androidue
26.04.11,13:21
Zdravím všetkých,

chcela by som poradiť ohľadom ukončenia dohody o vykonaní práce.
Máme dohodárov, ktorým bude dohoda končiť až k 31.12.2011, ale už prakticky nepracujú a z toho dôvodu ich chcem ukončiť skôr.

Dohodu o ukončení dohody mi podpísať osobne nechcú/nemôžu prísť.

Viete poradiť ako ich môžem ukončiť?

Ďakujem
rodina1
26.04.11,12:29
Zdravím všetkých,

chcela by som poradiť ohľadom ukončenia dohody o vykonaní práce.
Máme dohodárov, ktorým bude dohoda končiť až k 31.12.2011, ale už prakticky nepracujú a z toho dôvodu ich chcem ukončiť skôr.

Dohodu o ukončení dohody mi podpísať osobne nechcú/nemôžu prísť.

Viete poradiť ako ich môžem ukončiť?

Ďakujem

Nepíšeš, čo bolo predmetom dohody o vykonaní práce. Ak bola práca, na ktorej vykonanie bola dohoda uzatvorená, dohoda končí ukončením práce. Z toho dôvodu môžeš dohodárov odhlásiť.
androidue
26.04.11,12:58
Nepíšeš, čo bolo predmetom dohody o vykonaní práce. Ak bola práca, na ktorej vykonanie bola dohoda uzatvorená, dohoda končí ukončením práce. Z toho dôvodu môžeš dohodárov odhlásiť.

Predmetom dohody je výpomoc pri spracovaní administratívnych podkladov.
Problem je, ze dohoda je do uzatvorena do 31.12.2011, avsak dohodar uz nebude chodit do prace.
Pokusala som sa ukoncit ich dohodou, avsak neposlali mi ju spat.
Z tohto dovodu by som ich chcela proste ukoncit, poslat im to postou a cakat kym sa mi vrati dorucenka/vrateny list a ukoncenie dat k datumu prijatia pisomnosti. Mozem to spravit aj tak?
rodina1
26.04.11,13:15
Predmetom dohody je výpomoc pri spracovaní administratívnych podkladov.
Problem je, ze dohoda je do uzatvorena do 31.12.2011, avsak dohodar uz nebude chodit do prace.
Pokusala som sa ukoncit ich dohodou, avsak neposlali mi ju spat.
Z tohto dovodu by som ich chcela proste ukoncit, poslat im to postou a cakat kym sa mi vrati dorucenka/vrateny list a ukoncenie dat k datumu prijatia pisomnosti. Mozem to spravit aj tak?

Lepšie bolo uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti. No, ale, čo už.
Pri Dohode o vykonaní práce neexistuje možnosť ukončiť dohodu dohodou.
Skús napísať interný doklad, kde uvedieš, že zamestnanec dňa xy nenastúpil do práce a z uvedeného dôvodu bude Dohoda o vykonaní práce ukončená ku dňu xy. (nebude to síce pravda, ale ...)
androidue
26.04.11,13:17
Lepšie bolo uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti. No, ale, čo už.
Pri Dohode o vykonaní práce neexistuje možnosť ukončiť dohodu dohodou.
Skús napísať interný doklad, kde uvedieš, že zamestnanec dňa xy nenastúpil do práce a z uvedeného dôvodu bude Dohoda o vykonaní práce ukončená ku dňu xy. (nebude to síce pravda, ale ...)

OK, dakujem :)
rodina1
26.04.11,13:22
Môžeš použiť aj citáciu zákona:
Zákonník práce
§ 226
Dohoda o vykonaní práce

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť.