Ekonomka-SR
26.04.11,17:28
Zdravím Vás,

prosím Vás, aký je Váš názor na danú situáciu?
Kúpili sme tovar (zatiaľ iba faktúrovo, nie fyzicky) od jednej nemenovanej spoločnosti z Ružomberku, za ktorý sme aj zaplatili. V zmluve (medzi Ruzomberkom a nasou spolocn.) je uvedené, že vlastnícke právo vzniká hneď po zaplatení tovaru. Následne na to, sme tovar predali inej spoločnosti do BA. V zmluve medzi nami a BA je tiež uvedené, že vlastnícke právo k tovaru je, ak kupujúci zaplatí za tovar. Platby prebehli cez účet.
Takže nastala situácia, že faktúrovo máme dodávateľskú aj odberateľskú faktúru, ale tovar je ešte v Ružomberku.
Je to ok?
v § 8 zákona o DPH je uvedené, že dodaním tovaru je prevod práva nakladať s HIM ako vlastník. Za tovar sme zaplatili, čím nám vzniklo vlastnícke právo k tovaru. Len mám trochu pochybnosti, nakoľko tovar ešte neopustil Ružomberok (stále ho nemáme).
Dakujem
KEJKA
26.04.11,15:38
áno, je to divné. Ide podľa mňa o preddavky a fiktívny, či fingovaný predaj..........
Z hľadiska DPH je to jedno, ale podľa mňa nie sú správne dátumy dodania, lebo k dodaniu nedošlo, má ísť o doklad k prijatej platbe.