mio001
26.04.11,10:06
Dobry den,

dostal som napomenutie od zamestnavatela o poruseni prac.moralky aj ked to bolo cele pretocene naopak ale podpisal som to (paragraf 63)

1. Kolko este musi byt napomenuti aby som dostal vypoved a v akom casovom horizonte?

2. Ked uz bude vypoved z dovodu porusovania prac. moralky budem mat narok na podporu z Uradu prace? Pracujem tam 10rokov.


D.
VERONIKA6
26.04.11,08:19
veronikasad
26.04.11,08:28
Dobry den,

dostal som napomenutie od zamestnavatela o poruseni prac.moralky aj ked to bolo cele pretocene naopak ale podpisal som to (paragraf 63)

1. Kolko este musi byt napomenuti aby som dostal vypoved a v akom casovom horizonte?

2. Ked uz bude vypoved z dovodu porusovania prac. moralky budem mat narok na podporu z Uradu prace? Pracujem tam 10rokov.


D.
čo si vlastne podpísal ? Prevzatie výpovede ? § 63 je výpoveď zo strany zamestnávatela...
terezamaria
26.04.11,09:04
Dobry den,

dostal som napomenutie od zamestnavatela o poruseni prac.moralky aj ked to bolo cele pretocene naopak ale podpisal som to (paragraf 63)

1. Kolko este musi byt napomenuti aby som dostal vypoved a v akom casovom horizonte?

2. Ked uz bude vypoved z dovodu porusovania prac. moralky budem mat narok na podporu z Uradu prace? Pracujem tam 10rokov.


D.

Keď píšeš o napomenutí, to je vlastne zápisnica, kde sú Ti vytknuté chyby, ktorých si sa dopustil, teda úporušenie pracovnej disciplíny a kde Ti oznamujú, že pokiaľ sa porušenia pracovnej disciplíny dopustíš ešte raz, dostaneš Výpoveď zo strany zamestnávateľa, podľa § 63, ods.1, písm.e/ ZP.

Napíš, čo si vlastne podpisoval, lebo sa mi to zdá nejaké divné....:confused:
mio001
26.04.11,10:03
"Upozornujem Vas na zavazne porusenie prac.discipliny a pripadnu vypoved zo strany zamesnavatela podla ZP paragraf 63 ods. 1 bod d a bod e."

Je to len upozornenie ale ked bude este jedno bude s tym aj podpisovana vypoved? ... alebo nasleduje druhe upozornenie a az potom tretim krokom vypoved?
VERONIKA6
26.04.11,10:14
§ 63 ZP okrem iného hovorí, že zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď ak:
e) sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede.
terezamaria
26.04.11,10:23
"Upozornujem Vas na zavazne porusenie prac.discipliny a pripadnu vypoved zo strany zamesnavatela podla ZP paragraf 63 ods. 1 bod d a bod e."

Je to len upozornenie ale ked bude este jedno bude s tym aj podpisovana vypoved? ... alebo nasleduje druhe upozornenie a az potom tretim krokom vypoved?

Nie, rovno s druhým porušením pracovnej disciplíny / zápisnica / dostaneš aj ďaľší doklad o výpovedi.
mio001
26.04.11,10:23
OK, chapem. U nas sa to aj oficialne povedalo na poradach, ze bude prepustanie, takto si to len pripravuju.

Ked teda bude vypoved za porusenie prac. discipliny budem mat narok na podporu v nezamestnanosti z uradu prace?

D.
terezamaria
26.04.11,10:26
OK, chapem. U nas sa to aj oficialne povedalo na poradach, ze bude prepustanie, takto si to len pripravuju.

Ked teda bude vypoved za porusenie prac. discipliny budem mat narok na podporu v nezamestnanosti z uradu prace?

D.

Áno budeš, pokiaľ si odpracoval z posledných 3 rokov 730 dní. Ale píšeš, že pracuješ 10 rokov, tak by si mal splniť podmienku.
Xanti
26.04.11,10:28
OK, chapem. U nas sa to aj oficialne povedalo na poradach, ze bude prepustanie, takto si to len pripravuju.

Ked teda bude vypoved za porusenie prac. discipliny budem mat narok na podporu v nezamestnanosti z uradu prace?

D.
No hej pripravujú si prepúšťanie bez odstupného.

A UP nesleduje dôvod výpovede, ak splníš podmienku ako je napísané vyššie nárok na podporu v nezamestnanosti budeš mať.
mio001
26.04.11,10:46
Dakujem kazdemu za pomoc.
mio001
26.04.11,17:29
Este ma napadla jedna otazka a nechcem zakladat nove vlakno ked to suvivi.

Aka je teraz vyska podpory v nezamestnanosti?

Dakujem este raz.
ivka70
26.04.11,17:43
Este ma napadla jedna otazka a nechcem zakladat nove vlakno ked to suvivi.

Aka je teraz vyska podpory v nezamestnanosti?

Dakujem este raz.

Vyska dennej podpory sa vypocitava ako 50% z denneho vymeriavacieho zakladu, ktory sa pocita z priemernej hrubej mzdy z poslednych 2 rokov. Samozrejme existuje maximalna podpora, kedze existuej aj max. VZ pre poistenie v nezamestnanosti.
Vyplacana je na kalendarne dni.
mio001
17.05.11,15:42
Zdravicko po dlhsej dobe.

Prosim Vas z akej doby sa vypocitava podpora v nezamestnanosti, na co a v akej vyske mam narok od statu ked budem evidovany na UP. Dakujem za pomoc.
veronikasad
17.05.11,16:03
Zdravicko po dlhsej dobe.

Prosim Vas z akej doby sa vypocitava podpora v nezamestnanosti, na co a v akej vyske mam narok od statu ked budem evidovany na UP. Dakujem za pomoc.
odpoveď máš v prísp. č. 13.

Bol si zamestnaný v posledných 3 rokoch aspoň 730 dní ?
mio001
17.05.11,16:29
Ked vypoved dostanem k 30.6.2011 a zaroven mam aj zivnost, ktoru uzatvorim potom sa ako zohladni prijem zo zivnosti?

Da sa spravit "medzi" danove priznanie aby mi vedeli vypocitat podporu na UP od 1.7.2011?

D.