dodava stavebne prace slovenskej firme platcovi DPH na Slovensku. Tieto stavebne prace sa tykaju nehnutelnosti na Slovensku. Miestom dodania sluzby je teda SR. Ako ma fakturovat cesky dodavatel za svoje prace? S DPH, alebo bez DPH? Prosim pomoc.
bea
19.05.11,14:07
Keď je miestom dodania služby SR, tak český dodávateľ, platiteľ DPH v ČR, faktúruje bez DPH. Slovenský odberateľ urobí samozdanenie.
ivkň
20.05.11,05:44
Prosim o pomoc.

Cesky dodavtel platca DPH v CR dodava stavebne prace slovenskej firme platcovi DPH na Slovensku. Tieto stavebne prace sa tykaju nehnutelnosti na Slovensku. Miestom dodania sluzby je teda SR. Ako ma fakturovat cesky dodavatel za svoje prace? S DPH, alebo bez DPH? Prosim pomoc.


Podľa môjho názoru by český dodávateľ mal faktúrovať bez dane s poznámkou, že dan platí príjemca služby, tj. slovenská firma. A slovenská firma si túto službu samozdaní.
piškotka
29.06.11,04:52
A ako je to v prípade ak firma z ČR platca DPH v ČR si objedná u slovenskej firmy montáž plynovej prípojky a zemné práce na Slovensku. Faktúra bude s DPH? Ďakujem za pomoc
IvoM
29.06.11,06:40
Áno, §16.1
LVK
20.07.11,09:29
Prajem pekný deň!

Náš prípad: Poľska firma IČDPH PL nám sprostredkovala predaj tovaru v Rakúsku. Ako zaúčtujem províziu od poľského dod. služby a ktorý § použijem na samozdanenie§ NA fa nemám odvolávku na § a ani ju tam nebudem mať je to ťažké. Poprosím súrne. Vopred ďakujem:confused: