Mila123
26.04.11,13:08
Poprosím o radu...moja známa si dala vymeniť vchodové dvere do bytu, býva v paneláku. Stalo sa jej to, že nie je síce vzrastom vysoká má okolo 160 cm po namontované dverí cez kukátko nevidí, res. ani na špičkách .....čo s tým? v objednávke nie je zmienka v akej výške má by navŕtané a inštalované kukátko, existuje nejaký štandard???.....ďakujem....
220870
26.04.11,11:19
Systém -Stolička.Alebo kamera.
Mila123
26.04.11,11:20
Systém -Stolička.Alebo kamera.
Veď som jej vravela......xixixi
Chobot
26.04.11,11:26
Poprosím o radu...moja známa si dala vymeniť vchodové dvere do bytu, býva v paneláku. Stalo sa jej to, že nie je síce vzrastom vysoká má okolo 160 cm po namontované dverí cez kukátko nevidí, res. ani na špičkách .....čo s tým? v objednávke nie je zmienka v akej výške má by navŕtané a inštalované kukátko, existuje nejaký štandard???.....ďakujem....

Na to nie je norma. Kukátko navŕtajú do výšky, akej klient chce, len to treba uviesť v objednávke. Ak sa nič neuvedie, tak to technik navŕta do výšky pre bežného človeka.

Nám to dokonca vŕtali až po inštalácií dverí, v byte. Postavil som sa ku dverám a určil, ako vysoko to má byť. Na také veci inak treba myslieť dopredu.

Je ešte jedno riešenie - domontovať ešte jedno kukátko - nižšie.
Mila123
26.04.11,11:58
Veď má dve oči.......ďakujem....ixixixi riešenie je aj iné...napr. menovka z vonkajšej strany a z vnútra? zalepená diera....alebo zbaviť sa bytu? predať ho vysokým???.....
Chobot
26.04.11,12:23
Veď má dve oči.......ďakujem....ixixixi riešenie je aj iné...napr. menovka z vonkajšej strany a z vnútra? zalepená diera....alebo zbaviť sa bytu? predať ho vysokým???.....

Vidíš, to je nápad - namontovať si 2 kukátka vedľa seba a môže sa potom chváliť, že má 3D kukátko! :rolleyes::D:D
tomas.co2
26.05.11,20:42
existuje videokukatko ... stlačíš gombík a na LCD displeji sa ukáže obraz človeka stojaceho za dverami .. netreba okom dosiahnuť do kukátka
Chobot
26.05.11,21:29
existuje videokukatko ... stlačíš gombík a na LCD displeji sa ukáže obraz človeka stojaceho za dverami .. netreba okom dosiahnuť do kukátka

Také niečo je dobré v rodinnom dome, ktorý má bránku ďaleko. Ale v bytovke by mi to pripadalo dosť smiešne... aby si cez video pozeral, kto je za dverami.
brambi
24.07.11,12:32
to je praveže do panelaku kuknina viedokukatko.sk